Пъпчето кърви

  • 6 677
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 278
На Борисче, който ще навърши 1 месец след няколко дни, все още не му е зарастнало пъпчето. Остатъкът от пъпната връв падна до края на първата седмица, но в средата на самото пъпче остана нещо жълтеникаво като парченце неизсъхнала връв. Все едно стоеше "отворено". Педиатърът тук го лапизира (не знам, дали так се казва и на български - третира го с Аргентум нитрикум) два пъти. Сега вече нищо не се вижда в средата, сякаш се е "затворило" и си изглежда добре, като изключим, че е леко по-тъмно в някои участъци, ама това май е от среброто. Работата е там, че кърви от време на време - 1-2 пъти на ден.
Случвало ли се е на вашите деца? Дали е нормално?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 019
Кървенето сигурно не е нещо ненормално и предполагам, че се случва, но трябва да внимаваш да не се получи инфекция, защото като е отворено пъпчето директно е отворен и пътя на всички микроби към оргонизма. Най-добре се консултирай с лекар. На нас ни изписаха sol. alk.verde de briliant, peroxid de hidrogen

# 2
  • Мнения: 1 278
Точно това се чудя, дали, след като кърви, значи, че все още е отворено. Когато големият остатък падна, две седмици пръсках с Бивацин, именно, за да не се инфектира . Сега вече само го промивам веднъж дневно с кислородна вода.
За съжаление педиатърът ни е на семинар и няма връзка с телефона й. Не сме се чували от събота, когато го лапизира за втори път. Аз тогава не се сетих да я попитам докога е нормално да кърви.

# 3
  • Мнения: 3 777
Нашето кървеше до 1 месец, мажехме с риванол и слагахме Топоцин.
Докторката каза че е нормално и не сме го третирали с друго.

# 4
  • Мнения: 1 278
Благодаря Слънце!
А какво е Топоцин - АБ ли е и, ако е, колко дълго го слагахте?

# 5
  • Мнения: 3 777
Топоцин е антибиотично прахче. След промиване го слагахме за дезинфекция. Слагахме го докато не се уверихме че няма и грам кръв.

# 6
  • Мнения: 157
И при нас имаше подобен проблем. При всяка смяна на памперса (понеже от урината също може да се инфектира)мазахме със спирт 75% и поръсвах с Топоцин. До седмица кървенето спря.

# 7
  • Мнения: 562
При нас кървеше почти до края на 2-ия месец. Педито каза, че не било вързано както трябва при раждането   Confused И ние ползвахме спирт, Топоцин и накрая Бивацин. Вече е добре и също има малко по-тъмно място, педи каза да го мажем с Контратубекс.

# 8
  • Мнения: 1 214
Да,и при нас кървеше малко.Пръскахме с 95 градуса спирт и после с Топоцин.Но доста се бяхме ошашкали.Но то пък само  за  това ли беше  Laughing

# 9
  • Мнения: 1 278
Благодаря, че споделихте, момичета.
На Борко пъпчето не е кървило от вчера. Може би е зарастнало вече. Аз все още промивам с кислородната вода, де (тук такава е "модата", не си падат по спирта  Laughing ). А за връзването, мисля си, че може би въпросната педи е права, Пола. На мен хич не ми хареса как го бяха вързали в тукашната болница. Щипката беше много високо, а най-странното е, че като се прибрахме вкъщи, видях, че са я били махнали преди изписването. В болницата я имаше, вкъщи я нямаше. Стоеше само парченце от изсъхналата връв, колкото грахово зърно (ей така, без щипка)  Shocked Ужасно неудобно за третиране след това. Няма откъде да го подхванеш.

Общи условия

Активация на акаунт