Отказва да се храни...

  • 394
  • 5
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 391
Здравейте, много теми свързани с този проблем намерих, но нито един случай не е като нашия. Детенцето ми е на 5м. и половина. Винаги е бил много лаком - наддаваше по кило и малко на месец до 4 мес. включително. Изведнъж в края на 4-ти месец започна да отказва да суче.Не мога да го задържа на гърдата повече от 3-4 минути. Изключително на кърма сме. Нито вода, ното сок, нищо различно.Започна да се събужда през нощта за да яде, а от 3-ти месец беше спрял. От една страна ми се струва, че не му достига кърмата, но от друга страна - често той даже не се опитва да сукне за да види дали има или не.Извива се назад и реве, друг път се смее и ме гледа и не иска изобщо. През нощта яде малко повече - през 3 часа от 6 до 8 минути - различно. Понякога ми се струва че ако през деня не го взема да му дам, няма изобщо да си поиска. За месец беше наддал само 400 гр.Това за него е направо нищо. Иначе не изглежда гладен. Смее се, играе - изобщо не прилича на гладно дете. От този период започна да ака само веднъж на седмица. Иначе си пишка нормално. Доктора ме посъветва да започна да го захранвам, може би не му стига кърмата вече. Започнах с оризова каша. С голямо настървение си хапваше 3-4 дни. После започна и нея да не иска. Друго не съм давала още. Много се тревожа, че детето не си дояжда. Не знам какво да правя. Дали ако го оставя 2-3 нощи без да яде ще иска повече през деня и ще се нормализира? Моля ви за съвет...как да го накарам да яде...А може би пък всичко си е нормално и излишно се тревожа?....Доста време продължава - месец вече.

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 13:39 от Поспаланка

# 1
  • Мнения: 1 947
   Здравей, Поспаланка! А за този един месец, който е в тази ситуация,
наддал ли е? Казваш, че изглежда жизнен. Ако не му стигаше кърмата,
щеше да суче още повече, а не да спре да суче, смятам. Мъничък ми се
струва да се отбива сам... Да не си бременна? Wink

# 2
  • Варна
  • Мнения: 391
Здравей Анна, ДК беше в средата на този ни период. Наддаването беше 400 гр от предходния месец. След това на 19-ти пак претеглихме - беше наддал 300 гр за 10 дни. НО в тези 10 дни давах оризова каша. То не че много е ял - няколко дни по 1,2 лъжички, веднъж 100 гр, 3-4 пъти по 30-40 гр. От 19.02 до сега не сме го теглили пак, но на мен ми се вижда видимо отслабнал и това е което ме тревожи. Не знам и аз какво му става. Опитвам да му предлагам по-често през деня (на 2 часа), но отказва човека. Чак на 4-тия час хапва и то мъъъничко - 3,4 минутки суква. Ще продължавам да го следя, друго за сега май не ми остава. не искам да му давам АМ все още...
А, да - не съм бременна - със сигурност  Wink Даже първия отказ да суче беше съвпаднал с това че ми дойде за първи път след раждането и аз го отдадох на това. Ама не му се оправи после апетита.....

# 3
  • Мнения: 1 947
   АМ няма смисъл да му даваш, щом суче, пък било и то през 4 часа
или нощем. Не мога да се сетя, обаче, за друга причина. Ехо, помагайте! Simple Smile

# 4
И ние бяхме така, докато в единмомент отказа въобще да суче и отказа да пие мляко от шише,....до ден днешен го храня в заспало състояние.

виж тук  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=265185.0

# 5
  • Мнения: 2 829
Според мен е хубаво да го заведеш на контролно теглене пак-ако детето наддава-значи всичко е ОК. Ако обаче отслабва-тогава вече трябва да се търси причината и да се вземат мерки.
Ако си сигурна, че детето отслабва е хубаво да му направиш кръвни изследвания и евентуално изследвания на урината и ако всичко е наред да потърсиш консултация със специалист по кърменето. Няма как да ти дадем общовалиден съвет.
Пиши пак с повече подробности!

Общи условия

Активация на акаунт