Добър гинеколог в София относно забременяване

  • 13 571
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 934
Въпреки че прочетох целия бял списък съм страшно объркана #Crazy
Та на въпроса и малко предистория. Ходя от години при д-р Огнянова от МД Лора.За профилактичните прегледи до сега не съм имала проблем.Винаги е много мила. От 6м обаче се опитвам да забременея и не става.Искам да потърся и мнението на друг лекар по въпроса. Не ми е правила фоликуметрия,но последно януари бях при нея и   ми каза че нямам овулация.Лигавицата ми била много тънка и няма доминантен фоликул/беше 14ден от цикъла/Назначи ми хормонални изследвания и след като видя резултатите каза,че ще ми стимулира овулацията. Питам се,обаче не трябва ли няколко месеца да ми прави фоликуметрия и чак тогава да се установи имам или нямам ову и да реши да ме стимулира!?
Прочетох в белия списък добри отзиви за д-р Мариана Райчева,Данаил Илиев,Вяра Джонгова,Андреева от Щерев, Богославова от Шейново и т.н Но в тези мнения не се разбира специалисти в коя област са: проблемно забременяване,проследяване на бременност,израждане.
Моля момичетата с подобни на моя проблем да ми препоръчат специалист Praynig

# 1
  • София...........
  • Мнения: 951
Мога да ти препоръчам д-р Диана Николова от Тина Киркова - тя специалист проблемно забременяване и ин витро.

# 2
  • Мнения: 4 298
Първо се успокой, защото шест месеца опити не са много и  не значи, че имаш проблем.
Правилно си се ориентирала, че е добре да се направи в няколко последователни цикъла фоликуметрия и тогава да се слага диагноза "липса на овулация".
Съветвам те да не предприемаш каквато и да е била стимулация на яйчниците, преди да е установено дали тръбите ти са проходими. Много лекари го правят, но за съжаление е на наш гръб.
Попитай в "Проблемно забременяване", там ще те ориентират към кого да се обърнеш. Защото не всеки добър АГ, е специалист по репродуктивна медицина, макар малко да си го признават.

# 3
  • София
  • Мнения: 934
Благодаря ви vera i divna  bouquet за бързото отзоваване. Надявам се още някой да се включи

# 4
  • София
  • Мнения: 2 430
д-р Стефан Иванов АГ точно това му е специалността Стерилитет!Работи в Онкологията на Мусагеница и следобяд на кабинет б блок близо до Онкологията!Страхотен специалист и много внимателен

# 5
  • София
  • Мнения: 1 951
Ако  някой  се  интересува  имам  негови  координати.

# 6
  • Мнения: 150
д-р Антоанета Илиева от ВИТА

# 7
  • София
  • Мнения: 1 951
д-р Стефан Иванов АГ точно това му е специалността Стерилитет!Работи в Онкологията на Мусагеница и следобяд на кабинет б блок близо до Онкологията!Страхотен специалист и много внимателен
Препоръчвам  го!

# 8
  • София
  • Мнения: 3 789
Сеат-ката, Мариана вече е бременна, съдейки по графиката й!
Честито и лека и безпроблемна.
Иначе за д-р Мариана Райчева не мога да кажа кой знае какви добри неща. Ходиш на прегледи, плащаш си пресолено, всичко ти е наред.......
за обикновен гине/г става, но за нещо повече- Тц! Naughty

# 9
  • София
  • Мнения: 934
Да,вече съм бременна и то спонтанно без лекарска намеса и лекарства! За което съм много щастлива,защото вече се бях поточаяла!
Ако искате може да продължавате да пишете в темата, за да е от полза на други момичета Hug

# 10
имам проблем с забременяването ходих при доктор ими препоръча лапаро искам дасе консултирам и с друг лекар ако може помогними Sad

# 11
  • Мнения: 4 000
Вера правилно те е насочила към проблемно забременяване. Наистина четене на бели и черни списъци си е донякъде губене на време.

Най-много отзиви има за докторите Стаменов, Владимиров и Щерев.

Пожелавам ти да не им станеш пациентка и да си забременееш ей така, още този или следващия месец Grinning

# 12
  • Мнения: 4 000
Мариана, голям съм заплес - ЧЕСТИТО! И лека бремнност Laughing

# 13
  • Мнения: 2 517
Вера правилно те е насочила към проблемно забременяване. Наистина четене на бели и черни списъци си е донякъде губене на време.

Най-много отзиви има за докторите Стаменов, Владимиров и Щерев.

Пожелавам ти да не им станеш пациентка и да си забременееш ей така, още този или следващия месец Grinning

Четенето на "черни" и "бели" списъци не е губене на време. Ако бях послушала навремето Джам и момичетата от Zachatie.com  нямаше да бъда омотана в сладкодумните приказки на "доктор - телевизионна звезда по СКАТ" Борислав Кирчев и неговото лечение , струващо на семейството ми 2000 лева и 10 дневни системи с Роцепин и Ефлоран

"Отзивите" за Стаменов, Владимиров и Щерев се базират на това, че тези лекари и клиники им са тясно специализирани в областта на "пролемното забременяване". Използвам умишлено този израз, защото явно за доста двойки е срамно, неприемливо и представлява психологически праг да пристъпят "инвитро клиника". Масово не се знае , че в тези клиники не се занимават първо и изначално с инвитро, а се помага на двойката да има заченато дете по естествен път, а ако не стане - тогава идва ред на арт технологията.

От опит знам, че посредствен гинеколог не може да "таймира овулация" и да проследи процеса след нея. Говорим за стимулация - проследяване /нарастване на фоликула /- овулация -  образуване на " жълто тяло" - дължина на лутеална фаза.

По повод пожеланието в цитата - понякога само с пожелания не става. На мен три години кой ли не и по какъв ли не повод все ми пожелаваше да забременя. Благодаря на доктор Персенска от клиниката Малинов / тази на доктор Стаменов/ за това!

# 14
Къде се намира кабинета на д-р Стефан Иванов?

Общи условия

Активация на акаунт