Мога ли да пия нещо против колит?

  • 1 335
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 919
Моят лекар е в чужбина,а доста страдам от колит.Преди да забременея,не съм имала, подобни оплаквания,но сега коремът ме боли много и расте с часове.Знаете ли нещо безвредно,което да облекчава болките? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 3 777
Лека диетка и постоянни топли чайове.
На мен това ми помагаше и много супички.

Аз гледам да не пия лекарства, едно оправят друго развалят.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 390
Аз пък си мисля, че в тия моменти бебето расте. Нямам никакъв опит, но тази седмица за втори път от началото ми се случва по 2-3 дни да ми е дискомфортно на стомаха, разпъва ме отвсякъде: кръст, диафрагма, яйчници (където и да са те сега Simple Smile )и ...хоп - 1 кг отгоре и корема ми видимо порастнал. После всичко затихва.
Даже си мислех да питам във форума дали е така и при други, но ме досрамя (може пък да си внушавам).
Във въпросните дни гледам да не преяждам, до колкото мога да се придържам към принципите на разделното хранене, за да избегна допълнителното подуване и образуване на газове, избягвам грубите храни.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Същото и при мен.Последната седмица съм 2.5 кг отгоре.Мисля малко да огранича храненето,разбира се врамките на нормалното като за бременна.През деня ми е лесно,но като се прибера от работаааа.....

# 4
  • София
  • Мнения: 6 177
Преди да забременея имах лек колит,  4-ти месец прокървих слабо и ме почнаха с магнезия. Според мен той доста ми раздразни червата - болки, редуване на затегнат и разхлабен стомах. Гастроентеролога каза - обострен спастичен колит. Спасяваше ме лека, алкална храна - супички, варени картофи, морковчета. Не прекалявай с плодовете и зеленчуците - въпреки, че носят витамини на бебо, могат доста да раздразнят колита. Докторите казаха но-шпа за болката, но това значеше да изпивам конски дози. Тъй като болките в червата, напомнят при мен на предменструални, гинеколога ми се опасяваше да не са контракции - та си попийнах и Ginipral, което е доста силничко лекарство, но това стана чак към 8-ми месец. Най-много ми помагаше Citrosept - безевредни капки от семена на грейпфрут.

Общи условия

Активация на акаунт