спиране на кърмата

  • 396
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 354
Здравейте мами, след 8 месеца и половина хранене с изцедена кърма, вече дойде времето да спирам. Постепенно ми намаля кърмата, а Калоян е захранен и със заместени хранения през деня. Отказва ми кърма сутрин и за това спрях сутрешното цедене. Така храненето сутрин е АМ, а вечер комбинирано кърма около 150мл. и дохранвам с АМ. Та въпросът ми е как по ефикасно и безболезнено да мине този процес със намаляване на цеденето или със хапчета. Разкажете вашите истории и начини за спиране на кърмата. 

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Можеш да опиташ с плавно намаляне на изцеждането - на всеки няколко дена по малко Simple Smile
Да цедиш по малко по-малко, без пълно изпразване на гърдите.
Можеш в добавка да пиеш чай от салвия и мента (градински чай) - 2-3 чаши дневно. Чаят не е много приятен на вкус, та го подслаждай според желанието ти. Той действа потискащо на лактацията.
За няколко седмици ще можеш да спреш кърмата така, както и да дадеш време на тялото си да реагира адекватно, а на кожата на гърдите да има достатъчно време плавно да възстанови формата (и еластичността си), нещо, което може да не е възможно с хормонални препарати, които намалят рязко лактацията. А и не по-малко важно - така организмът ти ще има време да пренареди хормоните си (и без допълнителен прием на хормони, които да утежнят процеса) - все пак преминаваш от кърмаческа фаза с едни хормони към некърмеща такава, без тези хормони Simple Smile Т.е. иска малко време, за да бъдат адекватно наместени и пренаредени хормоните ти.

# 2
  • Мнения: 354
Благодаря ти Бу  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт