Памучни пелени

  • 7 542
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Здравейте.
Има ли мами, които планират да си отглеждат рожбите си с памучни пелени? Бих желала да обменим информация!
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 720
Здравей-аз съм насърчавана от майка си да използвам такива и вси повече се навивам. За съжаление нямам никакво инфо. Embarassed Веднъж в На пазар май срещнах някаква мама която продаваше някакъв комплект от 15 броя с гащички и някакви подложки за около 50 лева май ама сотам с инфото ми ooooh!
Може би ти знаеш повече от мен???  Embarassed Ще се радвам да обменяме инфо   bouquet

# 2
Здравейте мили бъде6ти мами,
и на мен ми е интересна тази тема. докато рових в интернет попаднах на сайта на Недел4ев и Недел4ев и там пи6е6е за новите пелени бамбиномио, които са за многократна употреба. офертата изглежда много приятно. има комплекти само да се пробва и стрват 25 лв а целия комплект от новородено до гърнето струва от 375 лв нагоре. представляват га6ти4ки с лепенки, върху тях се слага паму4на пелена и най отгоре разгражда6т се слой, който се изхвърля. сериозно се замислям за тази оферта и излиза доста по евтино от обикновенните памперси. надявам се да сум била полезна Wink

# 3
  • Мнения: 3 926
Момичета, радвам се,ч е сте се заплили по идеята. ето ви малко инфо http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=254714.msg6067714#msg6067714
Аз лично съм решила това бебоче така да го отглеждам. Предвид опитът ми с дъщеря ми смятам, че памучните пелени имат основно предимства пред еднократните.
Успех ви желая Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Евала, ентусиастки  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 266
Аз много бих искала някоя мама, която е ползвала системата на бамбиномио или друга подобна, да каже от колко гащички и пелени от всеки размер бебето реално се нуждае?
И да даде разни други практически съвети.
Иначе аз съм твърдо решена да ползвам памучните пелени за многократна употреба, защото смятам, че памперсите са напоени с химикали и вредни за бебето и освен това наливане на пари в една индустрия, която поощрява мотото: "използвай и изхвърляй".

# 6
  • Мнения: 3 926
Спокойно можете да издирите темите на така гледащите майчета. Можете да пишете и лични съобщения на Яна, момичето, автор на темата, към която съм дала линк.
Гледащите без пелени ще ви отговорят на драго сърце. Всъщност част от тях ползват пампи като излизат на разходка, но бебетата им се прибират сухи. Много, много интересно е да прочете човек техни теми. аз лично затвърждавам идеята, че бебетата изобщо не са неразбиращи роботчета, които можеш да манипулираш всяка. Напротив те са толкова личности, колкото и ние самите и имат нужда от своите собствени права и свободи. Важно е да знаем как да разбираме какво искат да ни кажат. А това е трудно Rolling Eyes но е и голямо предизвикателство Wink

# 7
  • Мнения: 1 266
Е, аз не знам дали чак ЕБХ ще практикувам (макар че може да се изкуша по някое време), но във всеки случай няма да си гледам бебето с памперси от изкуствени материи. В книгата на Василена Доткова "Близо до бебето" също се говори за многократните пелени, просто на мен ми трябва съвсем малко конкретна информация, за да преценя от какъв комплект реално ще се нуждая в ежедневието.

# 8
  • Мнения: 2 720
След като разгледах сайта на Бамбино Мио все повече взе да ми допада идеята-Благодаря на мацката, която ме светна   bouquet и след това почвам да се образовам по темата ЕБХ. Но мисля, че за излизане навън ще си ползвам памперси newsm78. ( живот и здраве)

# 9
  • Мнения: 3 926
Симпатюхче, про по-голямо детенце, когато вече добре разпознаваш сигналите няма да имаш нужда от пампи. Но това предстои да го откриеш сама. Още повече съм чувала, че естествените бебета не обичат много да ги пристягат с пампи. И могат да стискат Shocked Все още съм шокирана, но предстои да видя със собствените си очи (да дада Господ Praynig)
Да не говорим, че щом пишете в този отчетен форум бебоците ви ще се родят през лятото и спокойно ще можете и навън да се привиквате към навиците на ЕБХ Grinning

# 10
  • Мнения: 272
аз също съм много навита да опитам и ще ми е приятно да държим някаква връзка или постоянна тема. Възможно ли е да има такава постоянна тема или подфорум?

# 11
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
И аз много исках синът ми да го отглеждам с памучни пелени, но нещата около мен така се стекоха, когато го родих, че памперсите просто се оказаха спасителната сламка в реката.Малко ми е криво и досега заради провалленото ми желание, за нещо по - добро за бебчо Confused

# 12
  • Мнения: 961
И мен ме интересува темата. Благодарности към майчето за линка за ЕБХ.

# 13
  • Мнения: 129
Бих ви посъветвала да не се хвърляте направо на комплекта от раждането до гърнето - голяма инвестиция е, по-добре първо пробвайте да видите. Ако откриеш, например, че не можеш да използваш пелената нощем, защото страшно пропуска, ентусиазмът бързо секва. С което не целя да ви откажа - аз също определено съм за памучните пелени.

Ето линк, където сме обсъждали памучни пелени: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=258476.msg6465252#msg6465252
В същата тема на първа страница има няколко линкове за ЕБХ, на който му е интересно. Само да вметна, че на практика не е толкова сложно, колкото изглежда на първо четене.

Пуснете търсачката - има мнения и за бамбино мио.

Леко раждане ви желая и да сте щастливи майки  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 6 390
И аз съм решила да пробвам с памучни пелени... пък ще видим до кога ще издържа  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт