Как да го изакам с термометър?

  • 2 752
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Момченцето ми се мъчи няколко дни вече адски много, моля ви обяснете ми как да му помогна с термометърче? Sad

# 1
  • Мнения: 748
намазваш края откъм живака (по-тънкия край) с бебешко олио или някакво кремче, вдигаш крачетата да не рита термометра, пъхаш приблизително сантиметър и завърташ около оста.

# 2
  • Мнения: 610
намазваш края откъм живака (по-тънкия край) с бебешко олио или някакво кремче, вдигаш крачетата да не рита термометра, пъхаш приблизително сантиметър и завърташ около оста.
Съгласна съм с това.На нас също ни се е случвало само мога да добавя разтривайте му коремчето лекичко.Успех

# 3
  • София
  • Мнения: 627
Ако не помогне термометъра пробвай с детско сапунче.

# 4
  • Мнения: 90
Мажеш термометъра с мазнина (аз използвах зехтин) и после пъхаш в дупето - тънката част - за около 1 мин. Може да използваш и сапунче. Изрязваш го във формата на термометър и го поливаш с топла вода-да се поразмекне малко. Хващаш крачетата и ги свиваш към коремчето и пъхаш...
Колко голямо е бебенцети ти? Може да пробваш с чай Блевит Л . Използва се след 2 седмична възраст, като се разтваря във вода, мляко или друга напитка.
За по-големи бебчета, над 4 месеца, може да ес използват пюренца/сокчета/ от круша и сини сливи.

# 5
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Моля те, не мъчи детето така! Колко дена не е акал? Колко е голям? С какво го храниш? Има и други начини да се помогне на детето. Ако е само на кърма е нормално да не ака до седмица и това не значи, че е запечен. Дай малко повече информация за да можем да помогнем с по-разумни съвети.  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 39 755
Термометърът помага. При Дияна съм използвала този метод два пъти. Педиатърката ми каза, но ме предупреди да не става навик.
Мамите са обяснили как се прави.

# 7
  • Мнения: 9 973
Моля те, не мъчи детето така! Колко дена не е акал? Колко е голям? С какво го храниш? Има и други начини да се помогне на детето. Ако е само на кърма е нормално да не ака до седмица и това не значи, че е запечен. Дай малко повече информация за да можем да помогнем с по-разумни съвети.  Hug
съгласна съм

# 8
  • Мнения: 5 393
 ooooh!

TarikMom вече е казала това, което мисля и аз.

# 9
  • Мнения: 1 174
Моля те, не мъчи детето така! Колко дена не е акал? Колко е голям? С какво го храниш? Има и други начини да се помогне на детето. Ако е само на кърма е нормално да не ака до седмица и това не значи, че е запечен. Дай малко повече информация за да можем да помогнем с по-разумни съвети.  Hug
абсолютно подкрепям!

# 10
  • Мнения: 45
Аз не искам да го мъча а да му помогна момичета, понеже виждам как се мъчи то. Цял ден се напъва а даже не може и да пръцне Sad, не е акал от 2 дни, бебчето ми е на един месец и е само на кърма.

# 11
  • Мнения: 521
Моля те, не мъчи детето така! Колко дена не е акал? Колко е голям? С какво го храниш? Има и други начини да се помогне на детето. Ако е само на кърма е нормално да не ака до седмица и това не значи, че е запечен. Дай малко повече информация за да можем да помогнем с по-разумни съвети.  Hug
съгласна съм

и аз съм съгласна за мен това си е чиста инквизиция над детето  smile3527

# 12
  • Мнения: 1 174
Аз не искам да го мъча а да му помогна момичета, понеже виждам как се мъчи то. Цял ден се напъва а даже не може и да пръцне Sad, не е акал от 2 дни, бебчето ми е на един месец и е само на кърма.
Може би има колики,като е толкова малко и е само на кърма е нормално да не ака и повече от 2 дни.Не се притеснявай! Peace

# 13
  • България
  • Мнения: 3 620
Аз не искам да го мъча а да му помогна момичета, понеже виждам как се мъчи то. Цял ден се напъва а даже не може и да пръцне Sad, не е акал от 2 дни, бебчето ми е на един месец и е само на кърма.
Може би има колики,като е толкова малко и е само на кърма е нормално да не ака и повече от 2 дни.Не се притеснявай! Peace
Така е . Моята и до 4 дни не е акала  Peace Най-вероятно колики го мъчат. Щом е само на кърма няма от какво да се запече. разтривай( с лек натиск на дланта около пъпчето по посока на часовниковата стрелка) и затопляй коремчето ( може да затоплиш някаква кърпичка с ютията и да я слагаш на коремчето). не се притеснявай.

# 14
  • Мнения: 506
нормално е да не ака ако е на кърма,но при условие,че бебето е спокойно и се чувства добре.При вас очевидно не  е така,аз те съветвам да отидеш при педиатъра да ти покаже как точно се прави

Общи условия

Активация на акаунт