пъпчици по лицето :(

  • 4 077
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте мами! Аз пак съм тук за да попитам: имате ли идея от какво ни се появяват пъпчици по бузките???
за 1-2 дена изчезват едните и се появяват други:( по тялото нямаме пъпчици!! На 21 дена сме вече и се храним с Аптамил.
Педиатърката каза, че било нормално, но аз се притеснявам Sad

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
вероятно е от претопляне.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 884
Цитат на: Liorena
вероятно е от претопляне.


oт претопляне трябва да има пъпчици и по телцето.

# 3
  • Мнения: 76
Tova e naistina normalno.

Sa sajalenie nesnam ot kakvo se poiavavat,no v nikakav slu4ai ne se pipat!!!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Как изглеждат пъпчиците ?

# 5
ами мънички са и са червени с малки бели връхчета /ама не всичките/ и докато спи изсветляват и почти не се виждат, но като се събуди и почервеняват. За 1-2 дена изчезват, но се появяват нови Sad
Кога ще изчезнат съвсем????
Не ми се вярва да е от Аптамил-а.....

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: sunny_bunny
ами мънички са и са червени с малки бели връхчета /ама не всичките/ и докато спи изсветляват и почти не се виждат, но като се събуди и почервеняват. За 1-2 дена изчезват, но се появяват нови Sad
Кога ще изчезнат съвсем????
Не ми се вярва да е от Аптамил-а.....

Не искам да те плаша, но на Денис стафилококовият обрив който му изби като беше на две седмици беше същият Sad

Червени ситни пъпчици, на гроздове с бели връхчета. Стояха като гнойни. И едните изчезваха, но се появяваха други.
Беше някакъв ужас - 17 пъпки от пролетта нон-стоп!

# 7
  • Мнения: 83
Не се притеснявай за тези пъпчици, и двамата ми сина имаха и лекарката каза, че организма се чисти и се приспособява към въздуха. Важното е да не се пипат и често да се мие лицето с вода.

# 8
  • Мнения: 1 289
Ако имат връхче може наистина да се окажат стафилококи, така че педиатъра трябва да ви изпрати на изследване на носов секрет. Моята дъщеря също има пъпчици по лицето, които обаче нямат връх. Обясниха ми че може да е белтъчна алергия. Обикновано първия ден като се появят са зачервени, след това избледняват, но кожата остава груба като шкурка. Ще ходим на преглед в някаква детска поликлиника, но не знам къде е , защото в края на месеца ще ни дадат талон. Имахме и по тялото, но те се оказаха от претопляне.

# 9
  • Мнения: 444
Здравей! Ние утре ставаме на 2 месеца и все още имаме същия проблем! В началото бяхме прегрели малката имаше пъпчици по лицето и гърдичките, след това избиха други пъпчици с връхчета оказа се контактен дерматит и с него се преборихме. От скоро се появиха нови по същия начин по който ти описваш - появяват се, избледняват и после пак се появяват. Вчера я заведох при лекарката ни и каза, че е от слънцето - слънчев дерматит. Появява се при децата с по-светла кожа. Мажа я с крем Адвантант и днес е много по-добре! Дано Да помогне и на вас! Струва около 9 лв. Успех!!! Laughing

# 10
  • Мнения: 1 289
Ужас. Сега се усещам че като излизаме навън на слънце пъпчиците се зачервяват повече. Аз имам слънчева алергия и лятно време използвам бебешки слънцезащитни млека с най-висок фактор. Явно моята щерка в това отношение ще прилича на майка си. Кожата и наистина е много бяла почти прозрачна.

# 11
Не се притеснявай нормално е, ще изчезнат след като минете месеца. Наричат ги бебешко акне, мажи ги с Бочко или зраве, и ограничете целувките!

# 12
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
И Деничка имаше такива пъпчици през първия месец. Лекарката ни каза ,че е нормално и се чисти организма. Ние не ги пипахме и те постепенно се махнаха. През втория месец вече нямаше пъпчици. Сега /вече е на 5 месеца/ й се появяват пак отвреме на време по вратлето, но това е когато е заспала в мен и се е изпотила. Успокой се нормално е на бебчетата да им излизат пъпчици все пак имат толкова нежна кожичка. Внимавай да не го грее слънцено пряко, да не го обличаш или завиваш прекалено много бебчо. Но ако стават повече и по -червени е добре да отидеш на лекар.
Успех с грижите за бебчо! Simple Smile

# 13
И моят Крис има такива пъпки и го консултирах с кожен лекар, той ми обясни ,че се далжи на развитието на мастните жлези и било напълно нормално за малките бебета . Изписа ни Фусидин . Laughing  doctor [/img][/list]

# 14
Ами станаха доста повече особено на едната бузка:( почти цялата е зачервена и с пъпчици... И на нас ни каза педиатърката, че били нормални /нищо, че са с бели връхчета/ но аз малко се плаша Sad
След 1 седмица ставаме на 1 месец! Дано изчезнат! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт