Споделете: възрастни роднини как?

  • 818
  • 6
  •   1
Отговори
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Момичета дойде ми на главата страхът на всеки емигрант (кой както иска да се нарича) възрастни баба и дядо в България, които не могат повече сами да се гледат. Нямам роднини в България които да ги поемат или имам но си правят пас  Sad.
Моля Ви споделете как сте си решили този проблем...
Благодаря   bouquet

# 1
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Слава Богу,не стоя пред този проблем, но миналата година от една приятелак бях чула, че в България има вече от тип дом за възрастни, които са частни. При някои имаше проблем, че няха в къщи, без асансьор и ако са трудно подвижни ще е малко трудно с излизането в градинката. Но след това беше намерила много хубаво място....Ако искаш ще я питам за адрес и телефон.

# 2
  • Мнения: 1 049
Ами моя позната така прибра майка си в Германия след като баща й почина, за да може да я гледа. Сега живеят всички заедно, ако става вьпрос за много близьк роднина не бих го оставила в дом в Бьлгария. Или бих потьрсила някоя добра медицинска сестра да ги гледа у дома, но слава Богу сестра ми си е в Бьлгария и не се притеснявам за такива неща.  Hug

# 3
  • Мнения: 191
Друг вариянт е, да наемери6 жена в БГ срещу заплащане да ги гледа. Мисля 4е и самата държава предлага такава услуга на безработни хора. Неистина е много тежко и жалко 4е сме дале4е от роднините си. Желая ти успех GI Peace.

# 4
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
По принцип и аз съм не много благосклонно настроена към домовете, но това, което написах по-горе не е истински дом, какъвто си представяме. По-скоро в място, където са 4-5 човека, има някой, който пере, чисти и готви и те наглежда, ако не си добре. По-прилича на вид общо съжителство на по-възрастни хора. Определено е по-приемливо от дом за възрастни. Съмнявам се, че ще има много хора, които биха се навили да живеят с тях и да ги гледат ( за такива случаи съм чувала, но срещу апартамент)

# 5
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Калинка много благодаря за информацията  bouquet. И аз чух сега като се разтърсих за подобен дом за възрастни хора (частен) в София които ти описваш и ми звучи доста добре, но трябва на място да отида да го видя.

Лида и жена да наема също е вариант ще трябва още да се мисли и да видя и те какво предпочитам.

Много благодаря   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 363
Социалните имат една програма, където жени ходят по домовете и се грижат за възрастни хора с/у заплащане. Мога да разпитам по - подробно, ако искаш, Джи.

Общи условия

Активация на акаунт