Затворен слъзен канал

  • 569
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 260
Синът ми се роди със затворен слъзен канал на едното оченце. Лекарите ме успокоиха, че ще се оправи чрез масажи до 4-5 месец , но вече е на 8 м. и още не се е пукнала мембранката. Казаха ми,че ще се отстрани проблема чрез манипулация , наречена сонда( или сондиране- не съм сигурна) и детето ще бъде под пълна опойка.
Моля ви, ако сте се сблъсквали с подобен проблем, споделете опита си.Къде извършиха процедурата, как я понесе детето,кой лекар я извърши.Благодаря би предварително за отговорите! Hug

# 1
  • Мнения: 68
здравей!Ние сме на 5 месеза по4ти и ве44 по4ти ни се отпуши каналчето.Излизаха напрекуснато секрети сега ве4е по4ти не сълзи .И аз така като теб много се бях притеснила за сондирането но дори и да се стигне до там не е е страшно процедурата е около  5 минути.Искам само да ти кажа че нашто педи ме убеждаваше до миналия месец че детето няма проблем с каналите а се чистело от раждането ooooh! ooooh!.Обаче то вместо да минава се задълбочаваше и я заведох в Александровска болница в очната клиника.И там ни прегледаха и казаха 4е са запучени каналите и ни показха как да правим масажите и да слагам капки торбекс три пъти по една капка и наистина има голям ефект.Не се отчайвай ами прави масажи винаги когато се сетиш и почиствай очето с преварена вода .Много е гадно знам но трябва упоритост и ще се оправи бебока .Успех  Hug

# 2
  • Мнения: 1 062
Здравей, при нас имаше същия проблем с тази разлика, че ние бяхме на два месеца когато се запуши напълно каналчето и започна да събира гной в торбичка под оченцето. Стана почти колкото малък орех за няколко дни. Бяхме в Александровска и я оперираха ( сложиха дренаж да изтече гнойта ). Самата операция беше също под пълна упойка, която не е венозна, а е с газ ( упоява се детето с маска ) и е много по щадяща и безобидна от венозната. Излизането от упойката също е много по-леко отколкото от венозната. Става почти като обикновенно събуждане от сън. Манипулацията по отпушване на каналчето трае около 5 мин. ( максимум 10 но няма и толкова). Няма никаква раничка и болка при детето след това. Ще постойте няколко часа докато детето напълно излезе от упойката ( излизането от нея е много по-кратко, но да ви наблюдават) и си отивате в къщи. Не се безпокой, процедурата не е сложна и не предполага възможни усложнения. А иначе е възможно каналчето да се отпуши и само с масажи. Редовно ги правете и дано се разминете все пак.   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 104
Здрасти,и ние имахме този проблем от раждането. Като беше на 3 месеца педито ни даде направление и отидохме в очната клиника на Александровска болница. Назначиха ни процедурата за след 1 месец, като ни казаха, че колкото по рано толкова по добре. И така на 4 месеца ни направиха сондата, манипулацията трае 5мин., но е задължително да се преспи там предишната нощ, това е неприятно особено ако има някое постоянно ревящо дете. Иначе всичко се оправи след това и не сме имали никакви проблеми.
Чуденето ни относно сондата беше голямо, ходихме и на друг овталмолог, който ни предписа някакви сребърни капки, но се отказахме от тях и решихме в крайна сметка да послушаме педиатъра и специалистите от александровска болница и не съжалявам. Казаха, че сондата е по доброто решение, защото очето можело да се оправи и само, но можело и да не се оправи и после е по трудна сондата, а и е голям тормоз за детето постоянните масажи и промивки.
Пожелавам ви успех и дано да се оправи очето от самосебе си.

# 4
  • Мнения: 260
Благодаря ви ,момичета за бързите отговори и полезната информация! Hug

Общи условия

Активация на акаунт