Вътрешна изолация на стени от влага

  • 23 372
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 751
Стига с тея теми за изневери, дайте малко акъли за един битов проблем  Laughing
Значи: Детето ми живее в стая, чиято една стена е до банята, а  другата е външна и по нея има влага (явно някакви тръби текат периодично).
Онзи ден видях, че одеялата в раклата миришат на мухъл и много се уплаших, че главата му дефакто е до влага. Вече започвам да се чудя какви биха могли да бъдат последствията от това и дали честите му боледувания нямат нещо общо  newsm78
Стига лирически отклониения...

Та...Искаме да изолираме двете стени (около леглото му) отвътре с някаква добра изолация, която да не пропуска влага.
Ако можем да си го направим сами-още по-добре, но не знам с какви материали може да стане  newsm78
Дайте малко акъл  Praynig

# 1
  • Мнения: X
И при нас има подобен проблем. Външната стена постоянно мухлясва и пускаме една духалка да я суши. Имаме вътрешна изолация и тази влага се появи точно,откакто я имаме. Ще се наложи да изолираме стената и отвън.

# 2
  • Мнения: 729
Точно поради тази причина изолирахме стените в детската стая и спалнята.Засега няма влага.

# 3
  • Мнения: 2 751
Стаята има външна изолация!  Peace
Но едната стена граничи с банята, а другата-в едната й част граничи с част от входа, не знам точно....Но там няма как да правим външна изолация. Точно на ъгъла минават някакви тръби и оттам идва проблема  newsm78

# 4
  • Мнения: 234
Имахме такъв проблем.Мухъла изчезна от стените ни след като направихме вътрешна изолация с изолационна вата.Вече две години не се е появил мухъл на нито едно място по изолираните стени.След като видяхме,че резултата е положителен,ще направим ремонт и на други проблемни стени.  Peace

# 5
  • Мнения: 103
Абсолютно идентичен проблем имаме и ние. Но при нас се появи след като сложихме вътрешна изолация с Фибран. Това лято сме решили да махнем вътрешната и да сложим външна. Дано да се оправят нещата, че с тая мухъл излизане на глава няма. А имаме и климатик в стаята, и някой беше споменал, че комбинацията от климатик и вътрешна изолация неминуемо води до мухъл...

# 6
  • Мнения: 606
  Проблемът всъщност идва от влага във въздуха. Затова и в раклата мирише. А влагата кондензира по студени повърхности. Вашта борба е с влагата във въздуха. Проблема ви е чисто зимен. Слабо проветряване и студени стени. В случая тръбите в стената даже ви помагат, защото отнемат влага от въздуха. Но става свинщина. Трябва да се борите с влагата с влагоабсорбатор, "дишащи" стени и изолации, и проветряне. А стената с тръбите вероятно трябва да изолирате отвътре с нещо което не е влагопропускливо, например фибран. Това обаче ще намали площта на "дишащите" стени и съответно ще увеличи влажността в стаята.

# 7
  • Мнения: 2 751
  Проблемът всъщност идва от влага във въздуха. Затова и в раклата мирише. А влагата кондензира по студени повърхности. Вашта борба е с влагата във въздуха. Проблема ви е чисто зимен. Слабо проветряване и студени стени. В случая тръбите в стената даже ви помагат, защото отнемат влага от въздуха. Но става свинщина. Трябва да се борите с влагата с влагоабсорбатор, "дишащи" стени и изолации, и проветряне. А стената с тръбите вероятно трябва да изолирате отвътре с нещо което не е влагопропускливо, например фибран. Това обаче ще намали площта на "дишащите" стени и съответно ще увеличи влажността в стаята.
Ох, доста проветрявам, направо съм маниачка  ooooh!
Най-много се притеснявам за зддравето на детето в тази стая. Друго не ме притеснява  newsm78

# 8
  • Мнения: 4 290
Ние преди няколко седмици изолирахме точно такива стени - външна северна и вътрешна от към банята. Използвахме фибран. След това слагаха някаква мрежа, май за да не се напуква последвалата шпакловка. Нямаме влага, но още не живеем там и банята не се ползва. Обмислям варианта да купя обезвлажнител за въздух, освен редовното проветряване. Макар че в тази стая никога не е имало мухъл, не ми се рискува.

# 9
  • Мнения: 728
Вътрешната изолация я правихме с Депрон - подобен е на немските тапети за изолация, които не помня как се казваха, но е на листи, а не на ролки и се продава с различни размери (дебелина). Според мен обаче повече върши работа за топлоизолация, отколкото да изолира влагата.
Знам, че Фибранът не е подходящ за вътрешна изолация.

# 10
  • Мнения: 577
Разбирам те напълно-в ремонт сме.  redecoration по тази причина.Имаме външна изолация и сме с ПВЦ дограма-и има мухъл на северната/външна/ стена.Сега третирахме първо с ``Саво``-против плесен,след това с изолационен грунд за хидроизолация.Такаааа ,сега боядисваме.Но съм решила да купя и обезвлажнител за въздух!Защото ако пак се появи  smile3511,то бива,бива да мразя ремонтите-ама не се трае тая цигания....Успех!

# 11
  • Мнения: 950
То добре ще изолирате външната стена ,но тази откъм бянята /по- точно от тръбите / дали ще спре да избива ако не се отстрани проблема .
Какви са тръбите от старите или от новите .Сега в кооперацията точно слагаха тръбите и мъжо вика, че слагали около тръбите /новите / и някаква изолация даже сложили /може би да не избива влага ли/ Thinking  пък да видим.
А  тук при майка в сравнително нова кооперация /от 96 г/ са със старите тръби и там където е банята на северната стая има мухъл и влага колкото си искаш /въпреки че стаята не се ползва/  и със старите дограми си има доста проветрение
Не знам комшиите как са били но смениха на целият апартамент тръбите /голямо къртене падна ooooh! /
Като цяло не мога да ти кажа какво да правиш ,защото това е вашият апартамент вие решавате аз просто споделих за някои неща .Ако може да се посъветвате с някой специалист  Thinking 
Дано успеете да намерите правилното решение и дечко да живее здрав и щастлив .  Hug

# 12
  • Мнения: 2 751
sisa, значи, то даже не стената, граничеща с банята има проблем, а другата, в близост до ъгъла със стената до банята (ох, не знам дали го обясних.) ooooh!
Значи...Калоян спи на ъгъла по дължината на стената откъм банята, а главата му е към другата стена. М/у главата му и стената има ракла. Скоро вадих одеялата и някои бяха дори мокри, и миришеха на мухъл  Shocked
Иначе не виждам външно да има мухъл.  newsm78
Знам, че по едно време тръбите там бяха протекли, но баща ми каза, че периодично си имало теч.
Тръбите не знам какви са ни. Скоро правихме ремонт на банята, не знам докъде ги смениха, но блокът е супер стар, така че нагоре са със сигурност стари  ooooh!

# 13
  • Мнения: 8 999
По-добре е да си уплътните банята откъм банята, а проблемът с влагата по външната стена няма да се реши с изолация, а с ремонт на тръбите, от които тече. На първо време преместете детето в друга стая. Мухълът и влагата са силни алергени.

# 14
  • Мнения: 2 751
На първо време преместете детето в друга стая. Мухълът и влагата са силни алергени.
Ми няма къде да го преместим  newsm78
Чакаме 2ро дете, което ще спи при нас. Не можем да вземем и него при нас. Друга стая нямаме. Иначе съм го мислила  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт