Какво знаете за Isoprinosine 500 mg

  • 9 150
  • 5
  •   1
Отговори
От неделя синът ми вдигна 38.5 градуса температура. Вчера ходихме на лекар и ми изписаха Isoprinosine за да се опитаме да избегнем антибиотика, с уговорката че ще се наблюдаваме и ако детето придължава да поддържа минаваме на Зинат. Днес се събудихме със 38 градуса и сега се чудя да минавам ли веднага на Зинат или да изкарам още малко на Isoprinosine. В крайна сметка сме го пили само два пъти и аз се надявам все още да не е подействал..... Незнам ...Този Зинат ми се струва доста  силен . Какво ще кажете да чакам ли още ден или направо да взимам Зината.

# 1
  • Мнения: 331
Не че аз го знам... ама питах Гугъл... Прочетох, че е имуностимулатор. Според мен можеш да изчакаш още малко преди да започнеш с антибиотика - не казваш има ли някакви други симптоми детето, нито колко е голямо... Защо ще сваляте температурата с антибиотик  newsm78 Има други лекарства за това...

За Зинат нямам информация колко е силен - на моето бебче му предписаха Аугментин, него пих и през бременността, предполагам, че не е много силен... Зинат-а обикновено се дава за лечение на дихателните пътища - бронхити, пневмонии... Поне на мои познати за това са го изписвали. Иначе не знам.

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 09:55 от dan.dim

# 2
  • Мнения: 153
мило майче,

Isoprinosine е имуностимулатор и се пие по схема поне месец, знам го, защото цялото семейство сме го пили. Няма нищо общо с температура и т.н., просто когато си здрав го пиеш за повишаване на имунната защита на организма срещу вируси. Питай лекари, или пък GP-to най-вече.

# 3
  • Мнения: 3 929
Въздържам се от подобни съвети, затова ще ти кажа, какво беше при нас. Миналата година, когато детето ми се разболя, му изписаха Изопринозин, за да избегнем АБ-то, но на следващия ден вдигна Т и педиатърката ни изписа веднага АБ. След многото АБ, които изпи детето, за да се предпази от усложнения, и изчетеното за АБ във форума, все си мисля, че съм могла да му спестя повечето от тях.
Изопринозинът е имуностимулатор.
Зинатът наистина е много силен АБ - изписвали са ни го поне 4 пъти досега за бронхит и пневмония, но забелязвам, че детето вече не се повлиява от него поради честата му употреба.
А по принцип - каква е диагнозата? Защо не вземеш Умкалор и да започнеш да даваш на детето? Ако не ти помогне веднага, то със сигурност няма да навреди, а и ускорява оздравителния процес.

# 4
  • Мнения: 105
Доколкото аз съм запозната с Изопринозина, той се изписва при вирусни инфекции, за да стимулира организма да се справи сам, пиеше се според кг на детето по някаква схема. Ако инфекцията е бактериална само АБ. дано да се окаже, че е вирусна при вас Peace.

# 5
  • по света
  • Мнения: 1 587
Питай лекаря си.

Общи условия

Активация на акаунт