Захранване при липса на изцедена кърма

  • 937
  • 21
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Останала съм с впечатление, че повечето от вас правят кашите, киселите и пюретата с изцедена кърма и това е чудесно, но какво ако нямаме Rolling Eyes

Аз не съм се цедила изобщо, за щастие не ми се е налагало и проблеми, като тези на Зъхи и много други майки са ми чужди.
Имам две бурканчета кърма във фризера, които съм изцеждала в моменти на пренапълване сутрин, когато беба не се е събудила, но това и се е случвало само 3-4 пъти.

Но как ще си захранвам детето? С адаптирано мляко ли ще правя кашите?
Вече започват да ме вълнуват и тези въпроси...нали скоро ще се ориентираме и ние към по-разнообразна храна.

# 1
  • Мнения: 6 243
Ще правиш безмлечни каши, слънце Grinning
Кърмата бебето ще си я папа от там, откъдето си я е вземало досега. А след това - лъжичка - две - три от новата манджа, натюр. Кърмата се слага, за да добие храната по-познат вкус, но много бебета нямат нужда от това. (или - в моя случай - за да я дам някак си тая кърма, докато ме няма, че малката не щеше шишета)

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами да - всичко безмлечно.Нали няма да заместваш хранене....за какво да се цедиш, като можеш просто да накърмиш и после хоп - кашата, пюрето или каквото там даваш...Е, кисел с вода не става, ама то и без кисели може.Аз правех кисели с кърма само,защото фризерът ми беше пълен и трябваше иначе да я хвърлям.Но в другата храна никога не съм слагала кърма.А, излъгах - когато му правя царевични макарони винаги цръквам вътре двайсетина мл. кърма, защото иначе само с вода става мноооого гъсто, като се пасира.А в кърмата има някакви ензими, които всичко правят рядко - две лъжици кърма разреждат все едно си сложила 50 гр. вода Shocked Та така...

# 3
  • Мнения: 1 586
Що пък да не става киселът с вода? Става идеално. Бебка много го харесваше.

Аз никога не съм се цедила, но и никога не съм давала адаптирано мляко и до сега. Всичко безмлечно, мляко - колкото иска от гърдата. Съвсем просто и лесно е Simple Smile

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
ееех...олекна ми!
Пък аз си мислех, че сега ще трябва да купувам Фризолаци и да правя  бъркочи. Laughing
Голяма работа било това кърмене, хем пари се пестят, хем бебка дебелее. Дори съм решила тези дни антицелулитна програма да и приложа, че дупето и станало на портокал Mr. Green

# 5
  • Мнения: 8 451
И аз вече се цедя много рядко та този отговор ми беше много полезен.Знех си че мога да разчитам на вашия опит!  love001

# 6
  • Мнения: 6 243
Цитат на: Jade
Голяма работа било това кърмене, хем пари се пестят, хем бебка дебелее.
Че е голяма, голяма е. Но има едно НО - трудно се намират купешки безмлечни каши, а и Хумана си вдигнаха цените, гадовете. Но подробна справка по въпроса - като се видим тая седмица  Grinning

# 7
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Jade
Останала съм с впечатление, че повечето от вас правят кашите, киселите и пюретата с изцедена кърма и това е чудесно, но какво ако нямаме Rolling Eyes

Спокойно, не ти трябва чак толкова. Аз също нищо никога не съм изцеждала, просто нямам трета и четвърта цица някак. Ядем си безмлечното меню (каша, пюре) след млечното (цица). Единствено когато ми се налага чат-пат да изляза, бухвам 1-2 лъжички мляко към материала за забъркване, правя инструктаж и така...
Що намирате трудно безмлечните каши, бе хора? Само Слънчовските не ги намирам, други бол...Кажете какво ви трябва, колети ще ви организираме Laughing

# 8
  • Мнения: 6 243
Цитат на: vedrra
Що намирате трудно безмлечните каши, бе хора? Само Слънчовските не ги намирам, други бол...Кажете какво ви трябва, колети ще ви организираме Laughing
Щото сме на село Grinning , бе човек! Тук безмлечни Слънчовци има в Метро, ама другите, дето ги водят по-скъпи, магазините не смеят да ги зареждат, че такива като мене и тебе почти няма Grinning Като питам за безмлечни, тъпите продавачки ми се кокорят и ми викат - Че що безмлечни, я глей колко е голяма, кво й е!

# 9
  • Мнения: 385
И аз да кажа, продължаваш да си кърмиш. Купиваш си една кутия оризова каша. И само сутрин цръкваш малко кърма, за да забъркаш 1-2 ч. лъжички каша и си готова. Ние почти до годинката не ядяхме повече от 2-3 супени лъжици друга храна. Е, дано при вас по-успешно да наредват нещата Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: Andrea$
Що пък да не става киселът с вода? Става идеално. Бебка много го харесваше.



Верно?Аз пък що се изказах неподготвена като всъщност не съм пробвала кисел с вода.... Embarassed Сори за подвеждането, но наистина така си мислех.....

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Цитат на: Jade
Голяма работа било това кърмене, хем пари се пестят, хем бебка дебелее.

Ето една тема от съседния форум:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27159
Още един семейно-бюджетен стимул да кърмят майките Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 586
Лелиии, колко пари съм спестила, ще си искам компенсация от момчето  Laughing

Белинда, почвай го кисела с вода, таман  ще се отрази добре на диетата на Ники Wink

# 13
  • Мнения: 3 777
Жади, аз се цедя директо преди правенето на пюрето. Трябва ми съвсем малко има и за пюрето и за бебето. И е прясно Simple Smile

# 14
  • Мнения: 4 915
Ако пюрето или кашичката са по-гъсти, цедя направо в чинийката  и разбърквам. Лесно и бързо.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт