Питанка свързана с яслите

  • 1 326
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18 542
Искам да попитам дават ли на децата в яслите солети, бисквити и други подобни лакомства или ги хранят само с приготвената там храна?
От другата седмица Борис тръгва на ясла и в момента изготвям списък с позволените храни, който ще дам.

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не мисля, че дават такива неща. Освен, ако някое дете не почерпи по някакъв повод с торта и сладки, което си се случва!

Чета - трудно ще ти/ви е, но ти желая от все сърце  Heart Eyes : Успех!

А юли ще работи ли Детската градина, в която ще дадеш Борис?

П.П: Надявам се  Praynig  Praynig  Praynig  и на моят син да му потръгне на ясла, че и той от др. седмица тръгва!

# 2
Изброените от теб неща не ги дават, поне тук във ВТ. Казват, че ако едно поиска ще искат и всичките. Това означава да се купуват или от детското заведение или от родителите. Другото е, че доста от децата ако ядат такива неща не искат да се хранят после, а това проваля режима на яслата. Причината е пак, че едно ако мрънка и се криви почват и другите.
Лично мое мнение е да не се дават постоянно на децата подобни неща. Но всяка ясла действа по свои правила и закони. Попитай .
Успех с яслата - да се приспособите бързо и много да играете  thumbsup

# 3
  • Мнения: 5 140
Изобщо не дават такива лакомства.Хапване от тях наприбиране от яслата,поне ние така правим.Къде ще го пускаш на ясла?

# 4
  • Мнения: 18 542
Благодаря за пожеланията, Шани!
Надявам се да свикне бързо, защото няма мърдане - ще трябва да ходи, при това още от начало по цял ден.  Sad
Дали ще работи юли не знам. Тя е частна и предполагам няма да почива, но не съм сигурна.
Пожелавам и на вас бързо адаптиране и по-малко болести! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 18 542
Хубаво е, че не им дават, че моя и без това не може да ги яде.
Доводът е доста разумен. Наистина ако дадеш на едно, ще рябва на всички. Ще попитам, но исках да съм потготвена.
Благодаря!  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 18 542
Цитат на: karastoianova
Изобщо не дават такива лакомства.Хапване от тях наприбиране от яслата,поне ние така правим.Къде ще го пускаш на ясла?

Намира се зад полското посолство. Ул. Хан Крум 43.

# 7
  • Мнения: 5 647
Цитат на: cheta
Хубаво е, че не им дават, че моя и без това не може да ги яде.
Доводът е доста разумен. Наистина ако дадеш на едно, ще рябва на всички. Ще попитам, но исках да съм потготвена.
Благодаря!  Simple Smile


Едва ли ще им дават такива неща.

# 8
  • Мнения: 5 140
Щом е частна,може пък  да позволяват лакомства.Успех и леко адаптиране на малкия Борис. Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 7 242
Чета, щом е частна сигурно дават. В частната ДГ на дъщеря ми редовно за закуска ядат вафли и бисквити. В предишната, държавната ДГ, не даваха.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 249
Чета, в нашата ясла им купуват самите сестри, така че ти си питай.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Включи ги/или съответно ги изключи/ от списъка си. В смисъл дай си инструкциите за всичко!
Дали дават или не зависи много от конкретния персонал и от групата/т.е. родителите/ на които попадате.
В яслата на Сиси даваха. Close
Все някоя нещо мъкнеше и нямаше оправия.
Сега в градината няма такава практика, изключвам почерпките по повод рожденни и именни дни. Вчера бяха яли шоколадови бонбони например.
И аз да ви пожелая бързо адаптиране, Бобо да си хареса госпожите и дечицата и естествено болестите да го заобикалят! Simple Smile

# 12
  • Мнения: 3 211
В нашата дават такива боклуци Imp
Повечето майки носят и се принудих и аз да нося, за да не ме гледат на кръв майките, а понякога и госпожите

# 13
  • Мнения: 18 542
Уф, ще питам. Ако дават лошо. Борис може да яде само един единствен вид солети. С бисквитите и другите лакомства имаме проблеми.
Май ще трябва да напиша подробни инструкции.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
При нас не даваха в яслите. Абсолютно забранено беше родителите да носят такива неща. Само ако има РД или някакъв празник. В ДГ сега също не разрешават. Аз един-два пъти съм позволявала сутрин на Крисо да си вземе банан или бонбон и двата пъти ни направиха остра забележка. Но наистина зависи от персонала в ДГ и какви правила са приети там. В някои ДГ позволяват и не само, че позволяват ами са установили и такава практика, а това е много неприятно. Моята дъщеря е алергична към разни храни, а родителите по правило изобщо не се съобразяват с подобни неща като дават разните му там почерпки по яслите и ДГ. Затова попитай в ДГ какви са порядките там и дали е позволено да се носят такива храни.

Общи условия

Активация на акаунт