Необходим багаж за бебо при раждане в Майчин Дом

  • 1 004
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 796
Мами, извинете ме ако въпросът ми се повтаря с някоя тема (не можах да я намеря, а ако има такава, моля пуснете ми някакъв линк) - ще раждам в МД и не знам точно какво да приготвя за бебо - памперси, шише, дрешки и пр. дали трябва да нося?

# 1
  • Мнения: 3 663
Ами аз бях на седмия етаж, където са мамите след секцио и там трябваха само памперси
ние даже не бяхме купили предварително (на първия етаж в МД продават) и някъде около час след раждането таткото слезе и купи
дрешки чак за изписването трябва да си занесеш, преди това ги обличаха с техни си и не дават с твои
и шишета не - същото като с дрешките е Simple Smile
и двете ги стерилизират по там техен си начин
пак повтарям само, че това е за 7я етаж
на 11я, където са нормално раждалите мами и бебетата са си при тях в стаите може и нещо друго да ти трябва.....
някоя друга мама да каже за там

ПП: биби залъгалки също не дават

# 2
  • Мнения: 580
Памперси и мокри кърпички.Дрешки ще са ти необходими само при изписването.Ако искаш вземи си и едно шешенце, защото по някой път се случва дупките на бибероните, които дават там да е много широка и бебето се дави.
Успешно и леко раждане  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 663
ах, да ! забравих мокрите кърпички  Embarassed
успех и леко раждане и от мен Simple Smile

# 4
  • Мнения: 796
Благодаря ви много за информацията!!!
А, и още един въпрос - в МД  родилките могат ли да се разхождат някъде освен по коридорите и да си стоят в стаите? Не виждам да има някаква градинка там.  Че ще съм със секцио и ако трябва да стоя затворена в стаята 5-6 дни Sad

# 5
  • Мнения: 580
Можеш разбира се.Бебето ти го дават под точно определен час и след като мине визитацията, можеш да си излизеш от стаята.Когато родиш времето ще е хубаво и ще можеш да слизаш долу до градинката (то пък една градинка....)

# 6
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
можеш ако искаш и до вкъщи да отидеш,но ако си секцио ще ти е трудно дори до тоалетната да се придвижиш първите дни-бъди подготвена за това!!!
Леко раждане и щастливо майчинство!!!!!

# 7
  • Мнения: 2 807
Значи за бебо носиш : влажни кърпички, памперси.
Дрешки, залъгалки и ваши си шишета НЕ разрешават, нито на 7-я (след първото раждане бях там), нито на 12-я (където бях след второто).

Можеш обаче да си приготвиш шишета - дупките на тамошните са огромни, като обърнеш шишето надолу, водата направо тече Sad Таткото може да ги стерилизира, като му дойде времето и ако искаш да му даваш водичка (ако например идването на кърмата позакъснее) да му даваш "скришно" -  е, никой не стои до теб да види дали с твое си шише му даваш, просто не трябва да го държиш на видимо място.

Леко и безпроблемно раждане ти желая!

# 8
  • Мнения: 667
ето го нашия списък, и съпругата ми също беше на 7 ет. въпреки, че не ражда със секцио:
  • Лична карта
  • Направление №7
  • нощници (2 бр.)
  • чехли
  • бельо (+сутиен)
  • памперси - искат по 5 на ден
  • д. превръзки (непресовани, памучни)
  • мокри кърпички (бебе)
  • кърпички
  • тоалетна хартия
  • сапун
  • прибори за хранене
  • минерална вода (2 малки шишенца)
  • нещо за ядене
  • къпри (2 бр.)
  • чорапи
  • GSM+зарядно
  • марля
  • дефламол
  • четка+паста за зъби
  • червено конче (не говорим за Ферари, а за конец Simple Smile)
  • термометър
  • Anti D ваксина
  • изследвания
  • ножче за бръснене[/list:u]
    дрешки докато сте там не ви трябват. Те ги обличат с някакви техни, от болницата. Само за изписването Ви трябва костюм!

# 9
  • Мнения: 2 807
А, забравих да добавя че за второто ми раждане давах отвреме на време водичка "скришно"Wink от наше си шише, дори стерилизатора си вкарах вътре (за 10 минути, де), за да са прясно стерилизирани Wink

Малее, ако ме прочете някоя работеща там мама  - лошо ми се пише  Laughing

# 10
  • Мнения: 796
Момичета (и таткото, който така подробно ми писа!) - страхотни сте, получих от вас много ценна информация! Добре, че го има този форум, чувствам се много по-добре като си общуваме така, макар и да е виртуално! Щастливо майчинство и още веднъж благодаря!

# 11
  • Мнения: 667
избрала ли си си лекар и акушерка при които ще раждаш?
д-р Стаменов и Нора при нас се справиха Перфектно, за което им благодаря безкрайно.

# 12
  • Мнения: 796
Цитат на: SafeHeaven
избрала ли си си лекар и акушерка при които ще раждаш?
д-р Стаменов и Нора при нас се справиха Перфектно, за което им благодаря безкрайно.


Избрах д-р Манчев, той следи цялата ми бременност, а акушерка не, сигурно той ще си я избере Grinning

# 13
  • Мнения: 68
кога ще постъпваш в МД? питам защото и аз там ще раждам и то със секцио, пък може да се видим?

# 14
  • Мнения: 796
Цитат на: fenix
кога ще постъпваш в МД? питам защото и аз там ще раждам и то със секцио, пък може да се видим?


fenix, постъпвам на 16-ти вечерта, а ще ме оперират във вторник, а ти?

Общи условия

Активация на акаунт