Каква каша да дам при положение, че често се запича

  • 13 419
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
Захраних малката на 5 месеца със зеленчукови пюрета.  Сега хапва такива на обяд, а през останалото време е на кърма. Сега е вече на 6месеца и педи-то ми казва да давам бананова каша. От зеленчуковите пюрета не се запича само то разхлабващите зеленчуци - тиква, тиквичка, карфиол. Моркова, картофа и ориза я запичат ужасно. Давам и чай Блевит за разхлабване понякога. Мисля си, че бананова каша ще влоши още повече положението.
Днес намерих една каша на Слънчо- млечна кайсиево-ябълкова. Дали не е по-подходяща в нашия случай. И въобще не мога да намеря точна информация кои каши как и кога се въвеждат

# 1
  • Мнения: 378
 Кайсиево-ябълковата млечна каша съдържа оризово, овесено и пшеничено брашно - оставете я за по-късно. Преди да я дадете, трябва да сте захранили с овесена (съдържа глутен). Тя е разхлабваща. Има овесена с плодове (ябълка и круша) "Хипп", овесена "Беби", "Блевит" и "Слънчо". Също каша "Беби" - овесeна с ябълки.  Има и овесено-ябълкова "Слънчо".
 Може да предлагате също кисел от сливи (вари се и се разбърква 7 - 8 грама царевично нишесте в 50 грама вода, след като се сгъсти, се маха и се добавя 50 грама пюре от сливи). Сливите разхлабват. Може и кисел от круши, кайсии...
 За пиене може да давате компотче без захар (само водата) от сушени сливи - към 20 - 30 грама дневно и дори повече, ако детето иска.  Плодовете - да пасирате на пюре, да замразите и давате по малко.
 Избягвайте в един ден две запичащи храни - ако на обяд дадете моркови, после може да предложите  пюре от сливи, кайсии, круши, ябълки и сливи... Или овесена каша, кисел от сливи. Ако дадете на обяд тиква, после може оризова каша с плодово пюре или кисел от ябълки, ябълки и вишни. Може да въведете и каша от просо с плод - просото не запича като ориза.  [Grinning

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 16:33 от Милли

# 2
  • София
  • Мнения: 2 658
не бързай с глутена, може да и предложиш елда с някакъв плод, например има с банан и ябълка на Хип. Елдата добре се понася и разхлабва.

# 3
  • Мнения: 2 652
Ще се вмъкна в тази тема - при нас положението е по-леко, но все пак подобна ситуация. Добре е да въведеш круша и сини сливи, за да може да регулираш, когато се запече. Много от зеленчуковите пюрета (особено на Sunval) имат оризово брашно или нишесте или грис - добре е да ги избягваш. Аз, например, не давам каша всеки ден или добавям сурова настъргана круша (но вие сте малки) към нея. Има и една каша на Hipp само елда, безмлечна, без глутен и захар и да добавиш пюре от круша. Бананът също запича, не забравяй.

# 4
  • Мнения: 620
моя син също се запича лесно. Въведох кашите преди една седмица. Правя му каша от елда и добавям пюре от круши или сливи - засега добре я понася, никакви запеци.

# 5
  • Мнения: 745
Ние също имахме проблем със запека.Получи се от зеленчуковите пюрета.Няма да е лошо перво да въведеш плодови пюрета.На нас много ни помага слива и круша.После като започнеш да даваш каши можеш да слагаш плодово пюре вътре.
За каши Слънчо не давай в началото.По добре вземи на Милупа,Фризокрем,Нестле,Хип.
Слънчото съдържат сухо мляко,което не е подходящо за ранна вързаст,независимо ,че на кутията пише друго. Peace

# 6
  • Мнения: 630
Оризовата на Милупа действа много разхлабващо при Мия.

# 7
  • Мнения: 4 555
не бързай с глутена, може да и предложиш елда с някакъв плод, например има с банан и ябълка на Хип. Елдата добре се понася и разхлабва.
Сигурно ли е, че елдата разхлабва, защото аз с нея смятам да започна другата седмица. И без това имаме много сериозен проблем със запека и искам да започна с възможно най-хипоалергенната каша, при това ако може да не запича. Спрях се на елдата, дано да е разхлабваща наистина, това ми вдъхва увереност, че съм направила правилен избор.

# 8
  • Мнения: 502
И синът ми се запече тези дни,давах му няколко дена готови пюрета на Хипп,а те съдържат много оризово брашно.Но искам да споделя за една каша,незнам дали съм права,но при нас така се получи.Кашата е на Нестле-"Нежни фибри".Съдържа овесено и пшенично брашно,сини сливи.Уж е за регулиране на стомахчето на бебето в периода на захранване,но моят син точно от нея се запече!Сега не му я давам,дадох му само плодово пюре за разхлабване. newsm78

# 9
  • Мнения: 146
Започнах да давам плодови пюрета и то само разхлабващи  - круша, слива , праскова, кайсия. И положението е същото. Ака винаги много твърдо и трудно. Веднъж дадох и Дуфалак и пак нямаше никакъв ефект. Оставям я 1-2 дни само на къра и пак нищо. Просто вече незнам какво да правя Cry
Каши още не съм й дала. Особено след като прочетох мненията за Слънчо- не си и помислям да й дам. Взела съм една на Хип. Ще пробвам по-малко да й дам

# 10
  • София
  • Мнения: 4 381
Купувах предимно кашите на Блевит, защото съдържат бифидус и много добре се отразяваха на запеченото коремче на щерката. Може и на други фирми вече да има каши с добавен бифидус, скоро не съм се интересувала.

# 11
  • Мнения: 146
Купувах предимно кашите на Блевит, защото съдържат бифидус и много добре се отразяваха на запеченото коремче на щерката. Може и на други фирми вече да има каши с добавен бифидус, скоро не съм се интересувала.
Къде да ги намеря тези каши

# 12
  • София
  • Мнения: 2 658
в бебешките магазини или аптеки Ремедиум.

# 13
  • Мнения: 378
 Бихте могли временно да не давате нито зеленчуково пюре, нито каша. Само кърмете и давайте един път дневно като добавка 2 - 3 лъжички пюре от сливи. Като мине запека на детето, давайте известно време един път дневно или само пюре, или само каша. В малко количество - 20 - 30 грама. На бебето е нужно все пак време да свикне с новите храни... 

# 14
  • Мнения: 146
Пробвах да я оставя само на кърма и пак не се оправя. Днес й дадох пюре от тиква и има подобрение. Смятам утре да дам пак. А кашите ще ги оставя май за по-натам

Общи условия

Активация на акаунт