Изтръпване на ръката ?

  • 30 172
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 212
Момичета (и момчета) напоследък, от време на време чувствам, някакво изтръпване на ръцете и по скоро на лявата повече. Ето сега например, от сутринта, след като съм станала, не мога да си спомня да съм я чувствала така, но сега определно усещам точно тръпнене - изразено в едно такова боцкане и то по -точно във вътрешната част на китката, дланта и пръстите на лявата ръка(от време на време като че ли и в дясната но много много слабо). Дори като пиша в момента по клавиатурата усещането е такова ясно изразено боцкане. Незнам дали е възможно да е от това, че съм лежала на нея през нощта, но доколкото си спомням тези дни, усетих такова нещо вечерта преди да легна, та незнам, зачудих се ...

На някой случвало ли му се е и знаете ли по принцип на какво може да се дължи, защото аз не мога да си го обясня ?
Благодаря на всички предварително !

# 1
  • Варна
  • Мнения: 11 340
На майка ми така й изтръпваше лявата ръка, оказа се, че е прищипан някакъв нерв и се наложи да я оперират. За щастие, операцията мина успешно и сега всичко е наред! отиди на преглед!

# 2
  • Мнения: 3 164
На мен доста често ми изтръпва лявата ръка-притеснявам се,но не съм ходила на лекар и нямам представа защо е така-а същото ми се случва но на китката като при теб-едно боцкане ,но съм забелязала ,че е когато ми е стегната ръката от ръкава на дрехата и в същото време правя някакви движения с тази ръка и я натоварвам.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 761
на мен зимата ми изтръпват ръцете
Миналата седмица имах проблем с дясната ръка, единствено показалеца и палеца не ми бяха изтръпнали.
Проблема при мен беше, че мишката ми беше горе пред монитора. Като работя с нея (т.е. почти през цялото време) опирах основата на китката си в ръба на бюрото, при което притисках кръвоносните съдове. Свалих мишката до клавиатурата и сега нямам проблем.

# 4
  • Мнения: 2 755
Консултирай се с невролог !

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз имам от така наречените "професионални заболявания" - тъй като пиша на клавиятура ръката ми постепенно е заболявала. когато малкия се роди - в края на първия месец заппочна болката - в големия пръст на лявата ръка - и сега ще хоадя на нагревки иначе съм на крачка от тендовагинита. изтръпва ми ръката лявата

Но - иди на невролог, както са те посъветвали

# 6
  • Мнения: 2 212
Благодаря ви много, ето, че нещата може и да са серизони, и затова наистина ще се консултирам с невролог. При мен усещането не е на това изтръпване, когато си чувстваш ръката тежка и обездвижена, както когато си лежал примерно дълго върху нея, а усещане за боцакния, не болезнени ами точно все едно с малки иглички ме бодат...
Аз лично стоя по цял ден почти пред компютъра, пиша през 30 до 50 % от времето, и съм забелязала, че с дясната като държа мишкта повече време и на мен ми се зачервява мястото между китката и дланта, където ръката ми опира в бюрото, и дори усещам вече болка и нагоре по костта в дясната ръка, а в лявата пък това изтръпване и боцкане. Като намесихме компютрите се зачудих да не би да е от това, че когато не пиша, обикновено си слагам лявата ръка под крака отстрани (защото столът ми няма облегалки) и така без да се усещам я притискам...Зачуих се да не е нещо от това, но така или иначе, виждам, че най - добре е да се консултирам и със специалист !
Благодаря ви още веднъж !

# 7
  • Мнения: 3 562
И аз имам подобни проблеми - консултирах се с лекар, но единственото, което ми казаха, че е от умора и претоварване   33uu
Имала съм случа при които не мога да си помръдна ръката - много е гадно #Puppy dog Сега като разгледах темата се замислям дали и аз да не отида на невролог  Thinking

# 8
  • Мнения: 2 212
Рошалче, за теб, а и за останалите, вижте какво намерих в клубовете на дира, то е важно за всички ни, защото всички тук прекарваме доста време пред компютрите : тук
На мен лично ми беше полезно, защото аз наистина доста често стоя в таква позиция !

# 9
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: catnadeen
аз имам от така наречените "професионални заболявания" - тъй като пиша на клавиятура ръката ми постепенно е заболявала. когато малкия се роди - в края на първия месец заппочна болката - в големия пръст на лявата ръка - и сега ще хоадя на нагревки иначе съм на крачка от тендовагинита. изтръпва ми ръката лявата

Но - иди на невролог, както са те посъветвали

И на мен на това ми заприлича по описанието - тендовагенит. Когато ми го установиха, точно така ми изтръпваше китката и нагоре се разпростираха не точно иглички, но някакви подони вълни. По-късно се появи болката. Иди на лекар и дано е нещо незначително.

# 10
  • Мнения: 3 562
Цитат на: ester
Рошалче, за теб, а и за останалите, вижте какво намерих в клубовете на дира, то е важно за всички ни, защото всички тук прекарваме доста време пред компютрите : тук
На мен лично ми беше полезно, защото аз наистина доста често стоя в таква позиция !

Много страшно изглежда, дано не стигнем до там Sad

# 11
  • Мнения: 2 212
Да, трябва да не се претоварваме, защото това, което е описано там никак не звучи добре, а и това, което е написала Петя звучи сериозно, така, че проблемът никак не е за пренебрегване.

Общи условия

Активация на акаунт