На 6 години сме, а акаме в гащите?

  • 13 797
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Детето ми е на 6 год. , а от една седмица се нааква всеки ден. Отначали реших, че има някакъв проблем в детската градина с учителките, но това се случва и след като се приберем в къщи, дори в събота и неделя. Като му кажа да отиде до тоалетната ми отговатя, че не му се ака и след час-два е наакан. Няма разтройство, ака си нормално, но в гащите. Обещава ми, че няма да се повтори, но уви. Ако някой има опит в подобен проблем, нека сподели. Някъде четох, че е свързано с болка при акането, но детето ми казва, че не го боли нищо.

# 1
  • Мнения: 6 029
Посъветвайте се с детски психолог. Дъщеря ми е на тази възраст и не мога да си представя да се наака в гащите. Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 5 074
Чак пък психолог ? Не мисля, че е време за такива драстични мерки.
Временен детски протест, има причина и сигурно ще се уточнят нещата.

# 3
  • Мнения: 6 029
Е чак психолог, да. Не е срамно да посетиш такова лице  Wink И не смятам, че е драстична мярка. Заради предразсъдъци не се взимат мерки навреме Confused За мен това е сериозен проблем.

# 4
  • Мнения: 65
Аз съм бременна и съвсем скоро чакаме бебе, незнам дали има връзка...

# 5
  • Мнения: 984
Бинго, това е начин да привлече внимание, може би усеща , че ще се появи нов член и щи те откъсна от него. Ако говорите постоянно за бебето, как ще се появи и какво щяло да стане после-спрете. Труден е този перид

# 6
  • Мнения: 1 652
задължителен е психолога според мен.

Другото, което можеш да направиш е д0а предрадположиш детето да ти кажа, какво го тревожи.

Проблема не е за подценяване. За мен е много сериозен. И не мисля, че е от това, че си бременна. Това е стрес- внезапен- потърси събитие непосредствено преди да почне да се нааква.

# 7
  • Мнения: 65
Говорих спокойно с детето, то казва, че просто не усеща как се е получило, или че учителките не го пускат до тоалетната като легнат да спят на обед или като излязат на вън. Дано само не е заради бебето.

# 8
  • Мнения: 7 201
Говорих спокойно с детето, то казва, че просто не усеща как се е получило, или че учителките не го пускат до тоалетната като легнат да спят на обед или като излязат на вън.
Дани ми беше така,но на 3г.--точно защото когато му се приаквало и вече били по леглата.И оная учителка не му давала да става! #Cussing outНо само в ДГ е бил така,вкъщи не!

# 9
  • Мнения: 1 820
Ами пробвай да говориш пак с него,или някой друг да поговори-близък човек който детето харесва.Или иди в градината и говори с тая лелка.Ако наистина вината е във нея от там нататък ти сама ще прецениш какво да и кажеш и как ще процедираш с нея.Аз лично за себе си определено няма да подценя нещата,но мисля че е моментно.Чак за психолог мисля че няма нужда на този етап.Това е стресиращо и за детето.Успех!

# 10
ДЕТЕТО МИ Е НА 8 ГОДИНИ И ОТ ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ СЕ НААКВА,ТОЙ САМИЯТ СЕ ПРИТЕСНЯВА ОТ ТОВА ,НО ВЪПРЕКИ ТОВА ГО ПРАВИ.В НАЧАЛОТО  МИ ОБЯСНЯВАШЕ ЧЕ СЕ СТИСКА ЗА ДА НЕ ИСПУСНЕ ИГРАТА НО ЗАПОЧНА ДА ГО ПРАВИ И КОГАТО НЕ ИГРАЕ ,ПРОСТО СТОИ  ПРЕД МЕН АЗ КАЗВАМ ЧЕ ТРЯБВА ДА ОТИДЕ ДО ТОАЛЕТНА ТОЙ КАЗВА ЧЕ НЕ МУ СЕ ХОДИ И СЛЕД 10 МИН.РАБОТАТА Е ГОТОВА.АКО НЯКОЙ Е СРЕЩАЛ ТАКЪВ ПРОБЛЕМ НЕКА ПИШЕ МОЛЯ .БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

# 11
  • Мнения: 37
Да не го прави от инат.А като свърши работата не се ли притеснява,че го е направил?Все пак е голямо дете вече трябва да се срамува.

# 12
  • Мнения: 540
потърсете лекарско мнение на 8г. си е сериозна възраст

# 13
  • Мнения: 209
Незна дали ще дам съвет, но сина ми е почти на 9г и при нас го има този проблем от 8 месеца,то всъщност и при вас е от толкова ако все още не еспряло детенцето да ака в гащите.Ние имаме записан час при детски гастроентеролог на 18 ноември и очаквам вече някакъв резултат защото Tiredтрудно се издържа.

# 14
  • Мнения: 110
ДЕТЕТО МИ Е НА 8 ГОДИНИ И ОТ ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ СЕ НААКВА,ТОЙ САМИЯТ СЕ ПРИТЕСНЯВА ОТ ТОВА ,НО ВЪПРЕКИ ТОВА ГО ПРАВИ.В НАЧАЛОТО  МИ ОБЯСНЯВАШЕ ЧЕ СЕ СТИСКА ЗА ДА НЕ ИСПУСНЕ ИГРАТА НО ЗАПОЧНА ДА ГО ПРАВИ И КОГАТО НЕ ИГРАЕ ,ПРОСТО СТОИ  ПРЕД МЕН АЗ КАЗВАМ ЧЕ ТРЯБВА ДА ОТИДЕ ДО ТОАЛЕТНА ТОЙ КАЗВА ЧЕ НЕ МУ СЕ ХОДИ И СЛЕД 10 МИН.РАБОТАТА Е ГОТОВА.АКО НЯКОЙ Е СРЕЩАЛ ТАКЪВ ПРОБЛЕМ НЕКА ПИШЕ МОЛЯ .БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Заведете го на детски психолог, това не е нормално, племенницата ми е на 8 ,та тя е вече госпожица внимателно си подбира дрехите с който да излезе, купуваме детски тоалетни води да мирише на хубаво, в никакъв случай не мога да си представя да се наака в гащите.

Общи условия

Активация на акаунт