Загубих близък приятел

  • 707
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
Загубих близък приятел! Става въпрос за момчето, което загина във фонтана на пл. Славейков. Не гледам много телевизия, но някак научих. Живеем наблизо, видях некролозите върху фонтана. Първоначално не вярвах, че е той. Просто името и възрастта съвпадаше. Разбрах, че много често са давали репортажи в новините. Майка ми се е надявала, че няма да разбера, защото не гледам телевизия. Но ....... когато я попитах дали е той, ми каза истината.
Със семейството на Веско ни свързва дългогодишно приятелство. Още бабите ни са били приятелки, после - майките, а накрая и ние, децата. Сигурно, ако не се беше случило това, сигурно и нашите наследници щяха да продължат тази дружба. Но, ето, аз прегръщам едно усмихнато момченце, а той е мъртъв.
Много съм разстроена и плачеща от няколко дни, обстановката вкъщи е потисната. Още не забелязвам това да се е отразило на кърмата ми. Може ли да очаквам някакви последици върху мен и бебо и как да ги избегна?

# 1
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ох, мила, съжалявам много за загубата ти!  Sad Аз се разстроих като чух, че млад човек така нелепо е загинал, а представям си какво ти е на теб, щом ти е бил и близък!  Rolling Eyes  Sad Опитай се, обаче, да не мислиш за това, или поне да не поддаваш на тъгата, да не плачеш много и да се радваш повече на бебето... Някои неща в този живот са необратими, смъртта е едно от тях! При повече самоконтрол, няма да навредиш на кърмата си, така мисля аз...

# 2
  • Мнения: 1 312
Znam kolko e tejko da zagubi6 priatel i to tolkova mlad.Sajaliavam,no tova niama nito da go varne,nito da namali bolkata na blizkite mu.
Gledai si beb4eto i mu se radvai,ne se navivai i ne si vtalpiavai,4e karmata ti ne e dostata4na.Ot opit ti kazvam,4e poniakoga napuk na problemite,koito ni zatrupvat,tia prodaljava da te4e,v moia slu4ai i da se uveli4ava!Uspeh!

# 3
  • Мнения: X
Много малко след раждането на бебо изгубих един сед друг трима много близки хора. Още по-мъчно ми беше че бяхме в чужбина и не можах да присъствам на нито едно от погребенията.
Кърмата ми не спря, но също се притеснявах за това и пиех профилактично лактогонни чайове.
Желая ти смелост !

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Не се притеснявай за кърмата си, не мисли че ще спре. Когато синът ми беше на почти два месеца загубих любимата ми баба с която живеехме заедно. За пръв път осъзнах какво е смъртта. Това съвпадна и с моето разболяване с висока температура за цяла седмица. Мислех че от силния и внезапен стрес млякото ми ще секне. Не стана така, въпреки че бях съсипана от мъката си и от болестта - кърмих 13 месеца.
Може да звучи банално но времето лекува.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 952
Съжалявам за тази нелепа загуба на твой близък!

# 6
  • Мнения: 3 161
Стейси, много съжалявам за загубата ти!
Не се притеснявай за кърмата. Възможно е да намалее в някой момент, и предполагам това е знак за много жени, че "кърмата ми спира" и е време да отбиват и дохранват. Но ти си знаеш, че това е обратим процес и дори и да има наналяване, е временно и ще се върне, ако не се отказваш. Така че кърми си смело.

# 7
  • Мнения: 113
Искрено съжалявам! Сигурна съм, че ти е много трудно, но съветът ми е да се контролираш и да не се натоварваш психически, защото това и да не се отрази на кърмата, ще се отрази малко или много емоционално на бебето. Само преди два месеца, когато току що ме бяха изписали от болницата с бебето - беше на 4 дни - почина свекър ми, когото много обичах и уважавах. Живеем заедно, беше ми много трудно да запазя самообладание, но се справих заради бебето - сигурна съм, че можеш да се справиш и ти. Мисли повече за детето, гледай философски на нещата - така е устроен света. Един се ражда - друг умира. Горе главата! Не се притеснявай, моля те!

Общи условия

Активация на акаунт