Отговори
  • Мнения: 9
Нямам партньор в живота, а съм на 30 и нямам деца. Може ли някой да ми каже дали има някакви по специални условия на които трябва да отговарям за да отида в клиниката и да поискам ин-витро.

# 1
  • Мнения: 4 324
Не знам законово как стоят нещата. Искам само да ти кажа, че можешда пробваш с инсеминация, а не директно с ин-витро.

# 2
  • Мнения: 7 718
Можеш да пробваш с донорска инсеминация в клиника по стерилитет. Няма социални изисквания. Струва коло 500-600 лв. Безболезнена процедура. Донорът избираш по външни белези, описани предварително, обикновено донорите са студенти-медици.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 356
на теб всъщност не ти трябва ин-витро процедура, а инсеминация с донорска сперма. прави се във всяка клиника по репродуктивно здраве, няма изисквания към теб.
тук ще намериш списък с клиниките: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=bl … 167&Itemid=52

# 4
  • Мнения: 9
Страх ме е дане би да има усложнения заради това че съм на възраст.
А и самите процедури ме шубелисват.
 Close

# 5
  • Мнения: 4 324
На 30 не си на възраст, а на едни съвсем нормални години, за да създадеш деца Simple Smile
Недей така Simple Smile ти ако на 30 си на възраст, значи и повечето тук сме така ....
Ако наистина искаш и си готова да имаш деца,процедурите не бива да те притесняват. Отговори на въпроса – защо искаш да имаш дете и готова ли си на тази стъпка? Другото е лесно.
Успех и късмет!

# 6
  • Мнения: 7 718
Нищо ти няма на възрастта. Twisted Evil Тук голяма част от потребителите са над 35 години.
Самата продецура представлява вкарване на материал с катетър в матката, не е болезнено, малко неприятно е, като взимането на секрет за цитонамазка.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 356
Страх ме е дане би да има усложнения заради това че съм на възраст.
А и самите процедури ме шубелисват.
 Close


възрастта ти е идеална за раждане на деца, не си измисляй проблеми Simple Smile
а процедурата по инсеминация не се различава от един обикновен гинекологичен преглед.
прочети повече за инсеминациите тук:

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 550&Itemid=32

# 8
  • Мнения: 3 376
Меги, какви ги говориш, бе момиче?  ooooh! Усложнения заради възрастта... Че ти си млада, в една добра репродуктивна възраст. Няма нищо страшно в инсеминациите. Ако наистина си решила, че си готова за тази стъпка, действай без страх. А мисля, че имаш и време да изчакаш да срещнеш подходящия партньор. Каквото и да си решила - желая ти късмет!  Peace

# 9
  • Мнения: 9
Здравейте момичета.

Меги аз имам подобен проблем .Някъде четох #Crazy , че ако си омъжена за чужденец не си повече в категорията Подходяща за инвитро  newsm78.Аз скоро ще се омъжвам за чужденец .Това проблем ли е ? Би ли могла да пишеш дали проблема ти има разрешение ? Благодаря ти предварително. Ако някой друг може да даде информация от личен опит ????!!!!!! Confused

# 10
  • Мнения: 4 324
Някъде четох #Crazy , че ако си омъжена за чужденец не си повече в категорията Подходяща за инвитро  newsm78.

Потърси къде си го чела?! Да го видим
Мисля, че няма такива забрани.

# 11
  • Мнения: 9
Sheerline, според мен не би трябвало да има. Ако има проблем в България в чужбина няма да има. Поне така предполагам.

# 12
  • Мнения: 7 718
Sheerline, всяка клиника ще те приеме, независимо за кой си омъжена, както и може да си неомъжена.
За какво точно става въпрос?

# 13
  • Мнения: 4 298
Sheerline, дали си подходящи или не за ин витро зависи само и единствено от медицинския ви статус.  Друго е евентуално, ако искаш да ползваш помощ от държавата по програма за лечение на безплодие. Не мога да ти дам категоричен отговор, но се искаше ти да си здравноосигурена в БГ и отделно попълваш декларация, че получените лекарства, ще ги ползваш за опит на територията на БГ. 

# 14
  • Мнения: 7 718
Да, всяка клиника в България. Peace

Общи условия

Активация на акаунт