Как се справяте със затъпяването

  • 2 075
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
В редките случаи,когато с мъжа ми успеем да намерим кой да гледа малкия и излезем само двамата,седим си и няма какво да си кажем.Всичко,което ми изниква в мисълта е все свързано с малкия,а съпругът ми не е от приказливите.Аз не работя,съответно нямам социални контакти,като ми остане време се ровя из нета за информация как да си гледам детето,понеже преди да родя не се интересувах никак от бебета и бях съвсем невежа за всичко,което може да се сетите.От друга страна знаете как става-докторите казват всеки различно,майките и бабите се надпреварват да дават акъли и те и върви,че ставай добра майка.Та реших да слушам себе си,но за целта трябва да се информирам добре,за да не пострада детенцето ми.Но трябва да имаме и други теми на разговор,а като каже как е било на работа,после аз съм на ред да кажа нещо и моят зъл гений не пропуска да ми подшушне да обясня,че страшен запек измъчва малчо напр.След две-три седмици ще имаме уикенд само двамата(едната баба ще се жертва да гледа бебо)и се чудя какво ще си говорим ,ами аз мисля само за детето и за нищо друго!Моят съпруг е изключително добър и търпелив,но предполагам не му е интересно да слуша само бебешорски работи,ами с две думи затъпяла съм ужасно,май почвам да забравям как се говори човешки.Моля споделете как ако сте били в това положение сте излезли от него(ако сте)или кажете за какво си говорите като сте насаме,без теми за общи познати и без теми за бебета и деца.И как да не проваля кратката почивка,дето сме я намислили с голямото съкровище.И не само нея,какво да направя нататък,за да се поправя,ще има още 1 година да стоя в къщи...

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Не се притеснявай, щом се плашиш от затъпяването, няма да те сполети Mr. Green То наляга тихо и без предупреждение.
Аз за себе си не се оплаквам. Не съм си прекратила контактите, макар да не ходя на работа.
Иначе, с мъжа ми си говорим различни неща, както преди, така и след като се роди детето.

# 2
  • Мнения: 8 999
На моя мъж пък му беше супер интересно да слуша как сме прекарали деня с децата, какво са научили, какво смешно са казали или направили. Като се прибере от работа и започва да ме разпитва, та чак ми става досадно.
От друга страна, не мисля, че само ходенето на работа спомага за развитието на човек и му помага да не затъпее. Има книги, филми, вестници, научна литература. Никога не съм се чувствала затъпяла.
А, ако чак толкова се притесняваш, че няма за какво да си говориш с мъжа ти, то вземете и бебето!

# 3
  • Мнения: 641
Много странно ,че говориш за мъжа си като за добър познат.
Ако не знаеш какво да говориш с мъжа си просто му кажи ,че го обичаш.Може би тогава ще потръгне разговора.

# 4
  • Мнения: 6 438
Много странно ,че говориш за мъжа си като за добър познат.
Ако не знаеш какво да говориш с мъжа си просто му кажи ,че го обичаш.Може би тогава ще потръгне разговора.
Hug Ето това е  Hug

# 5
  • Мнения: 78
Не се притеснявай, щом се плашиш от затъпяването, няма да те сполети Mr. Green То наляга тихо и без предупреждение.
Аз за себе си не се оплаквам. Не съм си прекратила контактите, макар да не ходя на работа.
Иначе, с мъжа ми си говорим различни неща, както преди, така и след като се роди детето.

 Peace И при нас е така. Гледаме мачове заедно, филми и въобще вякакви "къщни" занимания. А и гледам поне 2-3 пъти в седмицата да идват гости, хем детето се забавлява, хем и аз да не изпусна нещо интересно из необятния живот на компанията  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 630
Не съм имала никакво време да затъпея. Трябваше да се върна на работа, когато Мия беше на 7 месеца. А защо не се виждаш с приятелки, ако бебето позволява, разбира се? Аз и досега не мога да изпия едно кафе на спокойствие, когато съм с Мия. Използвай времето, когато спи да почетеш или да погледаш филми. Накарай мъжа ти да ти разказва за неговото ежедневие и неговите проблеми. Това определено помага.

# 7
  • Мнения: 417
ОФффф позната ми е тази работа,и ние сме горе долу така newsm78
Говорете си за плановете,за бъдещето.......такива неща Wink

# 8
  • Мнения: 554
Хм, моят мъж пък иска да си говорим само за "съкровището на татко"  Grinning Като се прибере от работа аз започвам да го разпитвам как е минал денят му, как е този, как е онзи, а той се интересува само каква сме я свършили през деня. Даже като се замисля преди имахме много по-малко теми за разговор, все пак работехме заедно и всеки знаеше всичко. Сега имаме по-малко време, което прекарваме заедно и винаги има какво да обсъждаме. Нямам никакво намерение да затъпявам, все пак имам дете, не съм захвърлена на самотен остров. Просто си прекарайте добре, сега ви се е паднало да си обърнете повече внимание един на друг. А и то не е нужно пък чак толкова приказки, можете повече енергия да поизхабите Laughing после ще се наприказвате.

# 9
  • Мнения: 48
Моят мъж също обича да си говорим за ежедневието ми с детето,но аз попитах за друго какво си говорите.Излезе,че нямам приятелки-родих късно и тези на моята възраст са с големи деца,а сегашните майки са с по 10год.по-малки от мен и някак не се получава това да каня все хора в къщи,ние и преди нямахме много познанства,бяхме си достатъчни един на друг и се бяхме изолирали от околните.А това,че има книги и интернет е вярно,и  филми,обаче...ще изчакам още отговори.

# 10
  • Мнения: 873
ами с майките в парка не си говорим само за бебета-всяка мама работи в различен сектор и това много помага да научаваш нови неща за непознати досега области от живота.после споделям с таткото какво съм научила през деня Peaceтой,от своя страна ми говори за работата си,за някой колега,който чака бебе и с жена му ни канят на гости,та покрай това и нещо ново се заражда и така.с колегите също поддържам връзка и се информирам какво се случва в работата....все нещо се намира,а ако седиш и си мислиш как затъпяваш,скоро ще ти се случи наистина Peace

# 11
  • Мнения: 873
Излезе,че нямам приятелки-родих късно и тези на моята възраст са с големи деца,а сегашните майки са с по 10год.по-малки от мен и някак не се получава това да каня все хора в къщи
доста майки в парка са по-големи от мен,но мен това изобщо не ме бърка-изключвам фактора "възраст" Peaceя вземи направи някое парти вкъщи,отвори вратите на дома и душата си и все някое ценно приятелство ще те накара да се чустваш по-добре Hug

# 12
  • Мнения: 1 477
Познато....много познато.И аз преминах през един такъв етап..Като родих малкия постоянно говорех за него.Цялото ми внимение и ентусиазъм бяха свързани с него.Естествено и мъжа ми споделяше тези ми чувства.Първите няколко месеца не излизахме без детето.Като порасна малко(5-6м)започнахме да го оставяме за по 1 час на някоя баба.Колкото да изпием по кафе и да си кажем нещо различно от ежедневните разговори.Теми колкото искаш-все пак сте имали живот и преди бебето.Говорете се за общи преживявания ;случки ,които са ви развеселявали.Аз ,например, ако седна спокойно мога да напиша многотомна книга за това как сме се срещнали, как сме решили да се обвържем...А за затъпяването няма какво да те посъветвам.Един ден ще се върнеш на работа все пак.Като подновиш социалните си контакти няма да се чувстваш толкова изолирана от външния свят. Hug

# 13
  • Мнения: 620
Щом си четеш в интернет за детето непрекъснато, значи си научила достатъчно вече. Спри се замалко и се поразрови на други теми - музика, филми, научни открития - каквото те превлича самата теб. Постави си за цел всеки ден да научиш нещо ново, нета е идеален за тази цел (ако имаш време, де) и после споделяй какво си научила с Голямото си съкровище. Телевизора също върши работа, още повече че той може да е включен, докато вършиш някаква работа. Само че, не гледай сериали и тъпите телевизионни игри, а някакви документални филми на различни теми. И ще видиш, че ще имаш всеки ден нова тема за разговор. Успех и приятна почивка!

# 14
  • Мнения: 753
Мисля,че добре те разбирам как се чувстваш,аз определено се чувствах затъпяла,въпреки че чета почти толкова книги,колкото и преди бебето...Социалните контакти определено са от значение и то с хора,различни от майките в градинките.Аз лично се записах на курс по английски език преди 2 месеца,а след още 2 започвам работа.Ние също ходихме на почивка сами,когато детето беше на 6 месеца-през цялото време си мислех за него и даже исках да си тръгваме веднага на следващата сутрин след пристигането...сега вече е по-голям и съм доста по-спокойна ,когато го оставям за повече време.А иначе всяка вечер разпитвам мъжа ми как му е минал денят,да ми разкаже нещо интересно за колегите,гледаме заедно телевизия и коментираме,но всичко това го правихме и преди детето да се роди...Май не ти бях много полезна...просто се опитай да си намериш занимание,различно от обичайното и определено да е нещо интересно за теб...

Общи условия

Активация на акаунт