бременност след 40г.

  • 9 158
  • 15
  •   1
Отговори
Аз съм на 43г. Имам едно нормално раждане преди 20г., но сега живея с по-млад мъж, когото обичам много! Искам да родя отново, но като прочетох за рисковете - направо се обърках тотално! Лудост ли е да стана майка на тези години и да искам да родя нормално дете?!?!

# 1
  • някъде там......
  • Мнения: 477
бебе, защо реши, че е лудост? Съвсем наскоро писаха за жена, станала мама на петдесет и няколко. Разбира се, рискове винаги има. Но такива има и при 20-годишните. Всичко това са само статистики и не означава, че се случват на всички. Медицината е достатъчно напреднала, за да сведе визираните рискове до минимум, така, че - радвай се на любовта си и й дай логичното и желано развитие. Желая ти успех и здраво, хубаво бебче на финала!  bouquet

# 2
  • Мнения: 7 716
Давай, напълно те подкрепям, има достатъчно изследвания, не се притеснявай.
Пиши ни непременно.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 360
с възрастта се повишава единствено рискът от синдром на Даун (над 40 години става 1 към 20) и рискът да не можеш да забременееш лесно (фертилността на жената спада рязко след 37-38 годишна възраст).

други рискове няма. ти за какви си чела?

за риска от Даун се прави амниоцентеза. за намалената фертилност има, до известна степен, хормонална терапия.
ако искаш детенце, това не е лудост, а прекрасно желание. но се консултирай с подходящ специалист-гинеколог, за да не губиш много време в опити за забременяване, тъй като на 43 години часовникът цъка много бързо. помощта на медицината тук е особено важна.

пожелавам ти успех!

аз родих на 39. още не съм се отказала от идеята за второ дете.

# 4
  • София
  • Мнения: 489
Аз навърших 37 и имам едно дете, в момента работим за второ. Съвсем леко се притеснявах заради възрастта, но постът на Jam ми подейства особено успокоително и вдъхновяващо. Явно никога не е късно, стига човек да има желание и воля. Успех на всички бебеправещи!

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 711
Бебе, как можеш да наречеш желанието за бебе лудост?! Това е най-благородното нещо на земята - да искаш да дариш живот! И няма значение на колко години си... Важното е, че искаш да го направиш....! Направи си необходимите изследвания, довери се на медицината и действай! Успех!!!  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 951
Разбира се че не е лудост  Naughty Има много жени които около тези години се борят за първо бебче. Успех!

# 7
  • Мнения: 429
Bebe....майка  ми ми роди сестричка когато беше на 42....Тя е мъничка и с тесен таз и имаше две раждания - секцио на 20 и на 25 (мен и сестра ми). Третият път роди отново със секцио и сега съм кака на най-прекрасното момиченце:о)))
От друга страна аз забременях на 24, но както виждаш сега пиша в "проблемно.." - просто при мен нещата не се получиха...
Всичко е СЪДБА...възрастта няма значение!
Вярвам че и при теб всичко ще е наред!!! Пожелавам ти успех и да се запишеш скоро в "отчетни":о)

# 8
  • Мнения: 188
Не е лудост! Риск винаги има и на 20 години и на 45Не се чуди толкова да не стане наистина късно.Желая ти много късмет!

# 9
  • Мнения: 508
Подкрепям мненията по_горе Peace
Не е лудост да 3абременееш след 40. А3 ще навърша 41 пре3 май и чакам второто си дете след няколко седмици  Grinning Виж подписа ми. Проблемно беше 3абременяването ми, но абсолютно бе3проблемно протича бременността ми. Благодаря на Бог.
Желая ти успех Simple Smile

# 10
  • Мнения: 429
Подкрепям мненията по_горе Peace
Не е лудост да 3абременееш след 40. А3 ще навърша 41 пре3 май и чакам второто си дете след няколко седмици  Grinning Виж подписа ми. Проблемно беше 3абременяването ми, но абсолютно бе3проблемно протича бременността ми. Благодаря на Бог.
Желая ти успех Simple Smile
Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Моята разлика с втората ми сестра е точно 21 години и 2 месеца! И на твоите деца ще е подобна Perla!!! Желая ви най-голямото щастие! Моята сестричка е най-голямото щастие в живота на цялото ни семейство!!! Моята майка за мен е моят идол, моят герой!!!Възхищавам се на жени като ВАС!!!

# 11
  • Мнения: 2 131
Пожелавам ти скоро да вземете решение за бебенце, безпроблемно да забременееш и да го износиш, а накрая да се радваш на едно прекрасно здраво създание. Не се колебай, щом се обичате, проблем няма, това означава, че детенцето ще е напълно желано и много обичано. Успех! Peace

# 12
  • Мнения: 1 284
Бебе,защо реши че е лудост?
Пожелавам ти да си имаш най-прекрасния бебок Hug

# 13
  • Мнения: 1 049
Просто ще трябва да те следят по-интензивно като забременееш и ако има някакви проблеми да се вземат навреме необходимите мерки. Вчера чух по новините, че майката на Sarah Connar е бременна с близнаци, а е на 50 год. и има преди това вече 6 деца. Решила е да роди през май близнаците, вьпреки приказките на всички наоколо. Успех и на теб! Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 6 302
Бебе, кураж и от мен! Бори се да постигнеш мечтата си! Пожелавам ти успех. Днес жените раждат и на 45. Не губи време, започвай с опитите и когато успееш, обърни се към добър лекар, който да следи бременността ти. Направи си всички възможни изследвания, вярвай и ще успееш!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт