Картофки на микровето

  • 971
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 188
Снощи имахме гости и бях приготвила лазаня, но исках да спретна и картофи за гарнитура........и така, ето я измислицата:
5-6 картофа нарязах на дебели филиики, сложих в йенска с капак, малко масалце и олио, червен пипер, сол и малко водичка. Микровето нагласих на 15мин и разбаркавах картофите, след като се разтопи маслото.
1/2 майонеза разбарках със 5-6л соев сос, стрит чесън и копър. С тази смес залях и разбърках картофките.
После поръсих обилно с галета и запекох на горна фурна картофките за 10мин.
Свършиха много бързо, много се харесаха от всички и не успях да снимам, но пак ще ги направя! Отнеха ми 30мин!

# 1
  • Мнения: 188
Искам също да споделя една рецепта, която кумицата ми открила от сайта на Иван Звездев.

Избират се 3-4 по-големи картофа, обелват се и се режат надлъжно на 2. Тавичка се подмазва с олио, а мокрите картофи се овалват в смес от брашно, сол и черен пипер. Нареждат се в тавичката и отгоре се слага по малко масълце. Пекат се до зачервяване. Идеалното е, че стават супер бързо!
Може да се овкусят с чесън и копър накрая. Супер гарнитура за печено пиленце!

За съжаление снимки отново липсват, но вече ще снимам още като извадя от фурната, че свършват веднага!

# 2
  • Мнения: 3 036
Тая първата определено ще я направя,
но какво е това 5-6 л соев сос.
Ако са лъжици не са ли много?
А и от това разбъркване не се ли кашнаха.
Може да се сложи и топено сирене.

# 3
  • Мнения: 188
не дойде много 5-6с.л. соев сос! не се кашнаха, з/о на 15мин останаха леко твърди! друг път съм оставяла картофи на 20мин в микровето и тогава се кашват!

# 4
  • Мнения: 3 036
Добре   bouquet
Още утре ще си ги спретна,
че  в къщи са големи любители на картофите, а им омръзнаха пържените.Благодаря

# 5
  • Мнения: 188
ама аз съм си ги докарвала на вкус без рецепта, ти може да сложиш повече или по-малко!
пуснах идеята, з/о станаха бързо и много сполучливи, и аз не очаквах!
Ние също почти вс.вечер ядем картофи, а си права че пържените не са от най-полезните!

# 6
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Аз ще пробвам и двете рецепти,но по първата не ми стана много ясно.Всяко парченце ли овалваш в галета или ги посипваш и разбъркваш?
В намаслена тавичка ли ги печеш?
Благодаря  bouquet

# 7
  • Мнения: 3 036
Аз като ги направих моите ги поръсих,не съм ги овалвала поединично.

# 8
  • Мнения: 188
не ги овалвам по отделно!
както сам ги извадила от микровето в йенската, така си ги порасвам отгоре и ги запичам в същата тавичка!

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ще се пробват!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт