Нов апартамент - нов блок - малки деца.

  • 4 253
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 155
интересно ми е, какво прави една жилищна сграда подходяща за семейства с малки деца.
например:
- на партера да има помещение за колички.
- достъпа до асансьора да е удобен за колички.
- контактите в апартамента да са на ниво подходящо за по-малки деца?
- да има /locking/ бутони на дръжките на прозорците.

изобщо какво би наклонило везната да изберете един блок пред друг. ако и 2та са в подходящия район, детска градина, училище и т.н.

Последна редакция: нд, 24 фев 2008, 16:19 от userkata

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Вероятно съм недосетлива или просто се задоволявам с малко, но не съм гледала за нито едно от изброените неща. Първото дори не ми е хрумвало. Второто го има, но не съм гледала специално. Контактите мислех, че се правят по стандарт и не съм искала да ми ги местят, купихме си обезопасители. Локинг бутони за сефте чувам Shocked

# 2
  • Мнения: 3 423
държа да има охрана(портиер)
освен гаража,да има охраняем паркинг
да е на хубаво място

# 3
  • Мнения: 1 006
И аз да си призная, че това хич не ми е минало през ум.......замислих се само да има удобен транспорт ( ако се скапе колата), да не е извън цивилизацията  Mr. Green, да има детски градини и училища в квартала, макар че това вече не е от голяма значение, щото така или иначе, ще търсим качеството в образованието (поне в момента така мисля)

# 4
  • Мнения: 3 271
Много хубава тема!

Всичко, което си изредила би било плюс за мен. Заключване на прозорците определено е много полезно. Бих добавила подходящи парапети на балконите.
Ще допълвам

# 5
  • sofia
  • Мнения: 249
интересно ми е, какво прави една жилищна сграда подходяща за семейства с малки деца.
например:
- на партера да има помещение за колички.
- достъпа до асансьора да е удобен за колички.
- контактите в апартамента да са на ниво подходящо за по-малки деца?
- да има /locking/ бутони на дръжките на прозорците.

изобщо какво би наклонило везната да изберете един блок пред друг. ако и 2та са в подходящия район, детска градина, училище и т.н.
4есно казано не съм мислила изобщо з децата когато преди 4г си взехме ново жилище,тогава децата бяха на 3г и 6г,но докато се нанесем минаха още 2г.така 4е това което си изброила ще те вълнува само 3-4г,по добре да се гледа в преспектива-да е с удобен транспорт и в спокоен квартал.

# 6
  • Майничка
  • Мнения: 12 576
Разположението, цената, квартала, евентуален гараж.
В този ред.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 603
И аз да си призная, че това хич не ми е минало през ум.......

Също.

изобщо какво би наклонило везната да изберете един блок пред друг. ако и 2та са в подходящия район, детска градина, училище и т.н.

Мислила съм, че трябва да се гледа транспорта, училищата и др. подобни  Thinking . Но ако съм си харесала апартаменти в два съседни блока бих погледнала съседите - те са за дълги години  Mr. Green, а другите неща май не биха били определящи при избора - поне при мен де.

# 8
  • Мнения: 3 506
изобщо какво би наклонило везната да изберете един блок пред друг. ако и 2та са в подходящия район, детска градина, училище и т.н.

Това за прозорците определено, голям страх ми е в блоковете. Всичко друго, което е изброено, би било плюс за мен, мислила съм го - помещението за колички става също и за колелета, триколки, камиони и т.н.
Също така обезопасяване на балконите, на стълбите, на самите помещения вътре (без излишни колони, ниши и пр., загладени ръбове и т.н.), наличие на пространство за игра пред блока, по-добра шумоизолация, за да не се стряскат всеки път като съседът пусне водата (а и съседът да не се оплаква, че има коне отгоре), използване на безвредни материали.
Ако се замисля, сигурно ще се сетя и още, нищо, че не се очертава скоро да си купувам апартамент  Simple Smile

Последна редакция: пн, 25 фев 2008, 03:11 от Maria.St

# 9
  • На село
  • Мнения: 873
Контактите не са толкова опасни, ако ел. инсталацията е с дефекто-токова защита. Не знам дали новите кооперации ги правят така (по изискване) или и от това пестят.

# 10
  • Мнения: 8 999
Децата порасват, при това много бързо. Не бих съобразила изборът на жилището с един малък период от човешкия живот. Най-важните критерии за мен са кварталът, цената, големината, функционалността на вътрешното разпределение. Всичко друго или подлежи на промяна, или само временно би ми създавало дискомфорт /като наличие или липса на помещение за колички, асансьор/.
Вкъщи никога не сме слагали протектори на контакти, на ъгли, на врати. Децата си отраснаха без наранявания и животът им никога не е бил застрашен. Първите 4-5 г. от техния живот  прекарахме в жилище на 3ти ет., без асансьор, без общо помещение за багаж, без охрана, със стара дървена дограма, с десетки контакти, разположени на нивото на колената ми. Но, апартаментът беше топъл, слънчев, с ТЕЦ, в много добър квартал с ясла, детска градина и начално училище на 200 м. от дома ни, с градинки и паркове /които и до днес посещаваме почти всеки ден/, с просторни стаи и удобно вътрешно разпределение.

# 11
  • София
  • Мнения: 302
За мен трябва да има асансьор (от 3 етаж нагоре) и апартаментът да е сух (без влага и мухъл) и топъл.

# 12
  • Мнения: 78
Първо си харесахме квартала
второ държах да има отделна стая за детето,
а контактите, ъглите и  прозорците обезопасихме сами- все пак това е временно неудобство

# 13
  • Мнения: 4 965
Децата порасват, при това много бързо. Не бих съобразила изборът на жилището с един малък период от човешкия живот. Най-важните критерии за мен са кварталът, цената, големината, функционалността на вътрешното разпределение. Всичко друго или подлежи на промяна, или само временно би ми създавало дискомфорт /като наличие или липса на помещение за колички, асансьор/.
... апартаментът беше топъл, слънчев, с ТЕЦ, в много добър квартал с ясла, детска градина и начално училище на 200 м. от дома ни, с градинки и паркове /които и до днес посещаваме почти всеки ден/, с просторни стаи и удобно вътрешно разпределение.

Това важи и за мен.
Като големината на апартамента, разпределението на помещенията и околната инфраструктура бяха на първо място. И поддръжката на входа. Peace

# 14
  • Мнения: 3 271
Добре, де, въпроса беше какво ще предпочетете при равни други условия Simple Smile Така разбирам аз въпроса. Разбира се, че квартала и положението на блока в него и цялата инфраструктура е най-важното! Но нека предположим, че все едно имате апартаменти в 2 блока-близнаци и единя е пригоден за деца, а другия - не, какви удобства от гледна точка децата бихте искали да има. Според мен въпроса е интересен и е хубаво, че има хора, които си го задават  Peace

Общи условия

Активация на акаунт