LaRedoute.fr - 51 - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО прочетете 1-вия пост! Дори и редовните в темата

  • 71 840
  • 1 655
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 790
Уважаеми съфорумки!
Ако това, което се случи в предишната тема се пренесе и тук,
ТОВА ЩЕ Е ПОСЛЕДНАТА ТЕМА ЗА ЛА РЕДУТ!
И то не защото аз съм решила така, или защото няма да пусна следващата, а просто защото
НАРУШАВАМЕ ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА!
Нека запазим добрия тон и отношенията помежду си, като се съобразяваме и с форума, в който се намираме!

Мамма и Татти не са длъжни да са ни пъдари и да следят всеки пост за това, кой кого обидил или напсувал!
Бъдете така добри, поне това да прочетете!

И бъдете така добри да използвате преводач, преди да питате и да не се записвате в темата, защото тя набъбва до безобразие!
Нов код и от мен - подарък детски маратонки Адидас!




Какво е
La Redoute,
как става поръчването оттам,
с кои карти, размери, описания,
кога пристига поръчката и как и всичко,
свързано с пазаруването от там:


Тук може да обявите за продан неуспешните си покупки. Можете да ми пишете на ЛС за продадените вече артикули, за да ги махна от блога.

Адресът, на Ла Редут, на който се изпращат запитвания за проблеми с поръчките


Още размери:
Дамски
Мъжки
Детски

ПРЕВОДАЧ
ЦВЕТОВЕТЕ НА ФРЕНСКИ

Използване на чек:
- Слагате желаните неща в кошницата.
- Принтирате кошницата така, както сте на първа стъпка.
- Взимате принтирания лист и чека, който са ви изпратили и ги слагате в плик.
- На гърба на чека има адрес, на който можете да пратите писмото.
- Ако поръчката ви надвишава сумата на чека, пишете на отделно листче номера на сметката си така, че да могат франсетата
да изтеглят остатъчната сума.

Можете да събирате няколко чека и тогава да пуснете поръчка. Чекът важи една година.
Няма смисъл да го осребрявате в България, защото таксите на банките са много високи - все пак сме далеч от Европа!



За размерите:
Размерите на дамското облекло са с 2 номера по-малки от БГ номерацията. Ако в България си купувате дрехи р-р 42, отговарятe не френска номерация 38. Това, разбира се, може и да не е съвсем така. За тази цел, все пак е добре да се ползват таблиците с размерите, дадени в сайта на Laredoute.fr

Размерите на детското облекло са съответно височината на детето. Има разминаване с 2 см от БГ номерацията. За дете, високо 104 см, отговаря френски размер 102.

За кодовете:
Кодовете за намаление важат за НЕнамалени стоки. По-голяма част от кодовете НЕ важат за стоки от новата колекция.
Кодовете за подарък обикновено имат някакво условие.
Някои кодове нямат.
Други са персонални - важат само за някой акаунт, или за този, на когото са пратени.

Някои кодове:
51179-20евро при 50 евро покупки+подарък
45381 - Безплатна доставка
68098  -30%нова колекция
71234  -30% обувки
35106  намалява червени цени
68039  1бр -20%
            2бр -25%
            3бр -30%  мъжка колекция
47163   -20% нова колекция 2008
             -25% прет-порте
             -40% колекция 2007 2008
 36900 - подарък прибори
Подарък сешоар с код 24414
colis - Безплатна доставка - може да се ползва многократно

Често срещани съобщения:
Paiement par carte refusé, veuillez contacter une hôtesse 
Картата е отхвърлена, моля свържете се с банката.
С Виза Електрон на ОББ не може да се плаща в сайта.

Disponible imediatement Артикулът го има в наличност.

Epuise Артикулът е изчерпан. Няма в наличност.

Article non livrable dans les DOM-TOM /livrasion/ et à l'international Артикулът не се доставя в чужбина. Трябва да се извади от кошницата.

Disponible sous 3,5, 12...semaines Ще бъде в наличност след 3,5,12... седмици. Не може да се поръча в момента. Същото важи и за подаръците.

Suivi de commande Мястото, където може да видите вече направените поръчки.

A domicile Поръчката е изпратена на домашния адрес, очаквайте я.

Non factures Поръчката все още не е фактурирана. Обикновено ги фактурират бързо. В събота и неделя става по-бавно.

Мes remboursements Това е мястото, където може да видите, какви отказани артикули имате, от коя дата и на каква стойност. 

EN COURS DE PREPARATION Статусът на поръчката: в процес на подготовка. Той НИКОГА не се променя, дори и за получени отдавна поръчки.


Taie - възглавница
Taies d'oreiller - дълга възглавница
Drap - долен чаршаф
Drap housse - долен чаршаф с ластик
Housse de couette - плик (горен чаршаф)
Parure couette - комплект горен чаршаф с калъфка за възглавница
Parure drap - комплект долен чаршаф с калъфка
couette - олекотена завивка или одеяло
taie de traversin - калъфка за декоративна възглавница
taie d'oreiller - калъфка за въглавница
housse d'oreiller - плик за възглавница

ЗА ОБУВКИТЕ
dessus - външна повърхност на обувките
premier - стелка
doublure - хастар
cuir - кожа
synthétique - изкуствено
textile - текстилно

От време на време Ла Редут изпращат стандартно съобщение, че имате невалидирана кошница /с непоръчани артикули/. Това няма нищо общо с направената от Вас поръчка.

Ако нямате кредитна карта, нямате възможност да вземете тази на съпруга си, има опасност той да разбере, това вече няма да е проблем за вас, защото тук има мами, които могат да поръчат вместо вас.
Поръчки прави 450 срещу 3-5 лева, като таксата е за транспорт. Можете да пишете и на Мама Бобо.
За Пловдив и региона може да си поръчате при Змейковица
За Русе и региона може да си поръчате при Iva7

Поръчките, тежащи до 2 кг пристигат в районните пощенски станции.
За София - поръчките, тежащи над 2 кг пристигат в Разменна пощенска станция при Митница София. Митницата се намира тук
Адресът на Столична митница е ул. Веслец 84 /зад централната Автогара/ и работи от понеделник до петък от 8-13 и от 14-16.30 часа. Събота и неделя почива. Известие се получава винаги, независимо дали пратката ви е за поща или за митница, независимо дали живеете в голям град или село.
Справки по телефона не дават. Справката се прави на място и струва 1.15 лв.
Получаването на пратка от Пощенската станция на столична митница струва 4.00 лв. Отделно се заплаща магазинаж 0.30 лв/ден от 3-тия ден след получаването на известието.
Поръчките се получават лично с лична карта или с попълнено пълномощно от задната страна на известието и лична карта на получателя и пълномощника.
Колетът може да се получи и у дома. Това става на телефон 832 51 95
Цената на услугата е допълнителни 4 лв. Заедно с това се заплаща и цена за килограм.
За Пловдив - митницата се намира на ул. "Иван Вазов" № 45. Карта Телефонът й е 622-544
За Варна - Телефонът на митницата е 60-41-43, Клон 28
За Русе - телефонът на митницата е 082/83 79 99
В малките градове и селата, където няма клон на Митницата, поръчките пристигат в пощенските станции.

Vous souhaitez être remboursé en bon d'achat.
Желаете да ви бъдат възстановени парите чрез бон за пазаруване.
Une note d'avoir vous a été adressée.
Изпратен ви е паричен документ.
Son utilisation est identique au bon d'achat.
Използването му е идентично на бон за пазаруване (т.е. ваучар).

 

Предишни теми:
Предишни теми:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

Последна редакция: пт, 29 фев 2008, 23:38 от Дъждовната фея

# 1
  • Мнения: 566
То има нова тема, аз се опитвам да пиша в старата, искам да питам за тези "мараконки" http://www.laredoute.fr/vente-derbies-a-lacet-taillissime.aspx?p … e&pagesize=16 някой май си беше поръчал, ако има отзиви ще съм благодарна

# 2
# 3
  • Мнения: 160
elku-elena беше питала за обувките от Tailissime. Същото като при дрехите е, просто има по-големи номера. Peace

Айде да идват от 29ти и след това поръчките, че голямо чакане падна Mr. Green И тази тема нека я направим по-добра от предишните Peace Hug

# 4
  • Мнения: 367
Аз да питам,за какво са тези покани от Пума,че и аз имам newsm78 Blush

# 5
  • Мнения: 8 242
Аз да питам,за какво са тези покани от Пума,че и аз имам newsm78 Blush

За специално намаление на някои артикули на Пума.. Можеш да разгледаш някои от тях (не всички и не с цени), като натиснеш този бутон (в мейла, с който е дошла рекламата за намалението е) 

За да можеш да участваш в промоцията натискаш този бутон и ти изпращат на мейла код, с който да влезеш в намалението когато започне..
Ще започне в 7 часа (тяхно време, но обикновено позакъсняват  Mr. Green) на 26ти.. и ще продължи до 27 в полунощ..
Обикновено тия намаления не са нещо особено, за съжаление  Rolling Eyes Но чат пат изкачат интересни неща  Peace

Надявам се, да съм обяснила достатъчно ясно, и да няма още 10тина питаници през 2-3 страници...

# 6
  • Мнения: 367
duhi_puhi мерси,страхотно обяснение  bouquet Hug

# 7
  • Мнения: 893
Синтезирах почти всички кодове, появили се в предната тема...дано съм полезна на някой!



51179-20евро при 50 евро покупки+подарък
45381 - БД(безплатна доставка)
68098  -30%нова колекция
71234  -30% обувки
35106  намалява червени цени
68039  1бр -20%
            2бр -25%
            3бр -30%  мъжка колекция
47163   -20% нова колекция 2008
             -25% прет-порте
             -40% клоекция 2007 2008
 36900 - подарък прибори
Подарък сешоар с код 24414
colis - БД

# 8
  • Мнения: 8 242
Един съвет от мен, като стана дума за кодове..

Както си ровичката из темата, видите ли код, просто си го запишете някъде - на листче, във файл (аз имам един ларедутски файл и си хвърлям всякаква интересна и евентуално полезна информация..).. Ако пише за какво е кода (но е добре да е от първоизточник, защото доста се хм.. размазва значението и предназначението на кода от слухове и чели-недочели  Mr. Green)..
Събирайте си така кодовете (поне) и ги пробвайте, преди да питате за нов..
Никой няма как да знае какво точно и как искате да намалите във вашата кошница.
Нито ще тръгне да пробва кодове вместо вас, за да види какво би било най-изогодно..
Ако проверите 10-20 кода преди да попитате, ще е много по-лесно  Peace
Намерите ли код - споделете какво е намалило - дали цената е била Prix Mini, Prix Vert, или без особеност.. От коя колекция е (пише си го и това в кошницата на самия артикул).. Колко е била общата стойност на кошницата (понякога и това е от значение за кодовете..).
Много кодове са персонални, затова е хубаво и това да се отбелязва.. Да няма после - 10 пъти - ама как ти действа на теб, а на мен не иска да ми намали..
Не виждам голям проблем това да се прави  Hug

И няма нужда от истерии "Искам код за зелени цениииииии...". И ако няма до 3-4 пост - драма голяма  ooooh!
Нали никой не е длъжен да следи за какво ви трбва код и дали ви "става" ..

# 9
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Якето от 6 евро от кръглите цени тежи ли много? То ми е от 30-ти заедно с още 2 малки неща, и се чудя дали да почна да проверявам в пощата, или ще ходи на митница?
Варненки, от 29-ти някой случайно да е получавал за митница?

# 10
  • Мнения: 8 242
Якето от 6 евро от кръглите цени тежи ли много? То ми е от 30-ти заедно с още 2 малки неща, и се чудя дали да почна да проверявам в пощата, или ще ходи на митница?
Варненки, от 29-ти някой случайно да е получавал за митница?

Аз известия не ти ли пращат  newsm78

Щото и да проверяваш, и да не проверяваш, най-много да го вземеш 1 ден по-рано.. Няма да дойде по-бързо  ooooh!

# 11
  • София
  • Мнения: 3 626
La réponse de notre service client vous a conduit à nous communiquer un complément d'information.

Nous avons bien reçu la demande complémentaire que vous nous avez adressée le 20 février 2008.

Nous mettons tout en oeuvre pour vous apporter une réponse rapide et exhaustive.


Cordialement,

Аз пък моля за превод, с преводача не успях Praynig

# 12
  • Мнения: 26
ако колетът е тежичък и е на митница,получават ли се съобщения по пощата?

# 13
  • Мнения: 5 790
ако колетът е тежичък и е на митница,получават ли се съобщения по пощата?

Да. Ще те викнат в пощата да си получиш известието или ще ти го донесат на ръка.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 4 577
La réponse de notre service client vous a conduit à nous communiquer un complément d'information.

Nous avons bien reçu la demande complémentaire que vous nous avez adressée le 20 février 2008.

Nous mettons tout en oeuvre pour vous apporter une réponse rapide et exhaustive.


Cordialement,

Аз пък моля за превод, с преводача не успях Praynig
Мисля, че ти казват, че са получили молбата ти(или въпроса?) и скоро ще ти отговорят. Предполагам, но не съм сигурна, че това е автоматичния отговор, който се праща след като си изпратила запитване за поръчка.

Общи условия

Активация на акаунт