Ваксина срещу рак на шийката на матката

  • 663
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701
Опитах с търсачката и с Гугъл, но не намерих каквото ме интересуваше. Имам няколко въпроса:
1. До колко години може да се ваксинира човек?  newsm78 В началото рекламата беше до 26 год., вчера една позната ми каза - до 45, а в някаква статия прочетох - 55 год.
2. Всяка жена ли може да го направи и крие ли това някакви рискове?
3. Правят ли се някакви изследвания предварително?
4. Къде /мускулно, венозно.../ и от кого се поставя ваксината - от личният лекар или от гинеколог?
5. Поема ли се нещо от ЗК? Разбрах, че се прави на няколко пъти, като общо струва към 850 лв.
Предварително благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 984
за теб ли е? ако да ... късно е... когато не спиш с постояния си партньор просто ползвай презерватив.  baby_neutral
http://framar.bg/product_review.php?id=30010026&from=0&p … C0%CA%D1%C8%CD%C0

# 2
  • Мнения: 56
Опитах с търсачката и с Гугъл, но не намерих каквото ме интересуваше. Имам няколко въпроса:
1. До колко години може да се ваксинира човек?  newsm78 В началото рекламата беше до 26 год., вчера една позната ми каза - до 45, а в някаква статия прочетох - 55 год.
2. Всяка жена ли може да го направи и крие ли това някакви рискове?
3. Правят ли се някакви изследвания предварително?
4. Къде /мускулно, венозно.../ и от кого се поставя ваксината - от личният лекар или от гинеколог?
5. Поема ли се нещо от ЗК? Разбрах, че се прави на няколко пъти, като общо струва към 850 лв.
Предварително благодаря!   bouquet
Определено не е безопасна има няколко смъртни случая в Европа!
GARDASIL

Общи условия

Активация на акаунт