Някой пил ли е Габаневрал и имал ли е странични ефекти?

  • 16 704
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 657
На мен невроложката ми го изсписа по 2-ти на ден в комбинация на Паракофдал-3-ти по 1/2.Обаче ч4ера след първия прием,не ми беше хич добре,започна да ми се замайва главата и нещо зрението ми не е наред на моменти...дали е от тях?
Но пък два дни не ме боли главата,което скоро не ми се е случвало ooooh!

# 1
# 2
  • Мнения: 186
Йо, отиди на адрес http://www.bda.bg/bdias/910155d.pdf и прочети страничните ефекти, и ако ти върши работа и на английски пиши ми на лични да ти пратя уеб адрес на :
SIDE EFFECTS:
Drowsiness, dizziness, unsteadiness, fatigue, vision changes, weight gain, nausea, dry mouth, or constipation may occur. If any of these effects persist or worsen, notify your doctor or pharmacist promptly.

Remember that your doctor has prescribed this medication because he or she has judged that the benefit to you is greater than the risk of side effects. Many people using this medication do not have serious side effects.

Tell your doctor immediately if any of these serious side effects occur: tremor or shaking, swollen arms/legs.

Tell your doctor immediately if any of these unlikely but serious side effects occur: loss of coordination, mental/mood changes.

Tell your doctor immediately if any of these highly unlikely but very serious side effects occur: persistent sore throat/fever/cough, unusual bleeding/bruising, pain/redness of arms or legs, chest pain, trouble breathing, fast/slow/irregular heartbeat, hearing loss, stomach/abdominal pain.

A very serious allergic reaction to this drug is unlikely, but seek immediate medical attention if it occurs. Symptoms of a serious allergic reaction may include: rash, itching, swelling, severe dizziness, trouble breathing.

This is not a complete list of possible side effects. If you notice other effects not listed above, contact your doctor or pharmacist.

Накратко, казва че твоят доктор е преценил  + и - като ти е изписал това лекарство, НО обади му се ВЕДНАГА ако ти се случи следното треперене, подуване на ръце и/или крака, загуба на координация, промени в настроението, постоянно дразнещо гърло/кашлица/треска, необичаини кървене/охлузвания, зачервяване/болка в крайниците, болки в гърдите, затруднено дишане, сърцебиене, загуба на слух или болки в стомаха. Това са МНОГО РЯДКО срещани странични ефекти, но са сериозни.
Иначе неопасните странични ефекти са поспаливост, замаяност, умора, промени в зрението, напълняване, гадене, сухота в устата и запек. Ако тези състояния продължават дълго и ти създават проблеми пак се обади на доктора си.

Звучи стряскащо, но сигурно болката ти е била нетърпима и трябва сама да решиш кое е по-важно за теб. Освен това всички тези гадории не се случват на всеки, а само на малък % от приемащите това лекарство. Друга възможност за теб е да попиташ доктора си дали няма нкое по-щадящо лекарство и да опиташ с него.

Да не забравя да кажа и че понякога страничните ефекти изчезват след седмица, две от началото на приема.

Успех и късмет

# 3
  • Мнения: 2 657
здрасти Hug
това за ушите не го знаех,но те започнаха да ми заглъхват от онази вечер....
от вчера ги спрях,защото не виждам смисъл да ги пия,при условие,че главобола ми продължава,а и като включим,не чуването и замъгляването на зреднието,реших че няма смисъл....Разбирам да не ме боли глава,да,ама като си ме боли.......
добре,че остават дни до ЯМР,та поне да видим на къде съм после.........то положението при мен вече е не търпимо Tired

# 4
  • София
  • Мнения: 4 570
На мен ги бяха изписали, заради главоболието. Пих едно хапче и бях като надрусана. Реших, че е от главоболието. На другия ден пих още едно, същата работа, там съм, а все едно ме няма, всичко ми се случва като на филм. Това беше, оставих ги и повече не съм припарила до тях. И на мен не ми мина главата.

# 5
  • Мнения: 2 657
Спокойна,аз ти бях писала на кю-то,но нямах отговор-я ми драсни на лични скейпа си,ако имаш Hug

Общи условия

Активация на акаунт