Това пък от какво е?

  • 1 240
  • 17
  •   1
Отговори
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Майки,
Моето детенце скоро ще навърши два месеца. На двайстия ден ми направи впечатление , че нослето му " хърхори ". Имаше сополки, но през повечето време сополи не се виждат, сякаш са много нагоре в нослето и не може да си вземе въздух. Абе, като запушено му е нослето. Извиках педката, каза че е хремав. Капех адреналин и физиологичен разтвор. Както и да е. Мина месец от тогава и сега положението е същото. Значи има моменти , когато не може да си поеме въздух милото от секрети, които не се виждат и се дави буквално, има и моменти, когато си диша спокойно и нищо му няма. Виках я втори път и каза, че явно не било хрема, а по - скоро рефлукс Rolling Eyes Не че съм много компетентна, но мисля, че при рефлукс повръщат бебетата. А той като се храни, няма такъв проблем и Слава Богу. Имате ли идея от какво може да е това?

# 1
  • София
  • Мнения: 12 550
При малките бебета често се случва попадането на мляко през носоглътката в нослето. Затова се образуват секрети. Нищо страшно, почиствай редовно със Стеримар или обикновен физиологичен разтвор.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Синът ми на тази възръст беше със същите симптоми.Хъркащ запушен нос, без да има секрети.Оказа се, че са стафилококи, на твое място бих поискала изследване.

# 3
  • Мнения: 9 973
и ние така-стафилококи

# 4
  • Мнения: 2 593
както са казали и другите преди мен-това са стафилококи,заведи бебето при педиатъра,вземете секрет и ще ти назначи лечение.стеримар няма да помогне,на дъщеря ми бяха изписали капки за очи тобрекс,които капехме в носа и така се оправи Peace

# 5
  • Мнения: 748
консултирай се с друг педиатър  Peace
тази ми се струва, че прекалено бързо дава успокояващи родителите диагнози...
иначе такава хрема може да има по много причини - стафилококи, сух въздух в стаята, тесни каналчета... но по-добре намери добър педиатър и се консултирай с него.  Peace
и питай дали може да има връзка с притиснатия нерв (от другата ти тема).

# 6
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
аз , точно от това се опасявах и аз. Споделих с педиатърката и тя ме замери с поглед, едва ли нееее :
" А бе ти ли ги разбираш повече от мен  Close"
Биляна  и това ми мина през главата.
Лошото е , че съм от малък град и тук има само трима педиатри, които са си плюли в устите, т.е. поставят едни и същи диагнози. И като отида евентуално при другия, то първия ще си
"надуе носът" Sick, ей такива са за жалост. Най добре да го заведа на УНГ май Thinking

# 7
  • Мнения: 5 391
Може просто да е задна хрема Rolling Eyes

# 8
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Стафилококи.

Пусни си сама носен секрет - струва 6 лв.
Купи от аптека тампон за секрет и внимателно "мини" с него вътрешността на ноздричките.
Ако има нещо, ще направят антибиограма и с нея - при педката, дето много знае.
Обикновено се маже 10 дни с Бактробан и се решава проблема.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 833
Същото беше и при моя син. Не можеше да диша и да яде. Заведох го при педито-каза, че е хрема и ни изписа капки(адреналин+физиологичен разтвор). Слагах ги 5 дни и нямаше подобрение. Затова го заведох на УНГ. Там му изтеглиха секрети от нослето с вакуум и казаха, че е нормално да се задържат секрети, т.к носоглътката е свързана. Доктора ни каза да слагаме много физиологичен разтвор. Сега постоянно му се пълни нослето със секрет и аз постоянно го чистя с физиологичен разтвор и аспиратор.

Сега в момента издирвам аспиратор ( не от тези обикновенните), а с маркуче, за да мога да му чистя по-добре нослето.

Между другото този доктор каза, че не е добре със Стеримар да се пръска, защото нагнетявал секрета, който можел да отиде към ушите и да направи възпаление там.
Най-добре го заведи на УНГ.

# 10
  • Мнения: 27 524
Груде, синът ми също хъхреше лато Дарт Вейдър няколко месеца, но му нямаше нищо. Казаха, че е от мембранката в носа, която им пречи докато са малки, защото нослето е много мъничко и като израстнат - минава. Така стана и при нас. Но не е имал секрети. Не можете ли да отидете до някой близък до вас по-голям град и там да потърсите друг доктор и изследване?

# 11
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
mari_eta , май така ще направя наистина  bouquet
Ще го заведа и на УНГ.
Блонди, при него има секрети обаче Rolling Eyes
Дъщеря ми , като беше на годинка прекара розеола. Разбрах, че е розеола от форума. Заведох я при педито (един от тези тримата, но не настоящата ) и той заключи, че детето е с алергия. Аз попитах дали не е случайно розеола? Мисли , мисли и заключи , че наистина е розеола #Crazy. Абе нямам думи, такива капацитети са в нашия град Sick. Той затова мъжът ми се бъзика, че докато съм била бременна съм станала професор по АГ, а сега по пдиатрия hahaha
Ама благодарение на форума ( на вас ) се светвам за много неща  bouquet

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Грудка, утре отиваш до аптеката, купуваш си един тампон за вземане на секрет. Вземаш секрет от нослето и го носиш в лабораторията. Плащаш си и чакаш 3 дни за резултата.
Ако секретът е без растеж, ще ти кажат още на другия ден сигурно. Ако има бактерия, ще направят и антибиограма.
Ако е вторият вариант- отиваш при всезнаещия си педиатър да ти изпише подходящ според антибиограмата АБ.
Ако секретът е чист, връщаш си думите назад за доктора ви  Mr. Green

# 13
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Грудка, утре отиваш до аптеката, купуваш си един тампон за вземане на секрет. Вземаш секрет от нослето и го носиш в лабораторията. Плащаш си и чакаш 3 дни за резултата.
Ако секретът е без растеж, ще ти кажат още на другия ден сигурно. Ако има бактерия, ще направят и антибиограма.
Ако е вторият вариант- отиваш при всезнаещия си педиатър да ти изпише подходящ според антибиограмата АБ.
Ако секретът е чист, връщаш си думите назад за доктора ви  Mr. Green

Стъпка по стъпка bowuu
Благодарско Тарти Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 2 348
Нашето педи ни каза, че понякога това се получава, защото не знам си какво там на нослето било много тясно. Каза ни като го гушкаме бебето да е изправено, че може иначе оная работа, дето не и запомних името, да се запуши. И това отминава с времето.

Общи условия

Активация на акаунт