дали е рефлукс???

  • 669
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте, пише ви една много от4аяна мама. Бебето ми днес навърши 4 месеца. Но за съжаление имаме проблем с храненето. От един месец до сега малката всеки път като засу4е,прави 2,3 глътки и по4ва силно да пла4е. Аз я вдигам да се уригне и пак я слагам на цицата,но след 5 мин су4ене пак запо4ва да пла4е. Пробвах от шише да и дам,пак след 5мин су4ене по4ва да пла4е и едва изпива по 30мл на хранене. Дадох и 4ай от анасон,но и от него пла4е.Водих я на педиатър, не ни обърна много внимание само поиска да види как се храни бебето,аз запо4нах да я кърмя пред нея и както винаги бебето заплака след кратко су4ене. Докторката веднага ни даде диагноза рефлукс, дори 4е бебо не повръща, не се съгласи ад ни направят никакви изследвания,а тук( Лондон) без направление е невъзможно да посетиш такъв. Преписаха ни прах4е Gaviscon,то се сипва в млякото на бебето за да го сгъсти за да не може млякото да се връща по хранопровода и да образува киселини. НО не ни помогна това прах4е дори бебо се запе4е, днес само един път успяхме да хапнем и то само 100мл, а тя би триабвало да хапва по 150 на ядене. Отидох при GP-то помолих да ни изпишат нещо друго което да не запи4а и най ве4е да помогне. Лекарството се казва OMEPRAZOLE, но го няма по аптеките триабва да се поръ4а,та 4ак след 5 дни ще го имаме, а бебето се къса от рев и е гладно,но не може да яде. Много съм объркана не знам какво да правя,по някой път си мисля 4е можеби не е рефлукс,тъй като когато глътне първите глъдки и корем4ето по4ва много силно да къркори. От стреса и кърмата ми намаля,за сега използвам замразени запаси. Благодаря.

# 1
  • Мнения: 5 760
Прилича повече на колики. Можете да давате Инфакол- това е препарат против колики. Има го в Англия, защото от България родители го поръчват да го донесат от там. Grinning  Явно, че при началното сукане  и бързо пълнене на стомахчето то започва да го боли. Освен капките можете да слагате топло на коремчето-това доста успокоява коликите.

# 2
  • Мнения: 51
Благодаря ви доктор Слънчева за бързия отговор,
Правите едно добро дело като помагате на майки като мен.
И аз вътрешно  си мислех че са колики, ще продалжавам да давам infacol.

Общи условия

Активация на акаунт