Истеричен плач при къпане

  • 7 590
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
Здравейте! Моето бебе плаче неистово при всякакъв допир с вода и при преобличане. Всичко правя както трябва. Водата е с нужната температура,банята е добре загрята, ваничката е доволно пълна, процедирам съвсем внимателно и пак пищи истерично,докато не бъде облечен. Чувала съм, че на някои бебета им трябва време да свикнат ,но при моето не настъпва никакво подобрение. Напротив, сякаш с всеки изминал ден антагонизмът му към къпането и преобуването се увеличава. Моля, дайте съвети и споделете опита си ,може би все пак някъде бъркам. newsm78

# 1
  • Мнения: 6 029
Ми не го къпи всяка вечер. Разреди малко. А като (ако) миеш дупето на чешмата пак ли врещи? Ще свикне, не очаквай сега да му е кеф къпането:) Нито пък обличането  Grinning

# 2
  • Мнения: 523
Първото което искам да ти кажа е че и двете ми деца все още реват , докато ги къпя .Разбрала съм , че мразят да им мокрим главите с вода . А и не можеш да знаеш каква точно трябва да е Т на водата , защото всеки организъм е различен и с различна поносомост към водата.

# 3
  • Мнения: 1 032
Ами повечето новородени са така. Мойта дъщеря се успокояваше като ме хващаше за ръцете. Стискаше някой от пръстите ми и баща й я къпеше. После с обличането пак гледахме да хваща някой. И много й говорехме.
Успокояваха я масажите.
Първото което искам да ти кажа е че и двете ми деца все още реват , докато ги къпя .Разбрала съм , че мразят да им мокрим главите с вода . А и не можеш да знаеш каква точно трябва да е Т на водата , защото всеки организъм е различен и с различна поносомост към водата.

А това с мократа коса и водата в очите е класически период за по- късна възраст. Май първо трябва да минат през този, след това бебето да не иска да излиза от коритото и тъкмо като решат, че къпането е станало нормално занимание ще им дойде и това чудо на главата.

Последна редакция: пт, 22 фев 2008, 22:06 от gigio

# 4
  • София
  • Мнения: 43 903
Ми не го къпи всяка вечер. Разреди малко. А като (ако) миеш дупето на чешмата пак ли врещи? Ще свикне, не очаквай сега да му е кеф къпането:) Нито пък обличането  Grinning

мда и аз бип поразредила.....някои деца се плашат от водата..., ако на чешмата не плаче така - къпи на нея, може да му е неприятно в корито....може пък да му е и топла водата.....дай му повече време.....

# 5
  • Мнения: 6 029
Водата на бебето трябва да е около 37 градуса. То милото не може да ти каже как му е добре.  Grinning Избягвай да му поливаш лицето. Когато се мие глава бебето се хваща под гърдичките и гледа надолу. Полива се отгоре, за да не се мокри личицето.

# 6
# 7
  • Мнения: 1 032
Аз доколкото разбирам проблемът идва когато бебето се съблече. За това си мисля, че за толкова малко детенце е нормално. Те просто обичат да чустват нещо по тялото си.
Водата на бебето трябва да е около 37 градуса. То милото не може да ти каже как му е добре.  Grinning

Това с водата ми напомня на един виц. Прибира се мъжът вкъщи и гледа жена му къпе бебето в банята. Пльоснала го в коритцето и го полива с черпак. Мъжът я поглежда учудено и пита, защо полива детенцето с черпака. Половинката му го поглужда още по- учудено и заявява: Да бе, да пробвай се ти да пипаш тази гореща вода.

# 8
  • Мнения: 82
Главата му я мия най-накрая, а той врещи от самото начало, независимо как го къпя - във ваничката или на чешмата #Crazy

# 9
  • Мнения: 2 005
Ние все още пищим истерично , когато се къпем  Rolling Eyes не обичат да им влиза вода в очичките  newsm78 Обяснявам му да си ги затваря , но не.......писъци и това е  Thinking Лелките казват , че когато го обличат и събличат в яслата също пищи , така е .... ще отмине и това , не се притеснявай  Naughty Цял ритуал е като ще влизаме в банята ...

# 10
  • Мнения: 133
Писах в съседната тема, но и тук ще ти напиша аз как си реших същия проблем! Къпя я с мен под душа, като през цялото време (с изключение, когато мием коремчето и гърдичките) я притискам плътно към моето тяло! Моята беба крещеше истерично и в корито и в мивката - просто нямаше оправия, докато не споделих къпането с нея!!!  Laughing А докато я обличам след баня пак гледам да съм максимално близо до нея, но не надвесена, а от страни и й пея някоя весела песен!
С къпането още първия път с мен под душа не е казала и гък, а с обличането след това й трябваха 5-6 пъти и спря да реве!
Успех!   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 1 185
Днес опитай да изкъпя малкия, легнал на поставка във ваничката и направо проглуши квартала. Силно се разстрои, докато го къпех хванат отдолу нямах грижи. Явно му е важно да усеща близостта на ръката!

# 12
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не съм имала този проблем, но знам че бебетата не плачат без причина.
Може да му е студено или топло или неудобно или нещо да го боли, да му се спи, яде или просто да не обича да се къпе чак толкова.

Дай му почивка от къпането.
То трябва да е удоволствие, не мъчение.
Добра хигиена на бебето можеш да поддържаш и без ежедневна баня.

# 13
  • Мнения: 454
Моето дете нямаше никакви проблеми с къпането, напротив от самото начало обожаваше банята и изведнъж около 9 месец почна да пиши само като влезе в бяната. Около месец само му миехме дупето и главата с триста зора и изведнъж му мина. Не се притеснявай и не го насилвай с банята. като не му харесва, изчакай.

# 14
  • Мнения: 9 973
може да не обича да се къпе........

Общи условия

Активация на акаунт