Боб на фурна - КАК? Моля помагайте, след 2 часа трябва да готвя.

  • 12 242
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 693
Искам да разнообразя да не е супа а на фурна, зрял боб. Бях правила преди години нещо с кетчуп и ми хареса но не си спомням рецептата. Приемам всякакви идеи. Ако има дадени рецепти моля дайте линк защото не можах да намеря.

Последна редакция: пт, 22 фев 2008, 17:05 от viki81

# 1
  • Мнения: 1 032
“Боб на фурна”
 от Боряна Минчева - Пазарджик
 
  НЕОБХОДИМИ ПРОДУКТИ:

1 кг едър боб
4 големи моркова
3 чушки (пресни или печени)
1 глава кромид лук
червен пипер
кимион
MAGGI® Вълшебен вкус Градински подправки
препечено брашно
олио
 
НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ:



1. Бобът се сварява. Чушките се нарязват на ивици, морковът и лукът - наедро и се задушават във вода с малко олио и MAGGI® Вълшебен вкус Градински подправки.

2. След това всичко се изсипва в тава или в гювеч, подправя се с червен пипер, кимион и MAGGI® Вълшебен вкус Градински подправки, добавя се брашното и се запича във фурна.

 
 
Това Маги вълшебен вкус можеш да го пропуснеш, просто намерих рецептата в сайта на Бон апети, от конкурса на Маги.

ето и още една рецепта, която открих:
http://hamhum.net/index.php?option=com_garyscookbook&Itemid= … etail&id=1202

# 2
  • София
  • Мнения: 5 074
В тавата в коята ще се пече боба запържвам последователно една по-голяма глава лук, нарязаните на ивички чушки и домати от буркан. Изсипвам вече сварения боб и подправям с пикантина, джоджен и червен пипер.
Пече се докато боба остане почти на мазнина.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 654
Аз го сварявам първо с моркови, лук, червени чушки и малко доматено пюре, а после го запичам във фурната с малко от течноста в която се е готвил. Напоследък при запичането слагам и задушен праз лук и става много вкусно.

# 4
  • Мнения: 481
Моят мъж не тачи особено постните манджи, за това на този боб ще трябва да му добавя някаква мръвка. Пробвах с наденица по една рецепта от Бон апети и макар че я правих 3 пъти с 3 разлинчи наденици, все ми ставаше солено и някак твърде мазно от надениците. Вие какво друго месо бихте ме посъветвали да сложа и кога би трябвало да се сложи?

# 5
Моят мъж не тачи особено постните манджи, за това на този боб ще трябва да му добавя някаква мръвка. Пробвах с наденица по една рецепта от Бон апети и макар че я правих 3 пъти с 3 разлинчи наденици, все ми ставаше солено и някак твърде мазно от надениците. Вие какво друго месо бихте ме посъветвали да сложа и кога би трябвало да се сложи?
Пробвай по-малко сол и мазнина да слагаш,а колкото до месото става и ребра,предварително сварени нареждаш ги върху фасула и запичаш.

# 6
  • Мнения: 3 036
Ето и моята рецепта:
Фасул на фурна
500 грама фасул;
4,5 супени лъжици олио;
2,3 глави лук;
1 супена лъжица доматено пюре;
червен пипер,джоджен,сол.
Фасулът се накисва от вечерта в подсолена вода.На другия ден се отцежда,залива се с прясна вода и ври до омекване.В загрято олио се задушава лука,нарязан на филиики.Прибавят се брашно,или размачкани зърна от сварения вече боб ,червен пипер,доматеното пюре,джоджена.Фасулът ври още 10-15 минути.Отцежда се и се изсипва в тава.Запича се на фурна.Отгоре може да се поръси ситно нарязан магданоз.

# 7
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Може би е вече късно, но да си кажа и аз рецептата Mr. Green От баба е, супер лесно и вкусно..

500гр. зрял фасул
2 глави лук
2-3 печени чушки
1 с.л брашно
червен пипер
чубрица
сол

Фасулът се сварява с лука и  солта, като се оставя малко по-твърд, да не се разкашка. Отцежда се от водата. Междувременно,  нарязаните на лентички чушки и брашното се запържват в олиото, аз го правя направо в тавата, в която ще се пече. Поръсва се с червения пипер и чубрицата и се маха от котлона (не обичам пържен червен пипер Sick). Отгоре се сипва сварения фасул, разбърква се и се заглажда с лъжица. За да добие "лъскав" вид, отгоре се полива мнооооого тънко с олио. Пече се на умерена фурна. НЕ СЕ БЪРКА!

Невероятно вкусно е! Баба ми го прави на бъдни вечер в огромни количества и е първото нещо, което свършва Peace

# 8
  • Мнения: 3 241
Моят мъж не тачи особено постните манджи, за това на този боб ще трябва да му добавя някаква мръвка. Пробвах с наденица по една рецепта от Бон апети и макар че я правих 3 пъти с 3 разлинчи наденици, все ми ставаше солено и някак твърде мазно от надениците. Вие какво друго месо бихте ме посъветвали да сложа и кога би трябвало да се сложи?

И аз го правя с мръвка, по същите причини - слагам свински гърди нарязани на дребни парчета. Ние ядем доста безсолно и ако не добавяш друга сол, мисля, че ще стане добре Simple Smile А иначе - лук, джоджен, домат, чушка...

# 9
  • Мнения: 221
Може би е вече късно, но да си кажа и аз рецептата Mr. Green От баба е, супер лесно и вкусно..

500гр. зрял фасул
2 глави лук
2-3 печени чушки
1 с.л брашно
червен пипер
чубрица
сол

Фасулът се сварява с лука и  солта, като се оставя малко по-твърд, да не се разкашка. Отцежда се от водата. Междувременно,  нарязаните на лентички чушки и брашното се запържват в олиото, аз го правя направо в тавата, в която ще се пече. Поръсва се с червения пипер и чубрицата и се маха от котлона (не обичам пържен червен пипер Sick). Отгоре се сипва сварения фасул, разбърква се и се заглажда с лъжица. За да добие "лъскав" вид, отгоре се полива мнооооого тънко с олио. Пече се на умерена фурна. НЕ СЕ БЪРКА!

Невероятно вкусно е! Баба ми го прави на бъдни вечер в огромни количества и е първото нещо, което свършва Peace

може да добавиш и ориз,слагаш около 200 гр. ориз,600 гр вода и печеш

# 10
  • Мнения: 693
Много добре звучат. Благодаря на всички. Ще ги пробвам! Иначе вчера го направих по една рецепта на Бон Апети. То вината си е моя че търся помощ в последния момент.
Ето я рецептата. Аз прибавих и 1 настърган моров и 1 глава запържен лук.
http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=products&id=1620

Общи условия

Активация на акаунт