Въпрос Цветна снимка на матката

  • 3 171
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте момичета,
предстои ми цветна снимка на матката, съмненията на лекаря ми са за нещо като двурога матка, но не съвсем.
Може ли някои да ми каже какви са негативите от цветна снимка на матката? 
Благодаря Ви предварително Simple Smile

# 1
  • Мнения: 268
Има хиляди такива теми. Например тази:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=268273.0

Повече за цветната снимка пише и в Библиотеката на форума, както и в закованата тема "Трудният път на СТЕРИЛИТЕТА", точка 11 - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=268510.0

Ето и един цитат от там:

"Тестовете за проходимост на тръбите са хидротубация и цветна снимка.
         - Хидротубация
Това е вкарването на физиологичен разтвор в матката и проследяване на преминаването му през тръбите под ултразвуков контрол.
       - Цветната снимка (ЦС),
 наречена още  хистеро-салпингография (ХСГ)  е вкарването на контрастно вещество в матката и проследяването на преминаването му през тръбите с помощта на рентгенова снимка.
Кой от двата вида ще изберете, зависи само от вас, и от мнението на вашият лекар
."

Негатив на цветната снимка според мен е рентгеновото облъчване, което е вредно за организма.

# 2
  • Мнения: 342
Здравейте момичета,
предстои ми цветна снимка на матката, съмненията на лекаря ми са за нещо като двурога матка, но не съвсем.
Може ли някои да ми каже какви са негативите от цветна снимка на матката? 
Благодаря Ви предварително Simple Smile
най-големият негатив,който се сещам е,че може да стане някаква инфекция в резултат на снимката или да се получи перитонит,тъй като контрастното вещество е химикал,който от тръбите навлиза директно в коремна кухина...,НО това неможе да се случи в клиниките по стерилитет и там,където се правят често такива снимки  Grinning !правят се определени изследвания преди това,за да не се вкара инфекция навътре..и не е страшно,когато ти я прави от подходящият специалист!!!най-добре разгледай темите,които са за цветни снимки и ще видиш,че не е нищо страшно!
а предимството и пък е,че имаш доказателствен материал след това/снимката/ за състоянието на тръбите-Дай Боже да са проходими  Grinning!докато при хидротубацията се наблюдава под УЗконтрол и после нямаш нагледно /ако идеш при друг доктор примерно/ снимка,че са проходими..
успех  Grinning

# 3
  • Мнения: 989
Направи си снимката - ползите от установяването на вида на матката са много по-големи от евентуалните негативни последствия от нея. Всъщност такива почти няма.

# 4
  • Мнения: 137
Веществото не може да се нарече "химикал", доколкото знам е целулоза

# 5
  • Мнения: 2
Благодаря на всички, който ми отговорихте,
може би трябваше да уточня, че цветната снимка не е с цел проходимост на тръбите, съмненията на лекаря ми са, че имам нещо като двурога матка, но не съвсем. Чрез цветната снимка иска да потвърди или отхвърли това съмнение. Иначе съм със два спонтанни аборта, и двата във 5-та седмица.
Най-много ме притеснява, както каза katia13 опасността от инфекция, друг е въпроса че по принцип адски се страхувам...

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 710
Не се страхувай толкова, не е болка за умиране! Сигурна съм, че и по-големи болки си изтърпяла и предстои да търпиш... При нас жените е така. Дори и да те заболи всичко минава за 5 минути. А иначе на снимката ще видвт и състоянието на тръбите ти и матката. Моята двурога матка я видяха точно на цветна снимка, съвсем ясно се вижда. Успех! Ако имаш двурога матка може би аборитите са ти точно заради нея... Съжалявам...!

Общи условия

Активация на акаунт