Втвърдяванията на матката дали вредят на бебето?

  • 2 739
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Имам втвърдявания на матката или както още се казва фалшиви контракции от 15 г. с. Вече съм в 30 г.с. и те продължават, понякога по няколко пъти на ден, а друг път по няколко на час. От самото начало на бременността пия магнерич и папаверин. Знам че когато имам такова втвърдяване не достига достатъчно кръвоснабдяване до бебето. Често се питам дали то страда в такива моменти и въобще дали нещо му става.

# 1
  • Мнения: 1 197
Не,не вредят.Аз бях с такива контракции от 5-тия месец и на малката нищо й няма.Не се тревожи

# 2
  • Мнения: 641
Така бях от 6 месец до края.Пиех "гинепрал" . Не съм чувала да са опасни за бебето.

# 3
  • Мнения: 5 401
До края на бременността бях с подготвителни контракции всеки ден. Детенцето ми е живо и здраво!  Peace Бях чела някъде, че плода усеща контракциите като леки полюшвания, по-скоро като клатене.

Леко добременяване и здраво бебенце!   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 049
Не, на бебето нищо му няма и не страда, не се притеснявай. Проблем е само ако контракциите зачестят, станат силни и се появи опасност от преждевременно раждане. Просто се пази, почивай си и като си под лекарско наблюдение и взимаш лекарства няма да има проблем. Предполагам гинеколога ти следи и пулса на бебчето, така можеш да изключиш притесненията си относно крьвоснабдяването. Нормално е все пак матката да се подготви чрез леки контракции през последните седмици за това, което й предстои на самото раждане. Успех.  Peace

# 5
аз съм в 28 г.с.и също от четвъртия месец пия папаверин и магнерич и получавам тези втвърдявания веднаж два пъти на ден,но също знам че няма опасност за бебето.Дано наистина да е така:)Simple SmileSimple Smile

# 6
  • Мнения: 745
ООО, на мен как ми се втвърдяваше корема!!!Сега като се сетя!!!Ама аз много митках и не се спирах.Не мисля,че е опасно за бебето,не се притеснявай!!!

# 7
  • Мнения: 9 973
 Crazyтия въпроси имат ли край?
Нали ако имаше нещо,АГ-то щеше да каже.......

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И аз бях така, няма проблеми - не вредят.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
Не се притеснявай излишно!
И аз пиех лекарства заради контракции от 4-ия месец. Износих си детето докрай и е напълно здрав!
Успех ти желая, спокойно, ще гушкаш едно сладко здраво бебе!

# 10
  • София
  • Мнения: 4 294
И аз пих от 6 месец обаче, и аз се шашках та те разбирам напълно.
Пий си хапчетата по предписание и само положителни мисли и емоции ти желая  Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 1 185
Не вредят, една акушерка ми каза, че по време на контракция матката се кръвоснабдява и се засилва притока на кислород - следователно бебче даже се чувства по-добре!

# 12
  • Русе
  • Мнения: 2 354
не, не вредят

# 13
  • Мнения: 233
аз съм в 28 г.с.и също от четвъртия месец пия папаверин и магнерич и получавам тези втвърдявания веднаж два пъти на ден,но също знам че няма опасност за бебето.Дано наистина да е така:)Simple SmileSimple Smile

Аз пък се питам защо изобщо е нужно да се пият лекарства против това втвърдяване? Нали все пак това са подготвителни контракции, което предполага, че са абсолютно нормални и естествени?  newsm78 Аз ли нещо не схващам или лекарите се чудят за щяло и нещяло да дават лекарства...  #Crazy

Дори бях чела някъде онзи ден, че колкото по-подготвена е матката, толкова по-бързо протичало раждането след това. Колко е вярно, не знам...

# 14
  • Канада
  • Мнения: 494
Ами като чета колко много майчета ги имат тези контракции,май са масово явление.Не мисля,че вредят.Аз ги имах от много рано,може би края на трети,началото на четвърти месец.Не ми дадоха да пия нищо.Накрая малкия даже не искаше и да излиза Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт