Кафето

  • 5 047
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 253
Момичета, мислите ли, че кафето вреди на добрия и здрав вид на кожата ни? Опитвате ли се да го ограничите или изобщо да не пиете кафе по тази причина? Аз не мога без кафе, но се опитвам да го намаля до едно.

# 1
  • Мнения: 5 647
Не мога без кафе, а и не съм забелязала да ми вреди.

# 2
  • Мнения: 6 164
Не знам дали вреди, какво пак са измислили да пишат пък сега?

Аз без кафе не мога да започна деня... Sad

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 779
Аз не пия кафе. Падаше ми кръвното от него и реших, че мога и без кафе да карам. И така вече година и нещо.. Но не съм забелязала разлика в кожата отпреди. По-скоро физически се чувствам много по-добре, но това е казах вече защо. Всъщност единствената промяна в кожата откъм влияние на храна и напитки забелязвам когато пия много вода. Тогава вече си личи промяна в положителен смисъл и най-вече в зоната под очите и тена на лицето - избистря се.  Heart Eyes

# 4
  • малкия град
  • Мнения: 127
Всяко нещо е вредно или полезно в зависимост от дозата. Аз пия максимум 2 кафета на ден, чувствам се перфектно, но не мисля, че ми се отразяват по някакъв начин на кожата.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 176
Пия кафе задължително сутрин. Може да е едно за деня, но е всеки ден. Не вярвам да вреди.

# 6
  • Мнения: 410
В разумни дози - не.
В ежедневието има мн. др. фактори, които вредят в значително по-голяма степен на организма, в частност на кожата (огледало на здравето отвътре), но ние живеем с тях - отровните емисии във въздуха по никой начин не могат да се елиминират, а те тотално замърсяват кожата (осезаемо грапава), косата (сбита и сплъстена като замесена с цемент), само погледни обувките или чантата си, след като си минала по оживено кръстовище и... кафето се оказва последният проблем. Но: в нормални дози. Аз лично получавам раздразнен и болезнен стомах, дори подут, така че го избягвам. Денят ми започва много по-добре с чаша мляко + мюсли, отколкото с кофеинова напитка.

# 7
  • Мнения: 6 164
Аз не пия кафе. Падаше ми кръвното от него ...

Kaк така ти е падало? Аз пия, защото ми е ниско и да ми го вдига? newsm78

# 8
  • Мнения: 3 253
Аз не пия кафе. Падаше ми кръвното от него ...

Kaк така ти е падало? Аз пия, защото ми е ниско и да ми го вдига? newsm78

И аз така  Simple Smile

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 779
Ами аз мислех да пише в скоби ' (макар че трябва да е обратното)', но го забравих.. И сте напълно прави, трябва да се вдига, но не знам защо при мен така се получаваше. Падаше ми кръвното, причерняваше ми, разтрепервах се и ми ставаше лошо. Иди разбери..  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 99
Аз пия кафе един или два пъти дневно - много ми е вкусно и не се отказвам от него. Не мисля, че ми вреди. Освен това моята кожа не е особено чиста и не й треперя много. Мазна е, и пъпчици има, но какво.
А понякога вкъщи използвам утайката на кафето за скраб под душа  Laughing

# 11
  • Мнения: 29
Аз съм напълно пристрастена към кафето.Пия между 2 и 4 кафета на ден.Няколко пъти съм опитвала да го спра , но не се получава.Явно вече съм пристрастена  Rolling Eyes А за това колко е вредно аз съм на мнение, че всяко нещо в нормална граница е полезно , но ако се прекали мисля че няма да вреди само на кожата , а и на други неща Thinking

# 12
  • Мнения: 2 726
И аз не знам колко вреди и колко е полезно.Рядко пия и то нескафе 3 в 1 ,защото всяко друго било то от машина или джезве ми е силно и ми действа зле. Confused

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Незнам дали вреди... но нищо чудно.Аз пия най-много 2 кафета (дълги) през деня и пия 3 в 1 .. ама за него не мога да кажа че е кафе  Rolling Eyes

# 14

Общи условия

Активация на акаунт