въпросче

  • 1 503
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте момичета! Благодаря Ви за топлото посрещане във форума. Сега искам да Ви попитам още нещо, -като най-вещи и съпричастни в тази област. Моля не ми се сърдете ако въпроса ми ви се стори тъп и вече дискутиран, но съм доста объркана.
Кога трябва да ми дойде М при следната ситуация-от няколко месеца ми е на 20 дни, иначе е на 25-28 дни, двете чертички за овулация се появиха на 6,02 и на 7,02, но по-бледи. При тази ситуация можете ли да ми кажете колко ще ми продължи ЛФ, защото до днес все още не ми дошъл цикъла и имам надежда, че няма да се появи още дълго време, но в същото време направих няколко теста и са отрицателни, имам симптоми-болки ниско долу в областта на матката и кръста-вчера бяха доста силнички, имах няколко дни, в които се чувствах леко замаяна и често ходя до WC.
Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 7 716
20 дни е много къс цикъл.
Ако овулацията е била на 6.02., менструацията трябва да е около 20-ти. Направи кръвен тест за бременност.

# 2
  • Мнения: 4 324
Както ти е казала Лали, 20 дена цикъл е твърде кратък. Консултирай се с лекар по въпроса.
Щом двете чертички от тестът за овулация са били по-бледи не може да се твърди със сигурност, че овулацията е била около тези дни. Двете чертички, трябва да са абсолютно еднакво оцветени.
ЛФ по правило е 14 дена, но ти не знаеш колко точно е при теб, така че е трудно да се каже кога ще се появи (а дано изобщо не се появи) менструацията, още повече че не се знае и кога ти е била овулацията.
Моят съвет е да изчакаш още 2-3 дена и ако все още нямаш менструация да направиш тест за бременност (може и от аптеката).
Успех и късмет! Стискаме палци.

# 3
  • Мнения: 51
Тани, не си ме разбрала-на 06,02-бяха ярки, а вече на 07,02 чертичките бяха по-бледи  и аз имах болки в яйчниците и прозрачна белтъкоподобна слуз. И не разбирам защото цикъла ми е твърде кратък може да не мога да забременея така ли.

# 4
  • Мнения: 4 324

Щом на 06.02  чертичките са били еднакво оцветени, значи 12 до 48 часа след това е настъпила овулация Simple Smile Утре можеш да направиш един тест за бременност.
Ами по правило на фоликула са му нужни няколко дена, да узрее, да се спука и да отдели яйцеклетка годна за оплождане. В цикли с 28 дневна дължина това става за 14 дена, а при по-кратък цикъл 20 дена например, това ще стане за 6 дена.
Не знам каква е причината за по-късите цикли, ама мисля, че не е добре да са чак толкова къси. И все пка важно е да има годна яйцеклетка и поне 12-13 лутеална фаза.

# 5
  • Мнения: 3 453
Стефи,
когато /ако/ ти дойде, изследвай Пролактина. Добре е да пуснеш всички репродуктивни хормони, но Пролактина задължително. Успех! Peace

# 6
  • Мнения: 226
Аз съм на 38 години - и от 2-3 цикъла започна да ми намалява дължината и да се появява кафеникаво зацапване 2 дни преди да ми дойде - отидох веднага на лекар и ми каза, че слава богу нямам нищо обезпокоително в органите, а дължината и зацапването се дължали на липсата на прогестерон - изписа ми лекарство по схема.
Целта е да се нормализира втората фаза на цикъла и да се стигне пак до 26-7 дни както ми беше преди. Иначе нямало и достатъчно време за закрепване при евентуално забременяване.

Последна редакция: пт, 22 фев 2008, 17:14 от Didko

# 7
  • Мнения: 3 453
Аз съм на 38 години - и от 2-3 цикъла започна да ми намалява дължината и да се появява кафеникаво зацапване 2 дни преди да ми дойде - отидох веднага на лекар и ми каза, че слава богу нямам нищо обезпокоително в органите, а дължината и зацапването се дължали на липсата на естроген - изписа ми лекарство по схема.
Целта е да се нормализира втората фаза на цикъла и да се стигне пак до 26-7 дни както ми беше преди. Иначе нямало и достатъчно време за закрепване при евентуално забременяване.

Би ли споделила, какво лекарство ти изписа? Thinking И на каква база ти каза, че няма нищо обезпокоително? И как изобщо доказа ниските нива на естрогена?! Shocked
Някой лекари не са чували за изследване на репродуктивни хормони явно! ooooh!

# 8
  • Мнения: 226
Грешката е моя - не естроген, а прогестерон.
Изписа ми Утрогестан 2х1.
Нищо обезпокоително след щателен обикновен гинеколигичен преглед и ултразвук - не се наблюдават никакви образувания, нямам болки или течение. Чакам резултат от профилактична цитонамазка.
Сигурна съм, че е чувала е за репродуктивни хормони, но засега не ми пусна за изследване.
Дайте съвет какъв лекар - дали ендокринолог ще ги пусне?

# 9
  • Мнения: 3 453
Дидко,
и сама можеш да си ги пуснеш! Grinning
LH, FSH, Estradiol - между 3 - 5 ден на цикъла
Prolactin, Testosteron - по всяко време
Progesteron - 7 дни, след доказана овулация
Не е редно да ти изписва хормонални препарати без изследване на хормони. Confused
Успех! Peace

# 10
  • Мнения: 226
Благодаря за отговора!
Все пак мисля, че докторката е права - годините ми, признаците преди и след цикъл - кафяво зацапване, намаляване дължината на на цикъла от 27 на 25 - 24 - 23 за три месеца, говорят за намален прогестерон.
А защо не ми каза за изследване на хормона - не знам - след като говорихме и за други изследвания.
Ще я попитам следващия път - според нея поне 3 месеца - до 6 за нормализиране на дължината на цикъла.
А как се доказва овулация - ще чета тук и ще се консултирам и с нея.
Добре е, че го има форума!
Извинявам се на Стефи, че се намесих във въпроса й - стискам й палци! Ако е ходила вече на лекар, ще чакам да сподели.

# 11
  • Мнения: 1 950
А как се доказва овулация - ще чета тук и ще се консултирам и с нея.

С фоликуметрия. Аз не разбрах, ти ходиш на лекар заради цикъла и проблемите с него, или защото междувременно искаш да забременееш?
Защото ако е второто, определено лекаря не е подходил сериозно към случая ти.

# 12
  • Мнения: 226
Засега само заради проблемите с цикъла.
С мъжа ми сме решили ако забременяване не стане до април месец да ходим в специализирана клиника.
Той е убеден, че щом един път е станало естествено, макар и неуспешно, ще стане пак, но трябва да изчакаме. Аз не съм убедена и му поставих срок.
Още не сме избрали коя клиника. Сигурно ще бъде някоя, в която да не чакаме повече от месец за преглед.
Щеше ми се поне да нармализирам дължината на цикъла, преди да тръгна по други изследвания.
А също така и поне два месеца да следя за овулацията - с мерене на БТ и тестове.
А за фоликуметрията - благодаря за инфото. Ще прочета какво пише още. Предполагам че трябва специалист да го прави - обикновен гинеколог няма да свърши работа.

# 13
  • Мнения: 1 950
А за фоликуметрията - благодаря за инфото. Ще прочета какво пише още. Предполагам че трябва специалист да го прави - обикновен гинеколог няма да свърши работа.

Всеки обикновен гинеколог разполагащ с вагинален УЗ и съотвено можещ да борави с него Mr. Green, може да прави фоликуметрия.

# 14
  • Мнения: 226
 Embarassed  Simple Smile
Развесели ме!

Общи условия

Активация на акаунт