Печени наденички с картофено пюре и топено сирене!

  • 4 776
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 674
Печени наденички с картофено пюре и топено сирене!

Една много вкусна и лесна  рецепта. Hug











Продукти:

8 средно големи картофа
5  пушени наденички
150гр топено сирене
100гр кашкавал настърган
100гр масло  разтопено
50 гр прясно мляко
3 яйца
галета за тавата
сол, чер пипери чубрица


Обелвате картофите и ги варите  докато омекнат. Като са сварени ги намачквате с вилица или с преса за картофи. Добавяте млякото, разбитите яйца, маслото, солта и черния пипер. Става сочно и пухкаво пюре.

Настъргвате кашкавала, който ще използвате  най-накрая за да поръсите върху наденичките.

Загрявате фурната на 220 гр.

Взимате тавата в която ще печете, намазвате я с олио и ръсите с галетата / да се покрие дъното/. Отгоре разстилате пюрето.

Взимате с ръце топеното сирене и чупите  на парченца и  ги набучвате  в пюрето разпръснато по цялата тава.

Разрязвате пушените наденички на половина и нареждате върху пюрето.Слагате тавата в загрятата фурна и печете докато наденичките се опекат леко.

Изваждате тавата и ръсите обилно с кашкавала върху наденичките.
Пак връщате тавата в печката и печете докато кашкавала се зачерви и хване лека коричка.

За печенето  колко минути се пече е трудно да се каже, тъй като всяка печка е различна.

Аз пека  в началото на вентилатор . А накрая когато слагам последно тавата с кашкавала, пускам на програмата"турбо-грил" и стават много бързо.

За гарнитура  отделно сервирам с домашна лютеница ....  Heart Eyes

Бон  апетит  chef


Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 02:31 от ЧервеноВинце

# 1
  • варна
  • Мнения: 1 830
Мисля още утре да го пробвам Simple Smile.Рецептата е страхотна, само ме притеснява картофеното пюре, че никога не ми става както искам Embarassed

# 2
  • Мнения: 3 674
Мисля още утре да го пробвам Simple Smile.Рецептата е страхотна, само ме притеснява картофеното пюре, че никога не ми става както искам Embarassed

Ако искаш може да пробваш и с  картофено пюре на прах  на Мaggy.  Което става много лесно.  Grinning

Само че аз харесвам повече домашно приготвеното пюре....по-вкусничко е.  Heart Eyes

Иначе ако го напарвиш както е описано в рецептата, мисля че ще ти се получи едно хубаво, пухкаво картофено пюренце... Heart Eyes

А с топеното сиренце в него става чудесно на вкус.   Sunglasses

# 3
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
ЧервеноВинце  -милост бе,жена,пак слюноотделям.Ама кой ме би по главата по това време да влизам в готварския  bash.Копирам си рецептата и в най скоро време ще я пробвам.

# 4
  • Мнения: 674
 ЧервеноВинце, и тази рецепта си копирам, а още не съм направила кюфтенцата с гъби! Тези дни ще падне готвене!  bouquet

# 5
  • Мнения: 362
 ей че вкусно.ЧервеноВинце страшни рецепти даваш Wink.Много обичам такива бързи и вкуснички.Копирам си я веднага.

# 6
  • Мнения: 175
Винска, супер рецепти4ка Hug Мисля да я спретна утре, ама не знам с това топено сирене което имам дали 6те стане  newsm78. Ти какво използва? Имам надени4ки на Gilde, предполагам 4е 6те стане с тях.

# 7
  • Мнения: 3 674
T i T....и аз съм по бързите  и лесни рецепти... Hug

kvinne...и моите наденички са на Gilde, а топеното сирене е това дето е в  една крйгла кутийка и са триъгълни малки топени сиренца.има ги в ICA  Grinning

# 8
  • Мнения: 2 220
Вчера спретнах рецептата. Стана разкошно!   chef

# 9
  • Мнения: 1 818
Нямам думи,Червено винце... Hug другата седмица отделям за твоите рецепти..."хвърлила съм око " както на наденичките,така и на телешкото ти...и на пил.гърди няма да простя...Чудесни обяснения!Браво!   bouquet

# 10
  • Мнения: 3 674
toninna....  bouquet
gaby_s...да се похвалиш после. Hug

# 11
  • Мнения: 674
Запечени без кашкавал
С кашкавалче

Имах лионска наденица и използвах нея, но както се вижда - и така се получава!
Пак мерси за рецептата.  bouquet Добре си похапнахме снощи! Laughing

# 12
  • Мнения: 3 674
elina_king....Много вкусни изглеждат!  Hug  Grinning  Благодаря че сподели !   bouquet

# 13
  • Мнения: 362
 Снощи ги направих-просто е страхотно,стана много бързо и е страшно вкусно.А мъжо му каза-"миличка как няма да стана 100 кила като готвиш толкова вкусно" Crazy ЧервеноВинце  bouquet  bouquet  bouquet

# 14
  • Мнения: 2 550
И това сготвих днес.
И то е много вкусно  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт