Бебе родено в коя г.с. най-рано може да бъде спасено?

  • 20 660
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
Бях чела преди години в някое списание, но забравих седмицата. Нещо ми се върти в главата 22 или 26та седмица...

А кой е случаят с най-ранно спасено бебе, за който вие сте чували?

Ясно ми е, че всичко зависи от държавата, града, болницата, екипа, късмета... но все пак е интересно.

# 1
  • Мнения: 5 577
Аз съм чела за 26 седмица, но на практика незнам.

# 2
  • България-София
  • Мнения: 573
Знам за Израел - 28 седмица.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 100
Ами ние Юнските мами си имаме бебе Лора , което трябваше да се роди в средата на Юни , а се роди на 15 март!
Можем да се похвалим, че се чувства много добре, наддава, папка и е вън от опасност!
Да ни е живо и здраво!

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Знам за бебе, родено и жизнено в 26-та седмица в Япония.

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Има много "зависи". В някои държави бебетата в 24 г.с. обикновено ги спасяват. В БГ- след 28-ма, но пак зависи от много неща, най-вече от теглото на бебето и от техниката.

# 6
  • Мнения: 1 581
В рекордите на Гинес ми се струва, че беше 22, но не помня точно

# 7
# 8
  • Мнения: 2 292
четох в едно списание най-ранно 23, но по-нормално 32 седмица. Пишеше че тези родени много рано 24 ... седмица не били пригодени за живот и 50% от тях умирали преди да навършат 15 години ...

# 9
  • Мнения: 3 698
Цитат на: Ybag
Ами ние Юнските мами си имаме бебе Лора , което трябваше да се роди в средата на Юни , а се роди на 15 март!
Можем да се похвалим, че се чувства много добре, наддава, папка и е вън от опасност!
Да ни е живо и здраво!


Аз съм майката на Лора, родих я втори ден на 28 г.с.-980гр., на третия ден падна на 850гр., днес е 2,080кг. Grinning

В МД в неонатологията има прекрасни табла със снимки на бебоци, които са били в интензивнато родени доста преждевременно, например има истории и снимки на дечица родени в 25 г.с. които вече са  по-големи здрави дечица!
Бог да пази децата ни Praynig !

# 10
  • Мнения: 1 581
Бебка Лора много е пораснала вече, скоро ще се гушкате вкъщи. Сърдечни поздрави  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 4 244
Оня ден гледах по VOX май репортаж за едно бебе на 25 седмица - точно му бяха вече разрешили да излезе на разходка с мама и тати из двора на болницата. Беше вече пораснало - здраво и силно бебе.
Да живеят кувьозите и науката!

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Arrow края на 6-ти месец, с тегло=600гр.(почти колкото кофичка кис. мляко). Оцеля(1997г.) в неонатологията на МА.

И пак по сведения на персонала във въпросното отделение, женските индивиди, са по-приспособими и при тях %-та на оцелели, при преждевременни раждания е доста по-голям в сравнение с мъжките такива. Факти  Thinking

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цитат на: setony


Аз съм майката на Лора, родих я втори ден на 28 г.с.-980гр., на третия ден падна на 850гр., днес е 2,080кг. Grinning

В МД в неонатологията има прекрасни табла със снимки на бебоци, които са били в интензивнато родени доста преждевременно, например има истории и снимки на дечица родени в 25 г.с. които вече са  по-големи здрави дечица!
Бог да пази децата ни Praynig !

Да ти е жива и здрава! Знам го това табло, има доста малки бебочета, които са оцелели. Първата ми щерка изкара 2 седмици в тази неонатология- много добри специалисти са!

# 14
  • Мнения: 2 567
Аз знам за бебе, родено в 24та г.с и спасено в Канада. Но наистина зависи както от болницата и техниката, така и от силата за живот на малкото създание.
Да са ни живи и здрави дечицата  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт