Да се притеснявам ли?

  • 1 134
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте! Незнам дали да питам, но все ме мъчат едни притеснения за синът ми Симеон. Той е на 1 година и 1 месец и не прави някои неща, които трябва да прави за тази възраст. Например не се изправя в кошарата и все още не прави опити да върви. Не пълзи и не може сам да се изправя. Той прекара 5 месеца в стремена на Павлик за дисплазия на тазобедрената става и предполагам, че от това малко се забави. Водихме го при невролог - според него детето умствено е добре, само е обездвижен заради стремената. Според докторите има слаба съединителна тъкан. Това било обяснението за по-късното вдигане на главичката,  за падналия клепач и за дисплазията. Иначе е комуникативен и разбира всичко. Забравих да кажа - има направени генетични изследвания по време на бремеността, които са добри. Има и трансфонтанелна ехография в 3-ти месец - и там всичко е наред.

# 1
  • Мнения: 6 164
Абсолютно непрофесионалното ми мнение е, че има съвършено здрави деца, които на 1 г. и 1 мес. още не могат ходят и никога не са лазели. Следователно при дете, което е имало определени проблеми с двигателната функция, които както казваш допълнително забавят процеса, е нормално все още да не ходи. Но за това е най-добре да се обърнеш към специалист.

# 2
Да, нормално е.
Детето ми прекара с ортопедични гащички 3 месеца заради луксация на едното и сублуксация на другото краче, проходи на 1 годинка и 2 месеца, но преди това изкарахме курс рехабилитация - масажи и гимнастика.
Главичката също започнахме да си я държим края на третия месец.

# 3
Благодаря ви много за отговорите. И ние го водим на рехабилитация и масаж, май само се притеснявам излишно Simple Smile Благодаря отново!

# 4
  • Мнения: 6 164
Аз пак ти казвам - здрави деца прохождат на година и половина.

# 5
Благодаря ви много за отговорите. И ние го водим на рехабилитация и масаж, май само се притеснявам излишно Simple Smile Благодаря отново!
И аз се притеснявах.
Оказа се, че роднините са се притеснявали и повече от мен. Но майчиния инстикт рядко лъже, аз от началото си бях уверена, че всичко ще се оправи много бързо при нас. Сега сякаш има въгленче на дупето и рядко сяда някъде, голям живец е.

Успех с прохождането!

ПП - На нас ни бяха казали и каква гимнастика да правим вкъщи всеки ден.

# 6
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Не се наемам да кажа дали вашето дете се развива нормално или не, тук думата имат лекарите. мога да споделя как беше при моята дъщеря коато сега е на 1 год и 7м. тя също е с рехава съединителна тъкан/халтави стави или още както там го наричат. Изправи се в кошарата на 11м, проходи на 1г и 2м,тогава и пролази ,  сама от земята без да се хване за опора се изправи на 1г и 4м.  Правише ми впечатление че първо проходи и чак тогава се научи да стои изправена без да се е подпряла на нещо Thinking   странно ама факт! И до ден денешен и много нестабилна. И аз се притеснявах водила съм е на невролог и ортопед поне по 4-5 пъти и какзват че за деца с халтави стави е нормално. 
Така че успокои се и се радваи на детенцето си  Peace

# 7
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Дъщеря ми проходи на 8м и половина, а започна да седи самостоятелно на 11м..Само си представете как се пада като знаеш да ходиш а не знаеш да седиш. По книга и това не е нормално но е факт така че дете по книга не се гледа.

Общи условия

Активация на акаунт