Захранване

  • 526
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте, доктор Слънчева!
Въпросите ми са няколко, дано не съм нахална.  Embarassed
Детето ми е на 5 месеца и десет дни.От десет дни захранвам със зеленчуци.Иначе е кърмено бебе.
Въпросите ми са:
1. Добре ли е за 1 месец да заместя 1 хранене, втория месец от захранването още едно хранене и така докато остане на кърмене само сутрин и вечер и общо на 5-кратно хранене?
2. Колко количество храна трябва да е приблизително едно заместено хранене - колко пюре изяжда детето на 1 хранене?
3. Необходимо ли е и какво количество кърма да добавям във вече заместените хранения?
4. Какво количество мляко трябва да приема до навършване на 1 годинка детето - достатъчно ли ще е кърмене сутрин и вечер?

Много Ви благодаря предварително за вниманието и за помощта, която ни оказвате.   bouquet
 

# 1
  • Мнения: 5 760
Детето е вече по-голяма и мажете захранването с новата храна да стане за 3-4 дни и да се дава поне още една седмица. след този срок можете да внесете друга нова храна.
Например захранвате с зеленчуково пюре за 3-4 дни и още една седмеца давате пълното количество. След това можете следобед да започнете захранване с каша. След кашата можете да започнете захранване с месни пюрета. Така за 2 м. до края на 7 м. детето ще приема всичко, което му е необходимо. На кърма ще бъде сутрин и вечер, което е достатъчно. Може към зеленчуковите пюрета да прибавяте по 30 -40 мл. кърма до необходимото количество-150-180 мл.
Количеството, което трябва да приема бебе на 5 м. за едно хранене е 150-180 мл. Това е количеството за пюретата и кашите.

Общи условия

Активация на акаунт