упражнения след секцио,кога?

  • 1 359
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 681
Здравейте приятели,преди 3 месеца и половина родих със секцио,имам малко корем и искам да го прибера,но незнам кога мога да започна с упражнения,коремни преси например.

# 1
  • Мнения: 630
Задължително след лекарско разрешение. На мен ми разрешиха да започна упражнения след втория месец, но това не важеше за коремни преси. Коремни преси след шестия.

# 2
  • Мнения: 357
знам, че може след 3-4 месец, но не много силови, въпреки че се скъсвам от упражнения покрай бебето от самото начало  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 326
Една приятелка сега роди със секцио, позволяват й упражнения от четвъртия месец след операцията.  Peace

# 4
  • Мнения: 4 784
По принцип казват, че след втория може леки упражнения, но ако чувстваш някакво придърпване или въобще напрежение около операцията, е по-добре да изчакаш до към 5-6 месец.

# 5
  • Мнения: 2 960
Принципно коремни преси  се препоръчват след четири-пет дори шест месеца от секциото.Разбира се зависи от няколко неща-първо как майката усеща  операцията си,доколко бързо закрепват мускулите там ,какво препърачва доктора при прегледите и не на последно място доколко е тренирана преди това коремната мускулатура на жената.Сега лично за мен-преди бремеността съм правила редовно коремни преси около сто и това години наред.След секциото самата аз почувствах добре мускулите си там след около два месеца-направих преглед ,доктора каза о.к. може да се започва постепенно натоварване.Четвъртия месец и петия след секциото правих около 50..............сега почти 11 месеца след операцията достигам отново hahaha до старите  си възможности.Но много е важно да не се претовари мястото....трябва да се внимава и задължително консулт с лекар.

# 6
  • Мнения: 1 371
На мен ми бяха казали след шестия месец.

# 7
  • Мнения: 8 999
Когато се почувстваш напълно възстановена /нищо отникъде не те придърпва, наболява и т.н./. Степента на натоварване също зависи от твоето общо състояние, независимо от месеците, които са минали от операцията.

# 8
  • Мнения: 961
Най-добре се консултирай с лекаря си, защото заздравяването на мястото от операцията е индивидуално.

# 9
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Зависи най-вече как е направено секциото. На мен ми направиха пластика и ми казаха, че мога да започна коремни преси след 40ден, а да забременея след 6 месеца.

# 10
  • Мнения: 4 555
Общо-взето лекар трябва да ти го каже.
Аз започнах упражнения след края на първия месец. На 2.5 месеца вече скачах на въже по един час. Коремни преси правя също от тогава.
Докторката ми каза, че след третия месец мога да се върна вече в залата за тренировки (по бойни изкуства), но аз ще изчакам до 6 месеца, че има някои екстремни упражнения там, за които мисля, че ми е рано.
Обаче още няколко седмици и се връщам newsm44

# 11
  • Мнения: 2 197
Това са глупости.
От 20-тия ден могат да се правят коремни преси. По-натоварващи упражнения - след 2-рия месец. Това ми го каза специалист кинезитерапевт. Ако чакаш да минат 6 месеца, за да почнеш упражнения...

# 12
  • София
  • Мнения: 3 524
Здравейте приятели,преди 3 месеца и половина родих със секцио,имам малко корем и искам да го прибера,но незнам кога мога да започна с упражнения,коремни преси например.
аз запончах около втория месец, може и по-рано и то доста интензивно ( е нямам главозамайващи успехи Laughing), но ако ти се чувстваш добре не е проблем и по-рано  Peace

# 13
  • Мнения: 521
Аз започнах с упражнения коремни преси месец след секциото но доста се поолях по 100 преси на ден и започна да ме боли операцията и естествено спрях Simple Smile
моят съвет е да започнеш с упражненията постепенно и плавно не като мен за да нямаш проблеми
иначе и аз мисля че около 20-30 дни след секциото можеш да започнеш с леки упражнения след 2-3 месеца коремни преси

Общи условия

Активация на акаунт