Сключване на брак в БГ посолство

  • 9 392
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 248
Здравейте на всички.

За първи път пиша във вашия подфорум, надявам се на вашата подкрепа и помощ.

Моя близка приятелка иска да сключи брак с гражданин на Бангладеш, но мислят да направят това в българското посолство в Индия.
Имате ли представа какви документи им трябват за това и на двамата и брака се счита за легален за БГ, нали? Т.е. младежа може да дойде после свободно тук.

Предварително ви благодаря за помоща.

# 1
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Не мисля, че посолството ще се съгласи. Просто пример, но тук в Германия посолството в Берлин отказва такива процедури. За документите, не вярвам, че някой в форума може да ти даде достоверна информация. Защо не потърсите в нета телефоните на посолството и да се обадите.?

# 2
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
нека да питат дали ще им склю4ат брака в бг посолство, защото за бг-алжирска двойка в тунис ,отказаха, и те го склю4ват в момента в алжирското в тунис, после ще трябва да легализират докумнетите в бг!тоест не знам дали изобщо влиза в опциите на нашите посолства и бракосъ4етание- както каза послани4ката ни тука,не са упълномощени!

# 3
  • Мнения: 2 952
   Трябва да се пита в посолството , защото при всяка националност има различни правила.Смесените бракове не са под  един знаменател, има различни международни споразумения между двете    участващи  държави . После още може да се попита в дома на младоженеца  по местоживеене на  момичето да речем .Те имат много информация.Те не правят само церемонии , а са и доста компетентни и знаят за международните бракове , за документите , за това кое се признава и кое не и как се прави  , та дори и къде.Поне така беше в Пловдив навремето(преди 5 г. , а сега мисля , че ще са още по- по ... Simple Smile ) .Доволна съм от информираността им.Успех на двойката!

 

# 4
  • София
  • Мнения: 6 248
Благодаря ви, момичета   bouquet

Моята приятелка е в Кипър в момента, а младежа е в Бангладеш и за това е малко трудно цялото това нещо. Ще и пиша да се свърже директно с посолството ни в Индия и да пита там.

# 5
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
А каква е националността на бъдещия младоженец?
Сега се сетих че родителите на мъжа преди повече от 40г са сключили брак в немското посолство в София.
Защо не пробвате да питате и в негово посолство, ако правилно съм разбрала- посолството на Бангладеш в Индия./ БГ мисля,че ще откаже/.

# 6
  • Мнения: 3 880
Просто пример, но тук в Германия посолството в Берлин отказва такива процедури.
Аз познавам двама (мъж и жена) сключили брак в посолството ни в Берлин, но е било преди няколко години, може в последствие да са отменили тази "услуга".
catty m, а приятелката ти защо държи да е в посолството? Защо не се оженят в Индия (там където се женят и индийците)? Тя така или иначе ще трябва да вади някакви документи и може направо да си извади такива за брак в чужбина, така в посолството ми се струва малко сложно newsm78

# 7
  • Мнения: 558
http://www.mfa.bg/delhi/index.php?option=com_content&task=vi … 48&Itemid=401
Тук има подробна информация за посолството в Делхи,може да се обадите или да пишете и по мейла, по принцип във всички посолства може да се сключва граждански брак, май в повечето случаи опира до желанието на хората в посолството. От там най-добре могат да ви кажат каква ще бъде процедурата, но при всички случаи за българския гражданин ще трябва да се представи удостоверение за семейно положение, има и едно друго семейно положение, което за сключване на брак с чужденец в чужбина, издават се от общината по постоянен адрес на лицето, ако няма да е лично тук, трябва да се вземе от изрично упълномощено лице.

# 8
  • Мнения: 1 488
Аз и съпруга ми сме от различни държави и сключихме граждански брак в трета държава. Но не в посолството, а там където се сключват браковете за гражданите на тази държава. От там ти издават свидетелство, което съответно легализираш и с него после в родната си държава доказваш че си сключила граждански брак.
Та мисълта ми беше защо де не попитат как стоят нещата в направо на мястото за сключване на брак в Индия. Дали въобще сключват брак между чужденци.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 248
Ами приятелката ми е питала в посолството ни в Кипър и от там са й обеснили, че могат да го оженят и впосолството ни в Индия и какви документи трябват. Аз я посъветвах да с еобади и в посолството ни в Индия, за да е сигурна. А защо точно там са решили да се оженят, не знам, честно казано (тя е в Кипър и общуваме само чрез СМС-и).

Ще и кажа и за варианта за скючване на брак в гражданското, или както там се нарича, в Индия.

А каква е националността на бъдещия младоженец?

Ами младоженеца е от Бангладеш.

Благодаря ви много за помоща. За нея е исключително важна тази стъпка, дано всичко премине добре и успешно.

# 10
zdrasti!pi6a,za6toto sam omajena v bangladesh.ne sam sigurna,4e mogat da sklu4at braka v posolstvoto.nie sklu4ihme brak v bangladesh,sled tova procedurata e slednata-parvo pe4at ot policeisko upravlenie v bangladesh,sled tova,otivat v bg posolstvoto v india,iskat pe4at,koito edin vid priznava dostovernostta na dokumenta.sled tova,tq se pribira v bg,dava go za prevod i legalizaciq i togava go registrira po postoqnen adres.az tova napravih i sega bg dokumenta e v bangladesh.

# 11
ako iska6,moje da si razmenim e-mail,za da obqsnq po podrobno,kak stoqha ne6tata pri men.sledva6tite 5-6 dena,nqma da sam na komputara,6te si hodq na selo,no kato se varna,6te proverq i ako iska6 mojem da napravim vrazkata

# 12
  • Мнения: 48
zdraveite az sam balgarka koiato se ojeni za pakistanec v balgorskoto posolstvo v islamabad ne e trudno i mojat saprug mnogo lesno doide v balgaria bez nikakvi problemi.ako iskash mi pishi na email renikambo@mail.bg i shte ti obiasnia vsi4ko.

# 13
  • Мнения: 48
sled kato sklu4ih brak v posolstvoto na maja mi my dadoha visa s cel svatbeno pateshestvie v bulgaria i tuk lesno my opravih dokumentite.samo 4e tvoita priatelka triabva ot bulgaria da si prigotvi dokumenti.vse pak mi pishi na emaila shte ti kaja.niama nujda brak v bangladesh moje napravo v posolstvoto zashtoto na mene mi kazaha 4e brak v pakistan ne v posolstvoto ne se priznava.mogat da se ojeniat v posolstvoto i sled tova zaedno da se vranat posle tuk dokumenta go izdavat v balgarski variant.priznavat go vednaga zashtoto sa jeneni v bulgarsko posolstvo po bulgarskite zakoni.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 248
Благодаря на всички за отговорите. Вчера научих, че моята приятелка е сключила вече брак с младежа в неговата родина Бангладеш. Щели сега да ходят до нашето посолство в Делхи, но не разбрах за какво точно, а в момента нямам никаква връзка с нея Sad

Общи условия

Активация на акаунт