А за колегите си има ли какво да кажете?

  • 2 834
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 897
Колегите-това са хората, с които работим и прекарваме по-голямата част от деня си, с които  се сприятеляваме или пък излизаме на по бира след работа.Често и това са хората които непрекъснато ни дразнят с навиците и поведението си, вгорчават ни деня с постъпките си или ни издънват пред шефа. Това са хората с които споделяме радостите и грижите в семейството си и които коментираме вечер в къщи с близките си.
Та има ли какво да споделите за колегите си-харесвате ли ги или не, възхищавате ли им се или ви дразнят, разбирате ли се или избягвате да контактувате с тях, работите ли добре в екип?

# 1
  • Мнения: 5 940
Сред колегите са най-добрите ми приятели. От друга страна веднъж загубих приятелство, заради конкуренция на работното място.

# 2
  • Мнения: 139
За съжаление меко казано не харесвам сегашните си колеги. Sad
А на предишната ми работа бяха страхотни, повечето вече работят на различни места, но си останахме приятели.

# 3
  • ТАМ КЪДЕТО ИМА ВОДИЧКА
  • Мнения: 82
Колкото и да е напрегната работата ни се разбираме страхотно.
За мен  работата е удоволствие.

Пожелавам на всички такива колеги!

# 4
  • Мнения: X
 С голяма част от тези,които напуснаха все още сме приятели,новите в много отношения ме дразнят и извън работа нямам особено желание да ги виждам...твърде различни сме като хора.

# 5
  • Мнения: 600
в офиса е страшен купон - много се веселим. иначе някои хора са готини, други - не чак толкова. на една възраст сме, имаме едни и същи интереси. обстановката е много приятна. е, един-двама ме дразнят с някои свои прояви, но на фона на общото веселие не ми пука.

# 6
  • Мнения: 5 647
По-голяма част от колегите ми са страхотни. Разбира се, има и малки изключения, но не може всичко да бъде идеално. Иначе сме страхотен екип.

# 7
  • ТАМ КЪДЕТО ИМА ВОДИЧКА
  • Мнения: 82
ЗАПОЧВАМ ДА СИ МИСЛЯ,ЧЕ БРОЯТ НА КОЛЕГИТЕ Е ВАЖЕН.
АКО МОЖЕШЕ ДА СЕ РЕДУЦИРА ДО ОПТИМАЛЕН БРОЙ ГОТИНИ КОЛЕГИ ЩЕШЕ ДА Е СУПЕР newsm78

# 8
  • Мнения: X
А аз забелязвам,че колкото по-малко сме,толкова повече се дразним един от друг. Обяснвам си го с това,че така работата е повече и всеки гледа да прехвърли по-досадните задължения на останалите. Мен лично ме дразни,че определени хора винаги нещо не са разбрали,правят се на ударени,когато се иска нещо от тях ,много говорят,а малко действат,мързи ги да се научат да работят с елементарни програми, и поради това постоянно ме занимават с глупости.Преди,когато бяхме повече, не беше точно така Thinking

# 9
  • ТАМ КЪДЕТО ИМА ВОДИЧКА
  • Мнения: 82
Преди 2 дни направих една година във фирмата.Ние сме трима човека и никога никой не се е правил на ударен по отношение на работата.Шефката и колегата винаги ми помагат ако имам проблем-добър екип сме - явно сме късметлии..

# 10
  • Мнения: 8 999
Нямам проблем с колегите - щом работим в една служба, то значи имаме и еднакви цели и интереси /да реализираме съответните цели/. Не бих работила работа, която не ме привлича - следователно и хората, с които сме в един екип също са привлечени от съответната работа. Това ни сближава, но и предполага някаква еднаквост още преди да сме избрали и постъпили на съответната служба. Много от най-близките ми приятели са ми колеги. С останалите може и да не съм съвсем една и съща кръвна група, но конфликти нямам.
Не понасям само една колежка, защото е безкрайно приказлива и много ме уморява.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 707
Имам един дразнител тук, уж ни се пада нещо като шефка.Когато трябва да ти даде отговор никва я няма.Когато не и искаш мнението те залива с въпроси и измислени упреци.Липсва ли за нещо от офиса, работата си върви и си пея.Дано шефа вземе ,че я премести в някой от другите офиси и ни отърве от нея.Иначе другите ми колеги са страхотни и нямам никакви проблеми с тях.

# 12
  • Мнения: 4 841
Не обичам да смесвам служебните отношения с личните, защото имам горчив опит от такова смесване. Там сме да свършим определена работа и да постигнем определени цели, не да се харесваме и да купонясваме заедно. 12 години работих във фирма-мастодонт със 120 човека администрация, та съм достатъчно обръгнала на ВСЯКАКЪВ вид взаимоотношения. И гледам да си ги спестя. Като ми остане време, влизам във форума, вместо да си бъбря с колежки. Конфликти - само на служебна основа. Не премълчавам нещата, които ще навредят на работата. Личните просто не ме интересуват.

# 13
  • Мнения: 289
Аз пък искам да се похваля!

Наложи ми се да работа с една жена за около 4-5 месеца. Миналата седмица (не знам поради какви причини) се премести в друг офис - няма по-щастлив човек от мен в момента  newsm44 newsm68 newsm44
Не знам и аз как издържах толкова време винаги мазна коса, мръсни дрехи и адска миризма на пот, примесена с "аромат" на манджа и цигари  Sick

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 11:53 от Gorgeous

# 14
  • София
  • Мнения: 2 623
Ха ха ха - аз цяла тема пуснах преди време
ти викаш да кажа нещо  Joy
Сега ще го спестя, защото роман мога да напиша  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт