неспираща кашлица

  • 2 635
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Здравейте майчета,пиша,защото не знам какво да правя вече.Бях писала и преди,но се видях в чудо Sad Росен покашля,като честота не е много,но е някак си тресгава кашлицата ходихме при педито,прегледа го и нищо всичко е на ред-дробчетата са чисти,гърлото-кристално,но въпреки това кашля.Педи мисли,че може да е от зъбите или според нея нещо хронично което го дразни(нещо във въздуха,миризми)мия със доместос прах от секциите трия с пронто тупам всеки ден,с прахосмукачка всеки ден старая се да е колкото се може най-чисто,но чак стерилно не е.Изписа му някакви капки за отхрачване,но пак същото.Искам да пробвам с някакво чайче,но не знам какво.Моля майки,които имат подобни случаи да ми пишат приемам съвети от всеки.БЛАГОДАРЯ ви преварително   Hug  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 393
Смени препаратите с които чистиш и виж дали има разлика. Освен това не е зле да се направи изследване на секрет от гърлото, нищо че според педиатърката е "кристално".
Успех             bouquet

# 2
  • Мнения: 144
Взеха му секрет от гърлото и от нослето и имаше гъбички и го лекувахме,а преди миех с обикновен препарат за плочки,който миришеше много силно и за това го смених с доместос

# 3
  • София
  • Мнения: 2 658
Доместоса съдържа белина все пак и може да го дразни, а и Пронтото има силна миризма. Пробвай една седмица да миеш само със сапун и вода и ще видиш има ли разлика. Нищо чудно да е алергично.

# 4
  • Мнения: 26
хм, много странно, на мен нищо не ми казаха за вариант за алергия..... просто кашлица и хрема...

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
А мога да те посъветвам да проветряваш повече.Знам че сега е студено, но аз спалнята до обяд я държа отворена, докато детето е в другата стая на топло.После я затоплям, слагам го да спи и проветрявам хубаво в хола.Той сега Велизар ходи на ясли, но събота и неделя така процедирам, ако не сме на вън.Може да има алергия от домашен прах.Дано да не е това, защото колкото и да чистиш, винаги остава в матрака на леглото, меката мебел и т.н.
Успех!

# 6
  • Мнения: 5 393
Взеха му секрет от гърлото и от нослето и имаше гъбички и го лекувахме,

А сигурни ли сте, че сте излекували гъбичките? Стрептококите и стафилококите са много упорити. С антибиотик ли ги лекувахте? Направихте ли контролно изследване на секрета? Прави се поне 2 седмици след като е спрян антибиотика, защото ако се направи по-рано, резултатите излизат отрицателни, защото антибиотика все още действа.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 570
Взеха му секрет от гърлото и от нослето и имаше гъбички и го лекувахме,

А сигурни ли сте, че сте излекували гъбичките? Стрептококите и стафилококите са много упорити. С антибиотик ли ги лекувахте? Направихте ли контролно изследване на секрета? Прави се поне 2 седмици след като е спрян антибиотика, защото ако се направи по-рано, резултатите излизат отрицателни, защото антибиотика все още действа.
Da, to4no taka. Ta pusnete novo izsledvane i ako moje test za alergii.

# 8
  • Мнения: 144
аз малко късно отговарям но гъбичките са candida-получавали се от антибиотик и наистина имаше ангина преди време и доктора(уши,нос,гърло)ми каза.А стрептококи и стафилококи не откриха

# 9
  • Мнения: 774
Може и да е от сухия въздух, особено, ако имате парно вкъщи. Може да слагаш съд с вода, близо до парното.

# 10
  • Мнения: 774
Забравих да напиша, че ако се съмняваш за алергия, може да настояваш пред доктора да направи пълна кръвна картина с диференциално броене. Хем да се види броят на левкоцитите, СУЕ-то, хем - броят на еузинофилите. Т. е. ще се определи дали има някаква инфекция, или има алергия, или детенцето ти е напълно задраво.

# 11
  • Мнения: 144
Определено ще поискам направление и ще направим необходимите изследвания.БЛАГОДАРЯ ВИ МНОООГО    bouquet    bouquet    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт