За любителите на пил.сърца и воденички

  • 5 763
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 192
Досега само взаимствах от форума,но днес ще споделя една моя измислена,но много сполучлива рецепта за пил.сърца,които спретнах вчера.Та значи един пакет сърца го оставих да се размрази,измих ги хубаво и сложих да ги варя с едно листче даф.лист.Така около час.През това време запържих две глави лук,добавих бекон.Като се позапържиха добавих един буркан гъби от малките и 3с.л.доматено пюре.След 10мин.добавих и сърцата с част от бульона в който са врели и подправките.При мен бяха шарена сол,пикантина,черен пипер,чубрица,соев сос и малко лимонов сок.Оставих го да клокне още 10мин.и добавих 4с.л.заквасена сметана.Свалих от котлона след 5мин.Получи се страОтно мезе за винце и биричка.Мъжо изяде почти цялата тенджера,а той е доста махнат.Надявам се да ги опитате и да споделите дали ви харесват. Grinning
P.S.Ако искате да има повече сосче(защото е много вкусно)можете да сложите повече бульон от сърцата и после да го сгъстите с малко брашънце размито в студена вода.

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 10:02 от мам4е 2

# 1
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Какво ти мезе, то направо си е манджичка  Laughing Копирах си рецептата и непременно ще я пробвам, защото у дома много обичаме пилешки дреболийки  Laughing

# 2
  • Мнения: 192
Наистина става като манджичка.
Само да кажа да внимавате ако слагате шарена сол и пикантина да внимавате,че при мен стана малко соленичко и изпи повече вино Wine Glass Wine Glass и днес все едно bambam

# 3
  • Мнения: 1 122
Малееее колко вкусно си го представям.Със сигурност ще го пробвам, защото много обичам сърца.

# 4
  • Мнения: 192
Наистина е много вкусно.Мъжо като ги изяде ме пита кога пак ще направя и може би утре това ще ни е менюто. Laughing
Който го сготви,моля да каже дали са му харесали по този начин сърцата. baby_neutral

# 5
  • Мнения: 1 655
Ще пробвам и ще докладвам, дано да е скоро.

# 6
  • Мнения: 192
Ще пробвам и ще докладвам, дано да е скоро.
Дано.Ще чакам с нетърпение отзиви. Laughing

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Аз така правя дробчета и сърца:


Аз запържвам дробчетата до полуготовност, слагам предварително сварени пилешки сърца, гъби, бекон, моркови и кис.краставички на кубчета, като се позапържат и те, доливам 1 к.ч. бяло вино. След като поизври виното, слагам 1 ч.ч. доматен сок, след като поизври и той, поръсвам с чер. пипер, сол, пресован чесън и 1/2 кут. топено сирене, разбърквам да стане еднородно смес и свалям от котлона.

# 8
  • Мнения: 1 122
Сготвих ги най-после:



Много вкусни станаха.

# 9
  • Мнения: 192
Браво!
Чудесно изглеждат и много се радвам,че са ви харесали Laughing

Общи условия

Активация на акаунт