Разбрахте ли къде е това ново Даун изследване?

  • 6 119
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 280
Сега по новините татенцето ни чуло за тази новост още от втория месец по кръвен тест и с 98 процента точност  вероятно в частен центтър се прави Thinking
Моля кажете къде ако знаете та да избегна аминоцинтеза ако има такова чудо вече.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
По телевизията на казаха, но ми се струва, че става въпрос за Майчин дом и проф. Кременски.
И аз съм много заинтригувана, с ниска плацента съм и амниоцентеза не мога да правя, така че бях се отказала от БХС заради несигурните резултати, но на това изследване може да се пробвам, макар че съм в 5 месец.
Някой ако има с повече инфо да казва.

Иначе бях чела че в Англия има подобно изследване, явно вече се въвежда и тук. Сигурността е доста по-висока от БХС, около 90%.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=225035.0
Ако,има такова нещо момичета в тази тема ще ти обяснят Peace

# 3
  • Мнения: 137
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=225035.0
Ако,има такова нещо момичета в тази тема ще ти обяснят Peace


Мисля, че това е най-неуместната тема, в която може да се пита

# 4
  • Мнения: 280
Aми и аз още не съм разбрала къде е но в репортажа са показали вече чакащи семейства което значи че някъде работят по въпроса. Ще пиша ако разбера.

# 5
  • София
  • Мнения: 418
това което показаха като чакащи семейства беше в Майчин дом на 14 етаж,но дали там се прави новото изследване не знам

# 6
  • Мнения: 2 070
Момичета, не знам някой друг гледал ли е участието на проф. Кременски в Сутрешния блок на К1. Има промени в Националната генетична лаборатория в Майчин дом, където се прави БХС и останалите генетични изследвания. Болницата е закупила два нови апарата, които са по-добри. Резюмирам от интервюто:

- изследването /БХС/ вече ще може да се прави във втория месец от бременността - досега се правеше мужду 16-19 седмица. Това ще позволи на майките, при които рискът е много висок да вземат решение за легален аборт /у нас аборт се разрешава до 12г.с./.
- увеличава се надеждността на изследването- от 70 на 90% ще е по-категорично за риска..това не мога да го обясня. Според професора това ще намали броя на стресираните жени, на които е показан висок риск. Просто по-качествена диагностика, ще се минимизират фалшивите бройки, на които е показан риск.
- резултатът ще може да се получава до час и полвина-два - досега ставаше за 4 дни, а за хората от провинциата - за 5-6-7 заради пратките с куриер и т.н.
- Майчин дом ще предлага на жените, които си го правят, докато чакат, тоест в рамките на тези два часа, да направят измерването на гънката на вратлето - на видеозон в МД. мисля слещу заплащане около 20 лева.
- На въпроса за цената на БХС, Кременски отговори, че ще струва 40 лева. Не знам дали вече са въвели промяната, аз си го направих наскоро за 25лева.
- работи се по въпроса резултатите да се качват в интернет и родителите да имат достъп до тях със специален код
- продължават да работят по въпроса поне част от цената на изследването да се поема по каса, както е в САЩ, Канада и ЕС...
- масовото изследване на новородените ще стане по-бързо и ще е с по-качествени резултати - тук не съм сигурна, но понеже следя Кременски от известно време и май става дума за изследването за фетилкетонория, което е някакво генетично заболяване, което е добре да се хване навреме... Не знам дали изследват всички бебета или само родените в Майчин дом.
- Кременски за пореден път подчерта необходимостта от масов скрининг и се обърна към майките, деликатно обвиниха лекарите, че заблуждават жените, че такива изследвания трябва да си правиш само ако си над 35 години.

Става дума за същото иззследване, което се правеше и досега в Майчин дом на 14 етаж просто има малко промени. Затова заглавието на темата не е много адекватно на ситуацията. Нищо лично, само казвам, защото може някой да се заблуди, че правят нови генетични изследвания.

# 7
  • Мнения: 280
Много благодаря че осветлихте неяснотата ми Simple Smile
Дано метода да е нов и толкова точен Simple Smile

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
Само да поясня, че може да се прави само до 13 седмица. Поне така ми казаха по телефона.

# 9
  • Мнения: 137
Не разбрах има ли конкректни седмици, до 13-та, но това значи ли че може да се направи в 9-та например?

# 10
  • Мнения: 820
Момичета, понеже съм правила такъв тест в чужбина. Мога да поясня какво представлява. Теста комбинира изследване на бета ЧХГ и фето протеин със замерване на вратната гънка на бебето. Прави се доколкото аз знам при навършена 9 седмица до 13. Според Интернет ресурсите достоверността е около 90 %. При мен обаче даде много висок риск (1:36), наложи се амниоцентеза, от която резултата беше нормален. Мисълта ми е, че и при този тест може да има фалшиво положителни резултати.

# 11
  • Мнения: 630

- масовото изследване на новородените ще стане по-бързо и ще е с по-качествени резултати - тук не съм сигурна, но понеже следя Кременски от известно време и май става дума за изследването за фетилкетонория, което е някакво генетично заболяване, което е добре да се хване навреме... Не знам дали изследват всички бебета или само родените в Майчин дом.
-
Всички новородени се изследват освен за фетилкетонория, също и за хипотиреоидизъм. Пише го в епикризата по принцип.

# 12
  • Мнения: 315
Ето един линк от друг форум по темата - http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=budeshtimaiki&Number= … ;part=11&vc=1

# 13
  • Мнения: 137
Момичета, понеже съм правила такъв тест в чужбина. Мога да поясня какво представлява. Теста комбинира изследване на бета ЧХГ и фето протеин със замерване на вратната гънка на бебето. Прави се доколкото аз знам при навършена 9 седмица до 13. Според Интернет ресурсите достоверността е около 90 %. При мен обаче даде много висок риск (1:36), наложи се амниоцентеза, от която резултата беше нормален. Мисълта ми е, че и при този тест може да има фалшиво положителни резултати.

Аз съм правила бета ЧХГ и фето протеини в България и замерване на вратната гънка, но май не е това  newsm78

# 14
На мен ми предложиха такова ранно изследване, ако го желая, но хормоните трябвало да се изследват в Гърция и това доста оскъпяваше изследването. Дано това изследване да дойде по-бързо и при нас за да е достъпно за повече хора Praynig

Общи условия

Активация на акаунт