Помогнете!Съсипвам си новите тенджери

  • 3 100
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 994
Много моля за помощ.преди два дни си купих 3 нови тенджери за 60 лв и то намалени.изглеждат много красиво, но след първото готвене се появиха на едната цветни петънца на дъното  #Crazy И друг път ми се е случвало, но на стари тенджери и не знам на какво се дължи?Аз ли не правя нещо както трябва или се дефектни тенджерите и да се опитвам да ги връщам  Crossing Arms Толкова ми харесват, но определено нещо не е наред, а не съм загаряла нищо...сготвих супа  Tired
Благодаря ви предварително за мненията

# 1
  • Мнения: 22 343
При мен същото се случи с една чисто нова тенджера за много пари.
Точно след две готвения се появиха едни цветни петънца които с нищо не се махат. Имам чувството че си е от самият материал и явно има някакъв дефект. Но тъй като не я купих от БГ няма как да я върна и да попитам защо се случи така.
И аз готвих супа. ))))

# 2
  • София
  • Мнения: 302
Като ми се появи подобно нещо, го чистя с Клеанси препарат от Цептер. Но аз ползвам повече такива съдове и не знам дали ще действа при други.

# 3
  • Мнения: 994
Ами реших и ги върнах , защото мисля,че тези петънца може и да са вредни.Все пак става въпрос за храна, но много ми харесваха  Confused Сега се чудя какви да си взема и да са  качествени, но все пак на поносима цена  Praynig
Благодаря за отговорите

# 4
  • Мнения: 1 006
И на мойте се появяват подобни шарки Mr. Green, но и през ум не ми е минало да ги връщам някъде....иначе са пет броя за 300 и кусур лева, та мисля, че са относително добри, Привилег са

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
И на мойте се появяват подобни шарки Mr. Green, но и през ум не ми е минало да ги връщам някъде....

Разбира се. На какъвто и котлон да готдиш, каквито и да са ти тенджерите, пак няма да останат като чисто нови след готвене в тях.

# 6
  • Мнения: 994
И на мойте се появяват подобни шарки Mr. Green, но и през ум не ми е минало да ги връщам някъде....

Разбира се. На какъвто и котлон да готдиш, каквито и да са ти тенджерите, пак няма да останат като чисто нови след готвене в тях.
Права си, но още след първото готвене  Shocked според мен не е нормално

# 7
  • Мнения: 994
дайте идеи, моля ви  Praynig  какви да си купя сега, че да не се унищожат след ден два

# 8
  • Мнения: 533
дайте идеи, моля ви  Praynig  какви да си купя сега, че да не се унищожат след ден два

За да не се унищожат бързо си купи глинени. Joy
Не се вдетенявай , и мойте са с петънца и все още сме живи Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 466
Моите са от години и изглеждат като нови. След всяко готвене естествено от продуктите остават петънца, но ползвам един препарат Pulirapid , от който  само като се сложат няколко капки изчезват. Дори със същия препарат мия сифоните и мивката. Каквато и тенджера да си купиш все ще става така. Даже и вода само да превариш от варовика остава бяло на дъното, но с препарата супер лесно се маха.

# 10
  • Мнения: 4 290
И моите са на петънца след всяко готвене.  Mr. Green Мислех, че след като плота е керамичен тенджерите ще се запазят като новички по-дълго време, но съм грешала. Аз почиствам петната, те пак се появяват... И така.  Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 8 999
А къде са петната - отвътре или отвън. На моите тенджери им се появяват петна от външната страна на дъното, ако съм я сложила на загрят котлон с мокро дупе. Откакто внимавам да е суха тенджерата, не съм забелязала нови петна.

# 12
  • Мнения: 22 515
Моите тенджери също имат такива петна на дъното,имам специален препарат на фирмата,от която са правени и ги мия с него,като се появят.Мисля,че е нормално.Петната са синкави,като окислени,тенджерите ми са немски ,от стомана с двойно дъно.

# 13
  • Мнения: 994
Моите тенджери също имат такива петна на дъното,имам специален препарат на фирмата,от която са правени и ги мия с него,като се появят.Мисля,че е нормално.Петната са синкави,като окислени,тенджерите ми са немски ,от стомана с двойно дъно.
Да!Точно такива петна стават.И казваш,че това излиза със специален препарат..... Супер   bouquet Можеш ли да ми кажеш ти какъв точно ползваш, защото и аз си бях взела такива немски с двойно дъно

# 14
  • Мнения: 22 515
Да!Точно такива петна стават.И казваш,че това излиза със специален препарат..... Супер   bouquet Можеш ли да ми кажеш ти какъв точно ползваш, защото и аз си бях взела такива немски с двойно дъно
Ами марката на тенджерите продава препарата.Ще ти пиша на личи.

Общи условия

Активация на акаунт