Печен патладжан

  • 10 524
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 311
Мили дами, дайте идеи за гозби с печен патладжан

# 1
  • Мнения: 5 001
Кьопоолу...,ама то е към салатите.... newsm78

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
режеш надлъжно и панираш с брашно-яйце-галета.

сервираш с лимонов сок или чесново-млечен сос. става жестоко Peace
може да изпържиш и чушки и да сервираш върху доматен сос или със сирене.

иначе за салати, пастети варианти има много

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Преди няколко дни правих мусака, като след запържването на каймата добавих няколко печени патладжана нарязани на кубчета и 4-5 скилидки чесън нарязани на филийки. Останалото е като при класическата мусака. Поне както я правя аз- с кайма, картофи, лук, морков, подправки и запечена в тавичка.
Забравих да кажа, че патладжана ми беше печен, след това обелен и замразен.

Сещам се една рецепта за пълнен патладжан с ориз, кайма и зеленчуци, но трябва да е суров. Не знам дали ще се получи с печен.

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 17:07 от Анелиз

# 4
  • Мнения: 7 474
Салата с майонеза и чесън или мусака  Peace

# 5
  • Мнения: 3 036
Аз бих предложила с чесън,мляко и копър,като тиквички.
А тук ти давам и една рецепта от списание "Жената в кухнята".
1 килограм патладжани се нарязват на филии ,посоляват се, изцеждат се и се изпържват в горещо олио.
Половината от тях се нареждат  на дъното на тавичка.Върху тях се разстила 250 грама сирене,да е настъргано.
Сиренето да е смесено със ситно нарязан магданоз и черен пипер.След това се нареждат кръгчета от домати(ако обичате)и върху тях останалите патладжани..
Отгоре се изсипват малко мазнина.
Ястието се залива със 2 яйца и 200 мл.прясно мляко и се пече в силна фурна.
Поднася се с чесън и кисело мляко.

# 6
  • Мнения: 311
Момичета, благодаря за рецептите. Нямах възможност да го направя по-рано. Ще ги пробвам всичките, понеже имам много патладжан във фризера.

# 7
  • Мнения: 1 352
Свекърва ми го прави много вкусно!
1. Издълбава патладжаните като лодка, послоява и оставя да си пуснат водата.
2. Нарязва сърцевината на дребно. В тенджера запържва лук, морков, чушка, картоф, домат (всичко на дребно) и сърцевината.
3. С тази смес пълни патладжаните и пече.
Ястието е хубаво студено Peace.

По подобен начин се пълнят с кайма и ориз.

# 8
  • Мнения: 311
Свекърва ми го прави много вкусно!
1. Издълбава патладжаните като лодка, послоява и оставя да си пуснат водата.
2. Нарязва сърцевината на дребно. В тенджера запържва лук, морков, чушка, картоф, домат (всичко на дребно) и сърцевината.
3. С тази смес пълни патладжаните и пече.
Ястието е хубаво студено Peace.

По подобен начин се пълнят с кайма и ориз.

Това и аз го правя с пресни патладжани, на работата е там, че моят е печен от фризера.

# 9
  • Мнения: 27 524

Това и аз и майка ми го правим, ястието е турско и се нарича имамбаялдъ  Simple Smile Яде се студено. Превежда се "имамът припадна" (толкова вкусно му било) Laughing

Тук и аз си купувам печен и замразен патладжан на филии, ама не е обелен  Crossing Arms Ползвам го със зеленчуци и със сос за върху кус-куса (истинския, не макароните), ям си го и задушен, пак с други зеленчуци, ям си го и просто размразен и затоплен с кисело мляко и чесън  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 481
Майка ми, която скоро се върна от Италия, днес ме почерпи с интересна италианска гозба. Патладжани (печени или варени), в нашия случай бяха варени от фризера, се смилат с хляб, риба тон, яице и подправки и се омесват кюфтенца, които се запичат във фурната. Може рибата да се замени с колбас по избор. Ако представлява интерес, утре ще се обадя на майка ми, за точните съставки и пропорции.

# 11
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Освен дадените рецепти тук се сещам за патладжан бюрек - 2 филийки печен патладжан се слепват с 1 резен сирене по избор, хубаво се притискат, овалват се в яйце и галета и се пържат до готовност.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 866
Често правя патладжан от фризера (т. е. печен, нарязан и замразен) с пилешко месо и сметана. Чесънът, разбира се, е задължителен.

# 13
  • Мнения: 311
Често правя патладжан от фризера (т. е. печен, нарязан и замразен) с пилешко месо и сметана. Чесънът, разбира се, е задължителен.
Може ли опишеш как точно го приготвяш?

# 14
  • София
  • Мнения: 4 866
В загрят тефлонов тиган слагам пилешкото месо, нарязано на хапки. Като се зачерви, слагам патладжаните, чесъна и сметаната. Задушавам няколко минути. Накрая поръсвам с черен пипер и босилек. Приготвянето отнема 15-20 минути.
Довечера ще опитам вариант с телешка кайма и понеже е по-мазна от пилешкото, мисля да заменя сметаната с извара.

Общи условия

Активация на акаунт