Как сте с Английския?

  • 2 417
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 038
Ето каква ми е идеята.Тук са пускани всякакви теми за БГ правописа,но дали знаем макар и елементарни правила и по Английски.Аз лично нищо не знам.Записах курсове, от които не знам какво ще науча за толкова кратко време.Предполагам, че подобна тема ще бъде интересна и полезна за незнаещите като мен.
Предлагам всеки който знае нещо да се записва в темата.
Ето аз не знам например кога се ползва "а" и кога "an",както и "is", "are"
Не съм наясно и с личните местоимения,как се сформира правилно изречение,как думите от единствено число могат да се превърнат в множествено и ей такива неща.Мойте знания са дотам, колкото да пипитам как се казаваш и да отговоря. Sick

# 1
  • Мнения: 768
"is" е "е" за единствено число, "are" е "са" за множествено число.
"а" се слага винаги пред съществително, когато се отнася за едно нещо, "аn" е когато съществителното започва с гласна буква / w и y се смятат за съгласни.
Множествено число в повечето случаи става с "s" накрая на думата.

# 2
  • Мнения: 17 401
Мойте знания са дотам, колкото да пипитам как се казаваш и да отговоря...
Мислиш да ползваш форума за самоучител ли? Отписвай се от курса и дано се намерят ентусиасти, които да систематизират нещата така, че да научиш нещо Peace

# 3
  • Мнения: 330
Така неопределителния член а се използва пред дума започваща със съгласна или полугласна, а аn пред дума започваща с гласна или нямо h .
Is
и are са форми на спомагателния глагол be - съм, съответно is за трето лице единствено число и are за второ лице единствено число и за всички в множествено число.
Надявам се да съм обяснила правилно.

# 4
  • София
  • Мнения: 819
Много съм добре с английския, искаш ли да работя за теб? newsm78

# 5
  • Мнения: 1 038
Мойте знания са дотам, колкото да пипитам как се казаваш и да отговоря...
Мислиш да ползваш форума за самоучител ли? Отписвай се от курса и дано се намерят ентусиасти, които да систематизират нещата така, че да научиш нещо Peace
Не, не смятам да ползвам форума за "самоучител"(ходя на курсове,които смятам да продължа,както и да запиша всички нива).
Смятам, че темата ще бъде полезна за доста хора, не само за мен.Тук се пускат всякакви идиотски теми, за какви ли не глупости, ако тази е една от тях нека си отплува.

# 6
  • Мнения: 1 038
Lili@n, Fiorella, благодаря за отговорите.

# 7
  • Мнения: 107
Купи си английска граматика  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 6 356
Не, не смятам да ползвам форума за "самоучител"(ходя на курсове,които смятам да продължа,както и да запиша всички нива).

е, извинявай, ама въпросът, който си задала, не попада в раздела "куриози и чудеса на английската граматика и правопис", а се отнася до спрежението на основния глагол в английския, все пак!
това се учи сигурно на първия урок. ти на какви курсове ходиш, та още не са те научили кога е is и кога е are?

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз да питам, как се превежда download. За свалянето знам, но някакъв друг превод има ли?

Иначе по темата - оправям се, имам доста добри спомени от училище и университета.

# 10
  • Мнения: 1 038
Не, не смятам да ползвам форума за "самоучител"(ходя на курсове,които смятам да продължа,както и да запиша всички нива).

е, извинявай, ама въпросът, който си задала, не попада в раздела "куриози и чудеса на английската граматика и правопис", а се отнася до спрежението на основния глагол в английския, все пак!
това се учи сигурно на първия урок. ти на какви курсове ходиш, та още не са те научили кога е is и кога е are?
Ооо, за теб сигурно е изключително смешно, това което питам, но за мен не е.
В цитата,който си хванала е ясно,че курсът е за начинаещи.

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Аз да питам, как се превежда download. За свалянето знам, но някакъв друг превод има ли?

Иначе по темата - оправям се, имам доста добри спомени от училище и университета.

Тегля.

Магимон, на въпроса ти може да ти отговори 6-годишната ми дъщеря.

А защо не попиташ учителят, който води курса? За какво изобщо ходиш на него като не схващаш първите и най-елементарни неща  newsm78

# 12
  • Мнения: 3 423
Учи френски, бейби, с английски не
се стига далече, от мен да го знаеш.

# 13
  • Мнения: 5 370
Оказа се, че имам добро ниво, ако и да не съм учила НИ ДЕН в живота си английски системно. НЕ се майтапя. Нивото ми е някъде към "upper intermediate". Уча страшно мързеливо, без усилия, а сега знанията ми ще бъдат систематизирани в служебен курс.(което ми напомня, че трябва да си седна на трибуквието и да си оправя нивото и на третия език  ooooh!)

# 14
  • Мнения: 1 038
Аз да питам, как се превежда download. За свалянето знам, но някакъв друг превод има ли?

Иначе по темата - оправям се, имам доста добри спомени от училище и университета.

Тегля.

Магимон, на въпроса ти може да ти отговори 6-годишната ми дъщеря.

А защо не попиташ учителят, който води курса? За какво изобщо ходиш на него като не схващаш първите и най-елементарни неща  newsm78

Скъпа,предполагам, че всеки ще ми отговори на подобни въпроси освен шест годишната ти щерка.Аз никога не съм учила Английски език,днес ми беше първият урок в който още не сме взели тези спрежения.Колкото и да ви е смешно и да се подигравате с незнанието ми, аз не виждам нищо смешно да се пита, и ако няма какво да напишеш по темата.....не си хаби времето да щракаш по клавиатурата за да ми кажеш колко съм неука.

Общи условия

Активация на акаунт