На какво е симптом зеленото ако?

  • 2 182
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Здравейте мами.
От три дни бебо ака зелено ако. Досега беше жълто, но преди 3 дни се започна с малко зелени нишка, а от вчера вече е цялото зелено. Казаха ми, че ставало така ,когато бебчо настивал, но ние сме си добре - нито температура, нито кашлица само зверски колики ни мъчат, но те са си от 2 седмици. Ние сме изцяло на кърма, но понякога му давам и чайче за колики на Хип. Какво друго може да причинява такъв цвят?

# 1
  • София
  • Мнения: 170
Аз знам че и от коликите може да е зелено акото и да има слуз. Най- добре е да питаш педиатъра- звънни по телефона или занеси памперс да го види. Все пак това и е работата.

# 2
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И аз съм чувала, че когато има колики и акото става зелено. Но ние нямахме колики, а и нащо стана зелено - някой път светло, някой път тъмно Thinking

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Някоя храна която ти си яла.

# 4
  • Мнения: 8 208
И на мен ми бяха казали, че зеленото ако е настинало. Оказаха се пълни глупости. Забелязахме, че акото му винаги е зелено, когато е пил ябълков сок. Така че, ако пие сокчета, може да е от това.
Сега видях, че сте още само на кърма. Тогава може да от някои плодове, които ти си яла.

# 5
  • Мнения: 5 393
Изстиване, претопляне, колики, храна,която кърмачката е яла, сокове, чайчета.....

# 6
  • Мнения: 514
Изстиване, претопляне, колики, храна,която кърмачката е яла, сокове, чайчета.....
И аз така мисля Peace Peace Peace

# 7
  • Мнения: 728
Педиатъра на мене ми каза че е нормално бебшкото ако да си мени цвета от лимонено жълто до тъмно зелено, и това незначи че му има нещо на детето. Иначе съм чувла, че акото е зелено когато детето има колики

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Има най-разнообразни причини за зеленото ако - най-честата е бързо преминаване на храната през стомахчето. След като е съпроводено и със силни колики, може да се разгледа начина, по който кърмиш, за да се види дали могат да се направят някои промени и положението да се подобри - често се случва при майки с много обилна кърма или ако се ограничава кърменето (в стил - 10 мин на едната гърда, 10 мин на другата).

# 9
  • Мнения: 1 049
Най-вероятно при вас е наистина от коликите, но не винаги трябва да е симптом на нещо...  Peace

# 10
  • Мнения: 208
от колики

# 11
  • Мнения: 541
Когато на моя за първи път му стона акото зелено педиатърката първо ме попита дали съм яла портокали. Така, че помислиси какво си яла, което досега не си си позволявала, може да е от това.

# 12
  • Мнения: 119
Моята педиатърка каза , че акото на детето зависи от това какви храни консумирам аз.

# 13
  • Мнения: 183
И нашето ако е зелено , та даже тъмно зелено...  Thinking Ние сме на АМ и плодово пюре, дали е нормално?! Thinking

# 14
  • Попово
  • Мнения: 687
зелено ако- настинало, претоплено, пюре със спанак 

Общи условия

Активация на акаунт