смуче си ръката

  • 362
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
здравейте,мами!
Моята госпожица по цял ден си яде ръката,буквално си я яде,кожата вече е станала твърда.явно се успокоява така.не иска биберон,а ръката няма как да я хвърля.не че ми пречи толкова,че си смуче ръката,но ме притеснява да не и стане нещо на кожата.Който се е сблъсквал с такова чудо,кога отминава.надявам се да е фаза.Много интересно,че само дясната смуче,лявата само пръстите си слага в устата.за протокола-на 4 месеца е.

# 1
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Защо не пробваш да й сложиш ръкавица.
 Tired и ние сме с този проблем, но понякога приема биберона, а ако не го иска слагам ръкавица.

# 2
  • Мнения: 172
слагам и,но тя си я маха с другата ръка.

# 3
  • Мнения: 27 524
Опитай да я научиш на биберон. Вземи каучуков и пробвай с различни форми - плоски, кръгли, сплескани... Щом й се смуче нещо, все някой ще си хареса  Simple Smile

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Вземи каучуков и пробвай с различни форми - плоски, кръгли, сплескани...
това е добра идея Peace Казват, че чрез смученето се успокоявали.

# 5
  • Мнения: 172
на мен честно казано не ми се иска да я уча на биберон.поне през нощта се успокоява с ръката си,нали наскоро имаше една тема за нощното събуждане и биберона.Само се надявам този и навик да премине.Те бебоците всичко слагат в устите си,ето сега си играе с едно одеялце и бум в устата си.

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да но много по-лесно ще я отучиш после от бибероната отколкото от ръката. И аз не исках да давам залъгалка, даже и сина ми не я искаше в началото. Но по-добре е от колкото ръката (поне според мен)

Общи условия

Активация на акаунт